بیوگرافی یاس

یاسر بختیاری با نام مستعار «یاس» معروف بوده و از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است. وی در کنار چهره هایی همانند سروش لشگری و شاهین نجفی به عنوان یکی از سه چهره موفق و مشهور موسیقی رپ فارسی به شمار می رود.

چکیده ای از بیوگرافی یاس:

نام اصلی : یاسر بختیاری

نام مستعار: یاس

تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ ‏شهرستان رضوانشهر، استان گیلان

ملیت : ایرانی

سبک‌(ها) : رپ، هیپ هاپ

سال‌های فعالیت : ۱۳۸۰-اکنون

تحصیلات : دیپلم

 

بیوگرافی یاس:

یاسر بختیاری ( یاس ) متولد 30 خرداد 1361 در استان گیلان شهرستان تالش می باشد. او را می توان از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی دانست. یاسر 3 خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد. اولین بار پدر یاسر بختیاری از سفرهای تجاری خود از آلمان سی دی توپاک را برایش آورد و این شروع علاقه مند شدن یاس به رپ بود. پس از فوت پدر یاسر بختیاری در 18 سالگی اش او مجبور به پذیرش مسئولیت خانواده شد. او برای انجام این وظیفه مهم مجبور به ترک دانشگاه شد و شروع به کار کرد.

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس یاسر بختیاری از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است

 

وی طول روز را در شرکت عمویش مشغول به کار بود و پس از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت تا ساعت 11 شب مشغول مسافرکشی می شد و پس از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و تا مشغول کار روی موسیقی می شدند و خواب برای آن ها معنایی نداشت.

 

یاس از اولین خواننده‌های رپ فارسی و نخستین خوانندهٔ رپ فارسی است که در ایران برای پخش موسیقی خود مجوز گرفت. اولین ترانهٔ وی که به‌طور قانونی در ایران منتشر شد یادت نره نام داشت که آن را به همراه مجید غفوری، خواننده پاپ اجرا کرده بود.

 

یاسر بختیاری از اولین خواننده های رپی است که برای چند تا از آهنگ های خود مجوز رسمی پخش گرفته است. یاسر بختیاری کنسرت های زیادی در آمریکا برگزار کرده است. از لقب های یاس می توان به برکت رپ فارس و سلطان رپ فارسی اشاره کرد.

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس بیوگرافی یاس 

 

سبک آهنگ های یاس : 

مضمون بیشتر ترانه‌های یاس انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحران‌های اجتماعی نظیر فقر، اعتیاد، بی‌کاری، جنگ، روسپی‌گری، خودکشی، طلاق و غیره است. شاید یکی از دلایل عدم دریافت مجوز کارهای یاسرهمین اعتراضی بودن کارش می باشد. او تا کنون آهنگ های برای بحران های از قبیل فقر، اعتیاد، بی کاری، خودکشی، طلاق، جنگ و دیگر موضوعات اجتماعی خوانده است.

 

یاس کنسرت‌هایی در شهرهای مختلف آمریکا همانند لس آنجلس، واشینگتن، لاس وگاس، نیویورک، دیترویت و شیکاگو برگزار نموده‌است و همچنین به عنوان نماینده‌ای از موسیقی رپ فارسی تجربه اجرا و شرکت در نشست‌های موسیقایی در راستای معرفی و توسعه رپ فارسی در برخی از دانشگاه‌های آمریکا از جمله دانشگاه میشیگان و دانشگاه نیویورک را داشته‌است. همچنین از یاس جهت شرکت در کنفرانسی تحت عنوان «جامعه آسیا» دعوت شد و وی چند ترانه را در این کنفرانس که در منهتن در جریان بود، اجرا کرد. او همچنین اجراهایی در دبی و لندن داشته‌است.

 

معنی خالکوبی روی گلوی یاس به گفته خودش:

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس عکس خالکوبی روی گردن یاس

 

این نمادی از مرزی شخصی است؛

مرز ِصدای درونی و صداهای بیرون… ما مرزهایمان را خودمان تعیین می‌کنیم.

خط قرمز هر شخصی، و نماد آن، الگو و خالکوبی است که مشخصا، متعلق او است و کپی کردن آن نشانه یعنی: به مرز و جغرافیای دیگری وارد شدن، به آن تعرض کردن و فردیت خود را در آن گم کردن.

از این جهت کپی کردنِ یک طرح، کتمانِ “هویت” و زیستِ شخصی و پوشاندن یک لباس بی‌قواره بر تن خویش است؛ مصداق بارز ِ تن دادن به یک سلیقه (یک رفتار خالی از معنای همه‌گیر) و انکارِ واقعیت خود.

با کپی کردن، تن‌مان را مبدل به صحنه‌ی بی‌کیفیتِ یک الگوی مسروق و نامربوط نکنیم.

 

منع از تیتراژ :

در چند سال اخیر صدای او ابتدا از تیتراژ فیلم بارکد در سال 95 و سپس در سال 97 از تیتراژ سریال شبکه خانگی رقص روی شیشه با وجود تایید اولیه در نهایت حذف شد.

 

ازدواج :

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس یاس و همسرش ندا سرمست

 

ندا سرمست همسر و منیجرمن یاسر بختیاری می باشد.

 

آلبوم های یاس :

خیابونی ها

 

آلبوم‌های مشترک :

وصیت‌نامه

اُوِردوز

از ماست که بر ماست

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس عکس های جدید یاس

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس بیوگرافی یاس خواننده رپ

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس عکس دوران نوجوانی یاس

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس اولين روزی كه یاس به استوديو رفته بود همراه با ميتا ملكي، احمد سانقه و احسان

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس زندگی نامه یاس

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس یاس خواننده

 

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس عکس یاس