آرایش مونوکروم چیست؟

این نوع از میکاپ یکی از سخت ترین و در عین حال تخصصی ترین نوع آرایش صورت است  که برای انجام آن باید درک و دیدگاهی عمیق در موضوع زیبایی شناسی داشته باشید. رسیدن به مرحله ای که یک آرایشگر بتواند تناژ رنگی مناسب پوست  شما را به صورت مونوکروم برای میک آپ شما استفاده کند حرفه ای تر از میک آپ هایی است که دست آرایشگر برای انتخاب رنگ باز است ولی نتیجه نهایی آرایشی طبیعی ، زیبا و بسیار شکیل خواهد شد که منحصر به فرد و خیره کننده است. بسیاری از سوپراستارها و بازیگران زن هالیوود به دلیل ظاهر شیک و ساده میک آپ مونوکروم در مراسم رسمی از این سبک آرایش استفاده میکنند.

 

راهنمای آرایش مونوکروم, استایل تک رنگ, آرایش مونوکروم

آرایش مونوکروم بازیگران زن هالیوود

نکات اصلی در آرایش مونوکروم

انتخاب رنگ پایه ، رنگ پایه ای که برای آرایش استفاده میشود باید در درجه اول متناسب با رنگ مو، رنگ چشم و رنگ پوست شخص انتخاب شود . در مورد انتخاب رنگ پایه باید نهایت سلیقه و هنرمندی را به خرج داد تا صورت از حالت طبیعی خارج نشود. سپس در درجات تکمیلی می توان رنگ لاک ناخن و یا رنگ لباس را در موضوع آراستگی استایل با رنگ پایه، هماهنگ کرد.

 

آرایش مونوکروم چیست, نکات اصلی در آرایش مونوکروم, راهنمای میکاپ مونوکروم

آرایش مونوکروم سوپراستارهای هالیوود

 

مانور رنگی ، یعنی استفاده از تیرگی و روشنی رنگ پایه بدون مانع است و حتی میتوان از ترکیباتی مشابه با رنگ اصلی استفاده کرد و در ضمن استفاده از رنگ های سفید، مشکی و خاکستری مجاز است و برای افزایش زیبایی بصری آرایش می توان استفاده نمود.

به عنوان مثال اگر رنگ اصلی خود را قرمز انتخاب کنیم. می توانیم از رنگ قرمز اناری برای رژلب، قرمز لایت برای سایه چشم، قرمز قهوه ای برای رژگونه و قرمز تیره برای اصلاح فرم لب استفاده کنیم.

 

زیر سازی آرایش مونوکروم ، برای زیرسازی در میکاپ مونوکروم، نیازی به استفاده بیش از حد از فون هایی سنگین و چرب نیست. بنابراین به یک زیرسازی اصولی بسنده کرده و از دستکاریهای غیر لازم پرهیز نمائید.

 

نقطه مرکزی ، بیشترین تمرکز در آرایش مونوکروم روی لب هاست و پس از آن روی چشم ها. بنابراین، ملاک انتخاب رنگ باید رنگ رژلب بوده و در حالتی معکوس، رنگ سایه چشم باشد. بدین ترتیب توازن میکاپ در آرایش حفظ شده و حالتی یکدست و برازنده در میکاپ مونوکروم به وجود می آیدبنابراین یا باید رنگ رژلب را ملاک میکاپ مونوکروم قرار داد و رنگ سایر نواحی را با توجه به آن و لایت تر انتخاب نمود و یا باید برعکس عمل کرده و معیار اصلی را رنگ سایه چشم قرار داده و بقیه نواحی صورت را با آن هماهنگ سازی کرد.

 

رژ گونه ، با توجه به اهمیت تمرکز میکاپ مونوکروم بر لب ها و چشم ها، شدت رنگ در ناحیه گونه ها باید بسیار لایت و ملایم بوده و توجه را تا حد زیادی از این ناحیه منحرف کند، بنابراین رنگ اصلی ما هر چه که باشد باید ناحیه گونه ها را با لایت ترین رنگ از رنگ اصلی، آرایش کنیم.

 

راهنمای میکاپ مونوکروم, عکس آرایش مونوکروم, آرایش مونوکروم نارنجی

آرایش مونوکروم بازیگران هالیوود

راهنمای میکاپ مونوکروم با تمرکز بر چشم ها

اگر ملاک انتخاب رنگ میکاپ مونوکرم شما ، سایه چشم است باید از بیشترین عمق و همچنین شدت رنگ در این ناحیه استفاده کنید. مثلا برای میکاپ مونوکروم قهوه ای میتوانید به عناون سایه چشم از رنگ قهوه ای تیره خالص استفاده کنید و رنگ رژلب می تواند شکلاتی روشن و یا گوشتی لایت انتخاب شود. رژگونه با رنگ قهوه ای بسیار روشن می تواند میکاپ مونوکروم ما را تا حد نهایت زیبا کند. استفاده از خط چشم مشکی، ریمل ، و انواع مژه مصنوعی در میکاپ مونوکروم به زیبایی آرایش کمک شایانی می نماید.

راهنمای میکاپ مونوکروم با تمرکز بر لب ها

اگر تمرکز شما در میکاپ مونوکروم، لب ها است، باید بیشترین شدت و عمق رنگ در این ناحیه اعمال شود و بقیه نواحی چهره حالتی لایت و ملایم تر از رنگ اصلی داشته باشد. مثلا اگر رنگ انتخابی ما یاسمنی باشد، باید در ناحیه لب ها از این رنگ به صورت خالص و غلیظ استفاده نموده و سایه چشم را به رنگ صورتی روشن انتخاب نمود. همچنین رژگونه می تواند تناژی از صورتی لایت باشد و از مداد لب کالباسی سیر استفاده نمود، و در نهایت برق لب میتواند جلوه لب ها را بیشتر کند.

  

راهنمای رنگ آرایش مونوکروم

در این بخش برای این که درک بهتری از میک آپ مونوکروم داشته باشید  مثال هایی عینی برای ترکیب تناژ رنگ آرایش می آوریم.

 

آرایش مونوکروم نارنجی : برای میک آپ مونوکوروم نارنجی میتوانید از رنگ نارنجی تیره مات برای رژلب استفاده کنید. نارنجی لایت به عنوان سایه چشم و مداد لب قهوه ای نارنجی برای اصلاح فرم لب و نارنجی هلویی برای رژگونه استفاده کنید.

 

آرایش مونوکروم صورتی : آرایش تک رنگ صورتی، رنگ سرخابی مات برای رنگ رژلب و صورتی ملایم و چرک برای سایه چشم مناسب است. رژگونه صورتی محو و مداد لب کالباسی تیره به عنوان رنگ های تکمیل کننده میک آپ مونوکروم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

استایل تک رنگ, آرایش مونوکروم, آرایش مونوکروم عروس

آرایش مونوکروم مشکی

 

آرایش مونوکروم مشکی : شاید این آرایش تا حد زیادی عجیب به نظر برسد ولی طرفداران خاص خوش را دارد بسیاری از متخصصین، رنگ مشکی را مثالی آکروماتیک (بی رنگ) در دنیای رنگ ها به حساب آورند اما رنگ هایی مانند مشکی، سفید و یا خاکستری می توانند بهترین مثال ها در چگونگی ست کردن مونوکروماتیک لباس و استایل به حساب بیایند.

 

رنگ سایه چشم مشکی تک رنگ می تواند به تنهایی یک آرایش کامل محسوب شود، نکته مهم در آرایش مونوکروم مشکی، استفاده از تکنیک زیرسازی به روشی دقیق و اصولی می باشد که تا حد زیادی فرم اصلی چهره را اصلاح نماید. از رژ گونه نباید استفاده شود و در ناحیه لب ها از اندکی مداد لب مشکی استفاده کنید. سپس به طور کامل رنگ مشکی را در این ناحیه فید ساخته  و تنها به ایجاد هاله ای تیره که بسیار شبیه قهوه ای سوخته می باشد بسنده کنید. این آرایش یکی از زیباترین ها در دنیای آرایش فشن به حساب می آید.