فواید لوبیا قرمز برای سلامتی

ارزش غذایی لوبیا قرمز

لوبیا قرمز سرشار از پروتئین ، کربوهیدرات ف فیبر رژیمی ، ویتامیت بی ، ویتامین ب 2 ، ویتامین ب 3 ، ویتامین ب 6 ، کولین ، فولات ، اسید پانتوتنیک ، ویتامین ای ، ویتامین کا ، کلسیم ، مس ، آهن ، منگنز ، منیزیم ف مولیبدن ، فسفر ، پتاسیم ، سلنیوم ، سدیم ، روی ، اسید  چرب امگا 3 و امگا 6 است.

خواص توت خشک

ارزش غذایی به ازای هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس)

انرژی    ۱٬۳۹۳ کیلوژول ( 333 کیلوکالری ) درصد نیاز روزانه
 کربوهیدرات 60g
 قند   2g
فیبر خوراکی   15g
 چربی  1g
 پروتئین 22.53g
پانتوتنیک اسید (B۵) ۰٫۸ میلی‌گرم ۱۶٪
فولیک (B۹) ۹۹۴ میکروگرم ٪۳۹
کلسیم ۱۴۳ میلی‌گرم ٪۱۴
آهن ۸ میلی‌گرم ۶۲٪
منیزیم ۱۴۰ میلی‌گرم ۳۹٪
پتاسیم ۱۴۰۶ میلی‌گرم ۳۰٪
روی ۳ میلی‌گرم ۳۲٪

خواص لوبیا قرمز

لوبیا قرمز برای تقویت حافظه ، کاهش کلسترون ، پیشگیری از سرطان ، پیشگیری از یبوست ، تقویت سیستم ایمنی ، بهبود سلامت قلب ، تقویت استخوان ها ، درمان سندرم روده تحریک پذیر ، تنظیم قند خون ، کاهش فشار خون ، تقویت معده ، کاهش میگرن ، حلظ سلامت  پوست ، درمان رماتیسم مفصلی و لاغری مناسب است.

 

بهبود حافظه با لوبیا قرمز

این دانه گیاهی سرشار از ویتامین ب 1 است که به عملکرد سالم سلولهای مغزی کمک میکند. وجود این ویتامین به ایجد انتقال دهنده های عصلی و تقویت عملکرد مغز کمک میکند و باعث بهبود تمرکز و حافظه شده از ابتلا یا پیشرفت آلزایمر پیشگیری می کند.

 

سم زدایی طبیعی بدن با لوبیا قرمز

موادغذایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند معمولا حاوی ماده نگهدارنده سولفیت هستند که روی بدن اثر سمی دارد. مصرف منظم لوبیا قرمز برای افرادی که به سولفیت آلرژی دارند مفید است و به دفع آن به صورت طبیعی کمک میکند.

 

کالری لوبیا قرمز پخته, لوبیا قرمز, ارزش غذایی لوبیا قرمز

فواید سلامتی لوبیا قرمز

 

کاهش کلسترول با لوبیا قرمز

مقدار بالای کربوهیدرات های پیچیده و فیبر رژیمی در لوبیا قرمز باعث کاهش سطح کلسترول بدن در خون شده و خطر بیماری های قلبی را کاهش میدهد.

 

درمان یبوست با لوبیا قرمز

فیبر نامحلول موجود در لوبیا قرمز به حرکت بهتر روده ها کمک کرده و یبوست را از بین می برد.

 

تقویت سیستم ایمنی با لوبیا قرمز

لوبیا قرمز سرشار از آنتی اکسیدان است که به بدن برای مقابله با رادیکالهای آزاد مبارزه میکند و باعث کاهش روند پیری می شود.

 

سلامت قلب با لوبیا قرمز

مقدار بالای منیزیم موجود در لوبیا قرمز به تنظم فشار خون و کلسترول در بدن کمک میکند و مانع از تصلب شرائین شده و از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری میکند.

 

تقویت استخوان ها با لوبیا قرمز

منیزم و کلسیم موجود در لوبیا قرمز ، مواد معدنی ای هستند که به تقویت استخوان ها کمک کرده و از پوکی استخوان پیشگیری میکنند. فولات موجود در لوبیا قرمز میتواند به حفظ سلامت استخوان و مفاصل کمک کند و احتمال شکستگی استخوان و تحلیل رفتن مفاصل را کاهش بدهد.

 

پیشگیری از سرطان با لوبیا قرمز

لوبیا قرمز سرشار از منگنز است ، منگنز در بدن به عنوان آنتی اکسیدان عمل کرده با خنثی کردن اثر رادیکالهای آزاد به پیشگیری از بروز سلول های سرطانی کمک میکند. ویتامین کا موجود در لوبیا قرمز از سلول های بدن در مقابل استرس اکسیداتیو کمک کرده و خطر سرطان کولون را کاهش میدهد.

 

درمان سندرم روده تحریک پذیر با لوبیا قرمز

فیبر موجود در لوبیا قرمز در کنار آنتی اکسیدان های فراوانی که دارد به درمان سندرم روده تحریک پذیر IBS کمک میکند.