همه چیز درباره اکسسوری

زیورآلات و اکسسوری ها برای زیباتر کردن استایل و جلب توجه به زیبایی های بدن و رفع نواقص بکار می روند. اکسسوری ها باعث می شوند هویت جدید به لباس داده شود . انواع گردنبند زنانه از مدل های چوبی گرفته تا چرم و اسپرت و نقره و سایر اکسسوری ها علارغم ظاهر ظریف و کوچکی که دارند تغییرات بزرگی در استایل ایجاد می کنند.

اگر چه خرید زیورآلات ساده بنظر می رسد اما قوانین زیادی دارند که در این مقاله چند قانون ساده را بیان می کنیم.

۱- می خواهید زیورآلات بیشتر دیده شوند یا لباستان

هدف خود را از استایل خودتان تعریف کنید. شاید تا به حال به این قانون آرایشگران برخورد کرده اید که می گویند اگر می خواهید آرایش چشم زیادی داشته باشید و چشم هایتان دیده شود باید آرایش بقیه قسمت های صورت را ملایم انتخاب کنید. در انتخاب استایل و اکسسوری هم به همین صورت است اگر لباس پر زرق و برق و سنگدوزی شده دارید و یا از آستین های پف دار و یقه های بزرگ یا پرچین استفاده کرده اید، باید از زیورآلات ظریف استفاده کنید تا لباستان به چشم بیاید. اما اگر می خواهید به عنوان مثال از گردنبند زنانه چوبی رنگارنگی استفاده کنید یا مثلا گوشواره های بزرگ و پر نگین به گوشتان بیندازید ، باید یقه و مدل لباس را بسیار ساده و ظریف و بدور از هر گونه تزئینات اضافی انتخاب کنید تا اکسسوری هایتان به چشم بیایند.

استفاده همزمان از زیورآلات و اکسسوری های چشمگیر به همراه لباس های پر زرق و برق و کارشده باعث می شود که فقط حس شلوغی و درهم بودن به بیننده القا شود و هیچکدام هم به چشم نیایند.

۲- می خواهید کدام قسمت لباس بیشتر به چشم بیاید

علاوه بر اینکه باید اولویت خودتان در اینکه اول زیورآلات دیده شود یا لباستان را مشخص کردید ، باید یک مرحله جلوتر بیایید و تعیین کنید که می خواهید کدام بخش از لباس بیشتر دیده شود. هر قسمتی از لباس که می خواهید بیشتر دیده شود باید از اکسسوری های کمتری در آن قسمت استفاده کنید. مثلا کسی که می خواهد توجهات را به سمت کمر لباس جلب کند باید از یک گردنبند ظریف استفاده کنید و یا اگر یقه لباستان به زیبایی تزئین شده و برش زیبایی دارد و دوست دارید که دیده شود باید از یک جفت گوشواره زیبا استفاده کنید تا زیبایی یقه به چشم بیاید و توجه را به سمت خود بکشد.

انتخاب نقطه تمرکز لباس به شما کمک می کند که اکسسوری مناسب تری  انتخاب کنید.

۳- اکسسوری ها و لباستان را هماهنگ کنید

گردنبند قلب

اگرچه گاهی در استایل ها و ترندهای جدید ناهماهنگی های زیادی به چشم می خورد و این موضوع به جدید بودن آن مد تعبیر می شود اما بخاطر داشته باشید که رعایت قوانین مد و اکسسوری همواره روش بهتری برای داشتن یک استایل زیبا و جذاب است.

هماهنگی لباس و اکسسوری و زیورآلات باعث می شود که بیننده ترکیب زیبا و چشم نوازی را ببینید و به اصطلاح چشم خسته نشود. به عنوان مثال استفاده از گردنبند چرم با لباس شب مجلسی تصویری نامتعارف به بیننده نشان می دهد. همراه لباس شب بهتر است از زیورآلاتی مثل گردنبند یا پابندهای شیک و ظریف از جنس طلا و یا حتی نقره استفاده کنید .

بخاطر داشته باشید اگر به همراه لباس شب از ساعت استفاده می کنید بهتر است ساعت تان فرم دستبند داشته باشد و جواهرنشان باشد تا زیباتر به چشم بیاید در غیر این صورت استفاده از ساعت های استیل معمولی و یا از آن بدتر استفاده از ساعت چرم به همراه لباس مجلسی کاملا اشتباه است.

بیشتر از ۳ یا ۴ اکسسوری را با هم استفاده نکنید، استفاده از زیورآلات به منظور زیباترکردن استایل ما بکار می رود و قرار نیست فقط برای پر کردن فضا استفاده شود.

۴- قوانین استفاده از زیورآلات ست را بدانید

استفاده از ست کامل زیورآلات معمولا در مهمانی های بزرگ و همراه لباس های مجلسی زیبا بنظر می رسند. و در مهمانی های ساده و خودمانی تر معمولا از ست کامل استفاده نمی شود و ترکیب گردنبند و گوشواره بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. اگر می خواهید از ست کامل گردنبند و گوشواره و انگشتر و دستنبد استفاده کنید بخاطر داشته باشید که همه این موارد باید با هم هماهنگ باشند و بهم بیایند  نمی توانید گردنبند چوب را با انگشتر نقره ست کنید یا گوشواره مرواریدی را با گردنبند چرمی بیندازید.

۵- لازم نیست کفش و کیفتان ست باشند ولی هماهنگی را فراموش نکنید

نکای برای انتخاب زیورآلات

دوره ست بودن کیف و کفش -یعنی اینکه رنگ و جنس و مدل کیف و کفشتان دقیقا هماهنگ باشد – گذشته است. بهتر است از مدل هایی استفاده کنید با هم هماهنگی داشته باشند . امروه کیف و کفش هایی با هم بکار می روند که شاید در وهله اول بیننده تصور کند که چطور این رنگ ها را با هم ست کرده اند اما میبینید که تصویر کاملا زیبا و هماهنگی را خلق می کنند. گاهی اوقات استفاده از تضاد رنگ ها استایل جذاب تری با می سازد. مثلا اگر کفش تان زرد، قرمز یا آبی ست، کیفی به رنگ‌های خنثی به دست بگیرید یا اگر رنگ کفش تان تیره است، رنگ کیف تان را روشن انتخاب کنید.

۶- تناسب اندام و نوع اکسسوری انتخاب شده را رعایت کنید

هملنطور که هر لباس به هر اندامی نمی آید باید این نکنه را بخاطر داشته باشید که برای هر هیکل و اندامی هم اکسسوری و زیورآلات متناسب با ان اندام انتخاب کنید.

کسی که کمر پهنی دارد باید از کمربندهای ظریف با پهنای کم استفاده کند و استفاده از کمربندهای پهن فقط باعث می شود که کمر شخص پهن تر دیده شود.

اگر انگشت های ظریف و کشیده ای دارید استفاده از انگشترهای بزرگ و پرنگین مانعی ندارد ولی این مدل انگشترها مناسب دست های بزرگ و تپل نیستند.

اگر گردن بلند و کشیده ای دارید می توانید از گردنبد مدل چوبی و گردنبند حجیم و بزرگ استفاه کنید ولی برای گردن های کوتاه و تپل ، خرید گردنبند ظریف و ساده بهتر است.

بطور کلی می توان گفت تناسب بین اندام و اکسسوری به این صورت است که باید در جهت مخالف هم باشند اگر اندام ظریف و صورت کوچک و ریزه ای دارید می توانید از اکسسوری های بزرگ و حجیم مثل گردنبند های بزرگ ، گوشواره های دایره ای بزرگ، کمربند و ساعت و کیف های سایز بزرگ استفاده کنید و برعکس اگر اندام درشتی دارید بهتر است برای تناسب بهتر و ظریف تر دیده شدن از اکسسوری ها و زیورآلات ظریف  و همینطور کیف های کوچک  و کمربند های باریک و بدون زرق و برق زیاد با سگک های کوچک و فلزی استفاده کنید.