5 غذا برای مبارزه با بیماری آلزایمر

غذاهای ضد آلزایمر

موارد زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ورزش کردن مغز و سالم نگه داشتن آن کمک کند ، اما اینقدر شناخته شده نیست که در رژیم غذایی شما نقش اساسی داشته باشد. یک مطالعه جدید نشان داد که یک رژیم غذایی خاص ، به نام رژیم غذایی MIND ، ممکن است خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهد.

غذاهای سالم مغزی :

1. انواع توت ها میوه شماره یک برای مصرف هستند:

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمربلوبری، توت فرنگی و زغال اخته را به میان وعده های خود اضافه کنید

 

انواع توت ها سرشار از فلاونوئید هستند ، که برای مغز ما بسیار مفید است. در طی یک مطالعه 20 ساله با هزاران نفر که میوه های مختلفی مصرف می کنند ، محققان دریافتند که افرادی که بیشتر توت می خورند کمترین میزان نزول شناختی را دارند. بنابراین بلوبری، توت فرنگی و زغال اخته را به میان وعده های خود اضافه کنید. بعداً مغز شما از شما تشکر خواهد کرد.

 

2. همانطور که قبلاً مادران ما می گفتند سبزیجات بخورید:

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمرسبزیجات برگ سبز میزان پیری مغز را کاهش می دهد

 

و آنها کاملاً درست بودند. سبزیجات به دلیل داشتن مواد مغذی مانند فولات ، فلاونوئیدها ، ویتامین E و کاروتنوئیدها در بسیاری از موارد از جمله مغز برای سلامتی ما مفید هستند. سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج ، کولارد، کاهو و کلم پیچ بهترین گزینه ها هستند و نشان داده شده است که میزان پیری مغز را کاهش می دهد. بنابراین ، فراموش نکنید که سالاد را همراه غذا میل کنید.

 

3. آجیل ها را میان وعده جدید خود قرار دهید:

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمرآجیل خام یا بو داده را انتخاب کنید ، که دارای ویتامین E زیاد است

 

به جای میان وعده های فرآوری شده و شیرینی ها ، تعداد انگشت شماری از آجیل خام یا بو داده را انتخاب کنید ، که دارای ویتامین E زیاد است و به عملکرد مغز ما کمک می کند. به دلیل ترکیباتی مانند چربی های سالم ، فیبر و آنتی اکسیدان ها ، به سلامتی کلی ما کمک می کنند. شما همچنین می توانید سعی کنید آجیل و انواع توت ها را مخلوط کرده و یک میان وعده تقویت کننده مغز بسازید.

 

4- از روغن زیتون بیشتری استفاده کنید:

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمرروغن زیتون به رژیم غذایی خود اضافه کنید

 

اگر در مورد رژیم مدیترانه ای اطلاعاتی داشته باشید ، می دانید که روغن زیتون متحد شماره یک وعده غذایی خوب و سالم است. پزشکان توصیه می کنند روغن ، کره  را در رژیم غذایی خود محدود کنید و به طور خاص روغن زیتون به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

5- حداقل هفته ای یکبار ماهی را به رژیم خود اضافه کنید:

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمر ماهی شامل چربی های سالم ، B-6 و B-12 است که برای مغز ما مفید است

 

بررسی ها نشان داد افراد بالای 65 سال که دائم ماهی می خورند ، در تست های حافظه بهتر از کسانی که کمتر ماهی می خورند یا اصلا ماهی نمیخورند نمره می گیرند. ماهی شامل چربی های سالم ، B-6 و B-12 است که برای مغز ما مفید است. طبق رژیم غذایی MIND یک بار در هفته کافی است.

 

غذاهای ناسالم برای آلزایمر:

1. گوشت:

به ویژه گوشت قرمز را کاهش داده و پروتئین خود را از لوبیا ، عدس و سویا دریافت کنید.

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمرحبوبات سرشار از پروتئین هستند و همچنین حاوی فیبر و ویتامین B زیادی هستند

 

شما از اینکه پروتئین بدن می تواند از منابع دیگر به غیر از گوشت تامین شود ، شگفت زده خواهید شد. کارشناسان توصیه می کنند تا حد ممکن مصرف گوشت را کاهش داده و پروتئین مورد نیاز مغز خود را از لوبیا ، عدس و سویا دریافت کنید ، این حبوبات سرشار از پروتئین هستند و همچنین حاوی فیبر و ویتامین B زیادی هستند که برای حفظ ذهن سالم ضروری هستند.

 

2. مصرف کره ، مارگارین و پنیر را محدود کنید :

 

جلوگیری از آلزایمر, راههای پیشگیری از آلزایمرمصرف پنیر پرچرب باعث زوال عقل می شود

 

این مورد برای دوستداران پنیر بسیار سخت است ، اما طبق رژیم MIND ، مصرف پنیر ، به ویژه نوع پرچرب را، اگر بخواهیم از خطر زوال عقل پیشگیری کنیم ، باید کاهش یابد. همین مورد درباره کره و مارگارین نیز صدق می کند – بهتر است این مواد را با روغن زیتون جایگزین کنید.

 

3. شکر و نمک دوستان مغز ما نیستند:

اگر می خواهیم سلامت مغز خود را بهبود بخشیم ، پیری مغز را کاهش دهیم و خطر کاهش شناختی را کاهش دهیم ، پس حتما باید تا حد امکان از قند و سدیم خودداری کنیم. از یک طرف شیرینی ها به مرور زمان به مغز ما آسیب می رسانند ، زیرا ممکن است منجر به  دیابت شود که خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد. از طرف دیگر نمک باعث افزایش فشار خون می شود که ممکن است منجر به سکته مغزی و سایر مشکلات مغزی شود.