ساخن تابلو آبستره با رزین

 

رزین آبستره چیست؟

امروزه با توجه به استقبال زیاد افراد از محصولات لوکس رزین تکنیک های مختلفی برای زیباتر شدن این محصولات بکار می رود .رزین ماده ای چسبناک است که قابلیت حل شدن در آب را ندارد. این ماده بسته به ترکیب شیمیایی و نوع مصرف آن طبقه بندی می شود. رزین های اپوکسی به واسطه مقاومت شیمیایی که دارند در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. آشنایی با هنر رزین و بدلیجات و زیورآلات با خلاقیت فردی باعث ساخت آثار هنری و تزئینی از قبیل انگشتر و گوشواره رزین می گردد . یکی از این تکنیک ها که هم برروی ظروف رزین استفاده می شود و هم بر روی کالاهای زینتی مانند میز و تابلو رزین آبستره می باشد که در ادامه مقاله به شرح بیشتر آن می پردازیم . اگر شما هم نمی دانید که رزین آبستره چیست؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آبستره چیست و انواع کدامند؟

آبستره در کل به هنر سابجکتیو یا ذهنی گفته میشود که تقریبا ردی از رئالیسم داخل آن مشاهده نشود و در کل به روحیه فرد هنرمند بستگی زیادی دارد.دو نوع آبستره هم اکنون در یک موج هنری جهانی با نام آبستره رزین اپوکسی و آبستره آکریلیک فعال‌تر شده است.

رزین آبستره چیست؟

رزین آبستره در واقع به کارگیری اختلاف دانسیته یا چگالی رنگ‌ها است و رنگ‌های پودری، اوپاک و نیمه اوپاک و جوهری هرکدام دانسیته‌ای دارند. بسیاری از افراد علاقه مند به این حوزه با آموزش رزین می توانند با کمترین هزینه محصولات دلخواه خود را تولید کنند و در حجم وسیعی تر برای فروش بگذارند و کار آفرینی خود را در این زمینه آغاز کنند. برای آموزش رزین آموزشگاه های معتبری وجود دارد که مدرسه هنری آرت کانر یکی از آنها می باشد و بال ثبت نام در کلاسهای آموزشی رزین آرت کانر می توانید سطح آگاهی و توانایی خود را در یان رشته هنری به نسبن چشمگیری افزایش دهید.

آموزش رزین . رزین آبستره چیست؟

انواع رنگ مورد استفاده در رزین آبستره

برای کار به سبک رزین آبستره با ید بگوییم دو نوع رنگ داریم؛اولی هنری مثل اکریلیک تیوپی و رنگ روغن مخصوص نقاشی روی بوم و دومی صنعتی مثل اکریلیک و رنگ روغن مورد استفاده در نقاشی ساختمان می‌باشد.فرمولبندی رنگ‌های هنری به گونه‌ای است که راحت تر در رزین حل می‌شوند و این نکته مهمی است که رزین داغ نباشد؛علت آن،هم زدن زیاد برای ترکیب رنگ و رزین اپوکسی است.

نحوه اجرا رزین آبستره

بهتر است بدانید میزان حجم مجاز رنگ اکریلیک هنری در رزین اپوکسی بین 5 تا 10 درصد کل حجم رزین اپوکسی می‌باشد و حتما از رنگ اکریلیک رقیق استفاده کنید.حال یک فوت کوزه‌گری هم باید رعایت شود!بهتر است رنگ‌ها،قبل از ترکیب رزین و هاردنر به یکی از اجزا،یعنی یا رزین و یا هاردنر اضافه کرد تا مخلوط نهایی داغ نشود.

مثلا یک مورد داریم اثر نهایی رنگ‌های اوپاک یعنی تماما مات(که اتفاقا چگالی بالایی داره) و به دلیل این پوشانندگی بالا و چگالی بالا برای ایجاد افکت کف و موج دریا یا در رنگ ویترای برای پایین کشیدن بقیه رنگ‌ها و ایجاد بافت میکروبی استفاده می‌شود.رنگ نیمه اوپاک(نیمه مات)نتیجه تفریبا مشابه‌ای می‌دهند؛یعنی پوشانندگی بالا ولی نه به اندازه پوشانندگی بالای اوپاک(تمام مات).

رنگ‌های ترانسپرنت چه ویژگی هایی دارند؟

رنگ‌های ترانسپرنت: نتیجه کار ترانس(عبور کردن) نور از کار هست؛یعنی شفاف،شفافیت بالا دارند و در مقادیر معمولی که با رزین مخلوط می‌شوند،کار مانند شیشه رنگی می‌شود.اگر بیشتر ترکیب کنید،کار از لحاظ رنگی سنگین تر می‌شود.

ویژگی های رنگ‌های پودری

رنگ‌های پودری دانسیته بالا تا متوسطی دارند و در دو نوع معمولی و صدفی یا همون براق در بازار عرضه می شود . پوشانندگی بستگی به میزانی دارد که در رزین مخلوط می‌شود و درکل پوشانندگی بالا دارند.پوشانندگی به زبان ساده یعنی پشت کار دیده می‌شود یا خیر

داشتن صفحه اولین مرحله برای هنر آبستره رزین اپوکسی به حساب می‌آید و خیلی ابتدایی هستند.

رزین آبستره چیست؟ آموزش رزین

حال از این دانش پایه هنرمند به چه صورت استفاده می‌کند؟!

هنرمند در یک تابلو مثلا رنگ پودری آبی صدفی را به همراه رنگ خمیری سفید(paste pigment) استفاده می کند که بسیار چگال می‌باشد و حالتی چسبندگی دارد.خوب از این چگونه در راه هنر آبستره رزین اپوکسی استفاده کنیم؟!هنرمند با ایجاد فشار باد مثل استفاده از سشوار یا حتی شعله،این سفید خمیری که کنار آبی ریخته شد را،روی رنگ آبی حر کت می‌دهد که این باعث ایجاد جلوه موج دریا می‌شود.

هنرمند برای یک تابلو چند تا کاپ رزین آماده می‌کند.یکی با اکرلیک هنری رنگ میشه یکی با پودری یکی با جوهری و … .وقتی در حین ایجاد آبستره این رنگ‌ها خالی می‌شوند،روی بوم اختلاف دانسیته رنگ ها شروع میکند به واکنش،یعنی یک رنگ میرود زیر رنگ کناری و رنگ مثل یک موج لطیف با کناره مخلوط می‌شود تا یکی مات شده و در نهایت یکی شفاف باقی می‌ماند و رنگ‌های کناری و رویی خود را نشان می‌دهد.

در پایان رزین خشک شده و شاهد یک عمق بصری لطیف و زیبا که به کمک علم و هنر به دست آمده است.

با استفاده از آموزش رزین آبستره و داشتن آگاهی نسبت به رنگ های مورد استفاده در این رشته هنری شما می توانید به آسانی تشخیص دهید برای خلق یک آثار هنری مانند میزی که شفاف باشد و ردهایی از موج در آن دیده شود از چه رنگ هایی باید استفاده کنید و همچنین برای ساخت یک انگشتر رزینی مات که شفاف نمی باشد از چه رنگی باید استفاده کنید. پس با این تفاسیر نتیجه می گیریم دانش رنگه ها در هنر رزین آبستره حرف اول را می زند و بدون آن نمی توان از نتیجه نهایی هنر دست خود لذت برد.
موارد کاربرد استفاده از رزین آبستره

از تکنیک رزین آبستره در ساخت زیورآلات رزینی و ساخت میزهای رزینی با طراحی های آبستره همچنین ساخت ظروفی مانند سینی و میز سرو میوه و شیرینی می توان استفاده کرد. بسیاری از هنرمندان با استفاده از تکنیک رزین آبستره تابلوهای هنری زیبایی را خلق کرده هاند که چشم هر تماشا کننده ای را به خود خیره می کند.

رزین آبستره چیست؟ آموزش رزین

آموزش رزین آبستره شامل چه مواری می باشد؟

افرادی که به این سبک از کار در رزین علاقه دارنند می توانند با ثبت نام در کلاس های آموزشی مدرسه معماری آرت کانر آموزش های لازم جهت کار در این رشته را توسط اساتید خبره آموزش ببینند که این آموزش های رزین آبستهر شامل موارد زیر می باشد:

آشنایی و نحوه کار با رزین و فلویدآرت

آشنایی با انواع رنگ ها و کاربرد هر یک از آنها

آشنایی با انواع زیرسازی و نحوه آماده سازی سطوح اکرولیک ( آموزش تکنیک های ابر و باد، سلولی، طرح گل و طرح نخ)

آشنایی با انواع زیرسازی و نحوه آماده سازی سطوح رزین ( آموزش تکنیک های ابر و باد، کهکشان، طرح سنگ، برش سنگ، دریا)