عجایب ساحل پونالوو

سواحل خیره کننده اما عجیب در سراسر جهان

در سطح جهان ساحل هایی مشهود هستند که به خاطر برخورداری از شن هایی به رنگ صورتی، سبز، سیاه و قرمز به عنوان سواحلی عجیب با شن هایی خارق العاده شناخته می شوند. مهم ترین سواحل دارای شن های خارق العاده شامل ساحل پاپاکولئا، هیامز، ساحل سرخ Kaihalulu، فایفر و پونالوو می شوند.

در حالت معمولی رنگ شن های سواحل به رنگ طلایی و زرد روشن مشهود هستند. در سطح جهان ساحل هایی وجود دارند که به موجب شن هایی متمایز به رنگ سیاه، صورتی، قرمز و سبز در رده سواحل خارق العاده قرار می گیرند.

ساحل پاپاکولئا ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

شن های ساحل فایفر, سواحل شنی عجیب, سواحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

ساحل پاپاکولئا ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

یکی از ساحل های سرسبز جهان، پاپاکولئا نام دارد. ساحل پاپاکولئا در جنوبی ترین قسمت منطقه Kau واقع در جزیره هاوایی قرار دارد. رنگ شن های ساحل پاپاکولئا به رنگ سبز می باشد. علت مبدل شدن رنگ این ساحل به سبز به فعالیت آتشفشان اختصاص دارد. به عبارتی دیگر شن های سبز ساحل پاپاکولئا به بلور های الیوین نسبت داده می شود.

بلور های الیوین حاصل فوران خاکستر مخروطی است که به مرور زمان دستخوش در معرض فرسایش قرار می گیرد. الیوین یک ماده معدنی سیلیکات است که حاوی منیزیم و آهن می باشد. الیوین جزء معدنی رایج گدازه است که به موجب سرد شدن ماده طبیعی مگما به وجود می آید.

ساحل پاپاکولئا گزینه مناسبی برای شنا و پیاده روی در ساحل به شمار می رود. بهتر است بدانید ساحل پاپاکولئا با عنوان پاپاکولا نیز شهرت دارد.

ساحل هیامز ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

سواحلی عجیب با شن هایی خارق العاده, ساحل عجیب, سواحل عجیب, سواحل عجیب دنیا

ساحل هیامز سفیدترین ساحل جهان

در ایالت نیو ساولت ولز استرالیا، ساحل هیامز قرار دارد. ساحل هیامز در سطح جهان به عنوان سفید ترین ساحل شناخته می شود و در امتداد خلیج جرویس واقع شده است.

در ساحل هیامز گونه های مختلف پرندگان نظیر گانت استرالیایی، عقاب دریایی شکم سفید، سفید رود حواصیل، باکلان سیاه کوچولو، پرستوی دریایی کاکل دار، پنگوئن کوچولو، هدهد بومی استرالیا و صدف گیر دوده ای وجود دارد.

لازم به ذکر است ساحل هیامز در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسیده است.

ساحل سرخ KAIHALULU ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

شن های ساحل فایفر, سواحل شنی عجیب, سواحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

سرخ ترین ساحل جهان، ساحل Kaihalulu در جزیره مائوئی می باشد. در زبان هاوایی کلمه Kaihalulu در معنی دریای خروشان کاربرد دارد.

ساحل سرخ Kaihalulu در ادوار گذشته زادگاه رهبر قدرتمند، ملکه کاآهومانو بوده است و به عنوان یک معبد و قلعه مورد استفاده قرار می گرفته است.

شن و ماسه های ساحل سرخ Kaihalulu، به رنگ قرمز مایل به سیاه قابل مشاهده است که با درختان سبز رنگ و آب آبی دریا در مغایرت است. پشت ساحل یک مخروط خاکستر وجود دارد که به طور مداوم در معرض فرسایش قرار دارد. این تپه منبع غنی آهن است و عامل قرمز شدن شن های ساحل تلقی می شود.

ساحل فایفر ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

ساحل عجیب, سواحل عجیب, سواحل عجیب دنیا

در بیگ سور کالیفرنیا، یک ساحل شنی خارق العاده به نام فایفر وجود دارد. ساحل فایفر دارای شن و ماسه هایی به رنگ صورتی است که به وسیله گارنت منگنز غنی شده است. گارنت منگنز از دامنه های تپه های مجاور ساحل فرسایش پیدا می کند

شن و ماسه های ساحل فایفر به موجب برخورداری از شیب به رنگ های صورتی و بنفش قابل مشاهده است.

ساحل پونالوو ساحلی عجیب با شن هایی خارق العاده

ساحل سرخ, شن های ساحل فایفر, سواحل شنی عجیب

یکی از معدود ساحل های سیاه جهان، ساحل پونالوو است. این ساحل سیاه در جزیره هاوایی قرار دارد.

بهتر است بدانید شن های سیاه ساحل پونالوو حاصل نتیجه رسوب گذاری یک سنگ آتشفشانی است که به وسیله گدازه های آن به وجود آمده است. دمای سنگ آتشفشانی در حین تماس با اقیانوس کاهش پیدا می کند و به رنگ سیاه مبدل می شود.

ساحل پونالوو دارای صخره هایی عظیم است. وجود صخره های عظیم در ساحل فرایند شنا کردن را خطر آفرین می کند. این ساحل دارای مقدار فراوانی آب شیرین زیر زمینی است که در آن جریان دارد. آب شیرین ساحل بسیار سرد است و به مثابه ی مخلوط آب با بنزین می ماند.

اهالی جزیره هاوایی بر این باور هستند که در صورتی که مقداری از ماسه سیاه را به خانه منتقل دهند، توسط خدایان آتشفشان نفرین می شوند.

در ساحل پونالوو جانوران بومی وجود دارند که در خطر انقراض هستند. مهم ترین جانوران در حال انقراض موجود در ساحل پونالوو شامل شاهین هاوایی، لاک پشت پوزه عقابی، زنبور عسل نارنجی، فوک راهب هاوایی، نهنگ های گوژپشت، دلفین های اسپینر و زنبور های مومی می شود.

جمع بندی مطالب

همان طور که بیان کردیم به طور معمول شن های سواحل به رنگ طلایی مشهود هستند. این در حالی است که در برخی نقاط جهان شن هایی به رنگ سبز، صورتی، سیاه و قرمز در سواحل یافت می شوند.

یکی از ساحل های خارق العاده، ساحل پاپاکولا در جزیره هاوایی است. ساحل پاپاکولا از شن هایی به رنگ سبز برخوردار است. الیوین عامل سبز شدن شن های ساحل پاپاکولا محسوب می شود. الیوین حاصل سرد شدن گدازه های آتشفشان است که منبع غنی منیزیم و آهن می باشد.

از دیگر سواحل شنی خارق العاده در سطح جهان می توان به ساحل پونالوو، فایفر، ساحل سرخ Kaihalulu و هیامز اشاره کرد.