اسپانسرینگ های ورزشی و کمک به ایجاد یک آینده بهتر

اسپانسرینگ های ورزشی

“پولِ که دنیا رو میچرخونه” حرفی که به خوبی شناخته شده است و در طول تاریخ استوار بوده است. این حرف به ویژه در ورزش ها نیز درست است، از آنجا که تامین بودن از لحاظ مالی یک عنصر حیاتی برای موفقیت تیم ها و به طور کلی ورزش است.اسپانسرینگ های ورزشی

البته، هنگام انتخاب حامی های مالی، تیم های ورزشی باید با دقت باشند چون همه چیز راجبه پول نیست. موفق ترین مشارکت ها زمانی شکل می گیرد که دو برند برتر ذهنیت دوستانه دارند. رابطه همزیستی رو به رشد و علاقه واقعی به ورزش، از سوی مردم قابل قبول است.

فوتبال، به ویژه، یک ورزش است که اسپانسر جایگاه خاصی در آن دارد، که برای ادامه دادن کار تیم ها بسیار مهم است. به عنوان محبوب ترین ورزش جهان، صدها میلیون طرفدار بازی ها، نتایج و آخرین اخبار را دنبال میکنند. اما این احاطه کردن طرفداران چیزی نیست که بتوان آن را به طور عادی پذیرفت – این چیزی است که نیاز به تعامل و اصلاحات دارد تا حفظ و درک شود. تیم های برتر فوتبال مشغول جذب طرفداران خود و حفظ آنها به عنوان بخشی از خانواده خود هستند. به همین ترتیب، شرکای آنها باید بدانند که آنچه که آنها در حال تبدیل شدن به آن هستند، به شدت در میان طرفداران با اهمیت محسوب می شود.

آمارها نشان می دهد که تقریبا نیمی از مردم در مناطق پر جمعیت، علاقه خاصی به فوتبال دارند. این حمایت وسیع بخشی از این دلیل است که در فوتبال چنین تبلیغات قدرتمندانه ای وجود دارد. در حقیقت، ثابت شده است که این تبلیغات ها به طور ویژه با مردان زیر 30 سال ارتباط برقرار می کند. این مهم است؛ زیرا تاثیر این گروه سنی بر هزینه هایی که کل جمعیت میکنند بسیار کلیدی است. نوستالژی زمانی احساس می شود که دستاوردهای باشکوه گذشته دیده شود، لحظات حساس و یا بازیکنان ستاره چیزی است که در ورزش های دیگر به راحتی نمی توان مشاهده کرد.

اما، موضوع فقط این نیست که کلیپ های قدیمی را با هم ترکیب کرده و لگوی شرکا را اضافه کنند – طرفداران باید بدانند که برند شریک در هر دو درجه و اعتبار برابر است. بدیهی است که داشتن یک محصول با کیفیت، کلیدی است، اما باید رابطه دو برند و اهداف مشترک آنها یعنی ارتقاء ورزش را مورد تاکید قرار داد. اسپانسر های مالی از طریق استفاده صحیح از ارتقاء و توسعه باعث کمک به رشد ستارگان و همچنین تقویت زیرساخت های ورزشی اند. اینها اهداف شایسته ای هستند که طرفداران از آنها قدردانی می کنند و از طرف دیگر همه می توانند از آن بهره مند شوند.

باشگاه فوتبال پرسپولیس نمونه ای کامل از چگونگی ایجاد یک باشگاه استراتژیک موفقیت آمیز با بسیاری از برندهای برتر می باشد. اخیرا همکاری اسپانسر مالی آنها توسط ایرانسل پس از پیروی آنها از دیگر برند شرکت مخابراتی به پایان رسید، یعنی همراه اول. شماری از اسپانسر های خوب دیگر از تولید کنندگان محصولات ورزشی نیز نمونه کارهایی دادند که رد شد.

به طور بین المللی، باشگاه های برتر نیز، گزینه های گسترده ای از تولید کنندگان محصولات ورزشی را برای انتخاب دارند، اما فراتر از آن، خیلی آسان نیست. این باشگاه های فوتبال در طول تاریخ بسیار حساس بوده اند و باید اطمینان حاصل کنند و پس از یک پروسه فشرده بررسی هر شریک بالقوه مهر تاییدشان راه بزنند. پس از اینها، هنگامی که هر معامله امضا شد، دو طرفین با اعتبار، به طور ذاتی مرتبط میشوند.

برای حامیان مالی که به دنبال همکاری با باشگاه های برتر هستند، این می تواند یک کار دلهره آور باشد. به همین دلیل زمانی که اخبار اخیر منتشر شد بسیار شوک دهنده و حیرت آور بود، چرا که سه تا از محبوب ترین باشگاه های جهان، تمام فعالیت های حمایتی را با یک برند ایجاد کرده اند. یک شرکت پیش بینی ورزشی اخیرا قرارداد هایی با بارسلونا، چلسی و لیورپول امضا کرده است. این خبر جنجال برانگیز و بی سابقه ای است که مطمئنا برای آنها سهم بیشتری از بازار را به دست آورده است.

امیدواریم، این مشارکت ها راه زیادی برای بهبود زندگی بسیاری از طرفداران ورزش و پرورش استعدادهای جوان داشته باشند. همانطور که اینطور هستند، طرفداران بیشتر و بیشتر وفاداری خود را به برند های شریک نشان می دهند. این، به نوبۀ خود، اسپانسر های مالی بیشتری را تقاضا میکند و باعث میشود تا یک چرخه قدرتمند بوجود بیاید که به همین دلیل است که اسپانسرینگ سالهاست که پایه و اساس ورزش است.