آمبره تکنیکی از رنگ آمیزی مو است که ریشه موهایتان تیره تر بوده و هرچه به ساقه می رسیم رنگ موهایتان به طرف روشنی برود و برای این کار لازم است نخست بخش های پائین مو را بی رنگ کینم.

نکات مهم آمبره کردن مو

برای انتخاب رنگ مو و سایه ها در رنگ مو باید به تکاتی مانند رنگ پوست ، رنگ چشم، سلیقه در انتخاب رنگها برای لباس ها و حتی فصلي که در آن هستیم هم توجه کنیم به عنوان مثال اگر در تابستان هستیم باید از رنگ های روشن و سایه های گرم تر و در ماه های سرد زمستان بهتر است که از رنگ های سرد و سایه های تیره رنگ و خاکستری استفاده کنیم.

 

باید این نکته را هم در نظر بگیرید که رنگ هایی که انتخاب میکنیم باید به رنگ موی پایه نزدیک باشد معمولاً رنگ های پرطرفدار که باتوجه به رنگ موی پایه انتخاب میشود شامل رنگ های قهوه ای تیره یا هوه ای روشن، قهوه ای مایل به قرمز و یا برای موهای روشن رنگ موی بلوند هستند.

 

در روش دورنگ بودن موها دو روش وجود دارد یکی آمبره مو و دیگری که برعکس آمبره است سامبره نام دارد در رنگ موی آمبره نوک مو ها روشن است و ریشه مو تیره و در سامبره بر عکس نوک مو ها تیره و ریشه مو روشن.

 

برای رنگ موی آمبره رنگی را انتخاب کنید که از موهای پایه شما دو درجه بیشتر روشن نباشد با این کار سبب میشوید رنگ موی شما ملایم و طبیعی بنظر برسد.

 

– رنگ موی موردنظر خویش را انتخاب کنید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که از رنگ موی طبیعی خودتان بیش از دو درجه روشن تر نباشد.

 

– تصمیم بگیرید که می خواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود. به همان مقدار انتخاب رنگ، مهم است که انتخاب کنید کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند.

 

بطور کلی از نوک موها تا جایی زیر خط چانه محل مناسبی برای دو رنگ آمبره موهایتان است. یا بطور واضح تر آمبره نباید از خط چانه بالاتر برسد.

 

موها را تقسیم بندی کنید

چنانچه حجم موها زیاد هستند و یا این که مهارت کافی برای رنگ و دکلره ندارید، موها را با کش های پلاستیکی تقسیم بندی کنید. این کار را با تقسیم کننده و کلیپس فلزی انجام ندهید، زیرا امکان دارد با یکدیگر واکنش دهند.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآمبره کردن مو

 

دکلره کردن

همان طور که می دانید موهایتان باید نخست دکلره شده و بعد رنگ شوند. برای در امان ماندن و مراقبت از صورتتان فویل توصیه می شود.

 

اکنون یک بخش از موها را باز کنید و از جایی که تعيين کرده بودید که تغيير رنگ آغاز شود، مایع دکلره را به آن بزنید. این کار را با یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ انجام دهید. در این مرحله باید خيلي دقت کنید تا موها بدرستی دکلره شوند.

 

– دقت کنید که تمام تارهای مو به مایع دکلره آغشته شوند.

– دقت کنید که شروع دکلره شدن در هر بخش از موها با یکدیگر یکسان باشند.

– دقت کنید که در موها یک خط افقی ایجاد نکنید. تغيير رنگ باید به تدریج باشد پس اپلیکاتور را به صورت نامنظم روی موها حرکت دهید تا محل دکلره شدن در موها یک لایه 6 تا 7 سانتی متری نامنظم باشد.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآمبره مو

 

بگذارید مواد دکلره مدتی روی موهای تان بماند. بسته به این که چه قدر میخواهید رنگ موهای تان روشن شود، میتوانید مواد دکلره را بین ۱۰ تا ۴۵ دقیقه روی موهای تان بگذارید. برای بررسی ميزان روشن شدن موها، بعد از حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه مواد دکلره دسته کوچکی از موهای تان را پاک کنید. درصورتی که از رنگ و ميزان روشن شدن موها راضی هستید، بقیه مواد دکلره را هم بشویید ولی چنانچه رنگ روشن تری میخواهید ، بگذارید مواد دکلره روی موهای تان باقی بماند و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه ديگر مجدد رنگ موهای تان را بررسی کنید.

 

اگر میخواهید تغيير کمی در رنگ موهای تان ایجاد شود، تنها ۱۰ تا ۲۰ دقیقه مواد دکلره را روی موهای تان نگه دارید. ولی درصورتی که میخواهید رنگ موها بطور معلوم و واضح تغيير کند و روشن تر شود، مواد دکلره را ۴۰ تا ۴۵ دقیقه روی موها نگه دارید. بیشتر نگه داشتن مواد دکلره روی موها در جلوگیری از ایجاد رنگ مایه نارنجی یا برنجی هم مؤثر است.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآموزش آمبره مو در خانه

 

بعد از این مدت، موها را با آب گرم بشویید، این کار را با یک شامپوی بدون سولفات انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که تمام دکلره شسته می شود زیرا ممکن است باعث روشن تر شدن موها شود. لازم نیست به موها نرم کننده بزنید. سپس موها را کاملاً خشک کنید. موها باید خشک خشک باشند تا فرآیند بعدی را آغاز کنید.

 

رنگ کردن موها

یکبار ديگر موهایتان را تقسیم کنید. رنگ را آماده کنید.

– موها را رنگ کنید. از دستورالعمل همراه رنگ پیروی کنید تا به نتیجه موردپسند برسید.

– چنانچه شما موهایتان را آمبره سنتی میخواهید – نوک موهای روشنتر- پس رنگ را از نوک موها تا قدری بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.

– چنانچه شما آمبر معکوس میخواهید رنگ را تنها تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید. مثل شیوه دکلره کردن که قبلا گفته شد.

– دقت کنید که موهایی را که میخواهید رنگ شوند به صورت یکسان زیر و رویشان به رنگ اغشته شده باشد و جایی خالی نمانده باشد.و با کش مو ببندید تا کارتان راحتتر شود.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآموزش کامل تکنیک رنگ موی آمبره

 

رنگ مو در قسمتی که دکلره شده، بیش از 10 دقیقه نباید روی موها بماند. باز هم چک کنید و اگر احتیاج بود، بیشتر آنرا بگذارید روی موها بماند. ولی بخش بالایی موها، به 10 تا 40 دقیقه زمان احتیاج دارد. درصورتی که موهای نازک دارید، 20 دقیقه برای بخش بدون دکلره کافی است و اگر موهای ضخیم و قوی دارید، این زمان را بیشتر کنید. بنابراین باید بین بخش بدون دکلره و دکلره شده، زمانی در حدود 10 تا 30 دقیقه فاصله باشد.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآموزش آمبره کردن مو در خانه

 

بدون این که دستکش ها را از دست های تان درآورید، با آب گرم رنگ مو را بشویید و آنگاه با استفاده از شامپوی بدون سولفات موهای تان را بشویید. دکلره و رنگ کردن اسیب زيادي به موها وارد می کند، بنابراین حتماً برای افزایش رطوبت و نرم کردن موهای تان از نرم کننده موها استفاده کنید.

 

آمبره کردن مو,آمبره مو در خانه,آمبرهآمبره مو

 

موها را با حوله کاملاً و به آرامی آبگیری کنید و بهتر است در این مرحله اجازه دهید تا در هوای ازاد خشک شوند و از وسایل گرمایشی و سشوار استفاده نکنید. پس از خشک شدن ، زمانیکه قدری موها دارای رطوبت هستند، آن ها را شانه بزنید.

 

یک نکته مهم این است که تا 3 روز موها را نشویید و پس از آن هم با تا 3 بار آنرا با یک شامپوی مخصوص موهای رنگ شده یا شامپو بچه بشویید.