در خرید کرم دور چشم بالای 40 سال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

این ناحیه از صورت یعنی اطراف چشم، نازکترین و حساس ترین قسمت صورت است وخیلی سریعتر از سایر قسمت ها در معرض آسیب نور آفتاب، خشکی و چروک شدن قرار می‌گیرد، به همین جهت کرم دور چشم خوب  می‌تواند اثر خوبی در جهت رفع این تیرگی‌ها و چروک‌ها داشته باشد.

چرا کرم دور چشم برای بالای ۴۰ سال بسیار مهم است؟

کرم دور چشم به طول کلی برای همه افراد ۲۵ سال و بالاتر مفید است اما وقتی به سن ۴۰ سالگی می‌رسیم نیاز به کرم دور چشم بیشتر و بیشتر می‌شود و علت این است که در این سن پوست ناحیه اطراف چشم ما شروع به از دست دادن مقادیر قابل توجهی الاستین می‌کند که همین موجب پیدایش چین و چروک‌های عمیق در زیر چشم می‌شود.

به همین دلیل در سن ۴۰ سالگی نیاز به کرم دور چشم بیشتر می‌شود و از آنجایی که در این سن وضعیت چین و چروک ها با وقتی که ۳۰ سال سن داشتیم متفاوت است، در نتیجه کرم دور چشم برای بالای ۴۰ سال نیز متفاوت است به طوری که قدرت از بین برند چروک در آنها بیشتر است.

به طور مثال کرم‌های دور چشم برای سنین ۲۵ سال عمدتا به گونه‌ای ساخته شده‌اند که خاصیت پیشگیرانه دارند و تلاش دارند که از بروز چین و چروک جلوگیری کنند، اما کرم های دور چشم بالای ۴۰ سال خاصیت اصلاح کنندگی دارند و به دنبال از بردن چین و چروک هستند.

شما به یک کرم دور چشم خوب برای روتین روزانه خود نیاز دارید، هم به جهت رفع تیرگی و چروک و هم به جهت پیشگیری از چروک جدید، هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

 

پیش از خرید کرم دور چشم بالای 40 سال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیش از خرید کرم دور چشم بالای 40 سال و البته هر نوع کرم دور چشمی ابتدا باید نیاز و خواسته خود از کرم را مشخص کنید، آیا مشکل اصلی شما چین و چروک است؟ آیا مشکل اصلی شما تیرگی زیر چشم است؟ ایا زیر چشم شما مرطوب است؟

کرم‌های دور چشم بالای 40 سال از نظر فرمول با یکدیگر متفاوت هستند و برخی برای پوست چرم و برخی برای پوست مرطوب مناسب هستند، برخی قدرت بالایی در رفع چروک دارند و برخی در رفع تیرگی قوی تر هستند، در این مورد باید به توضیحات نوشته شده در خصوص کرم ها توجه داشته باشید.

 

رتینول، از بین بردن خطوط چین و چروک

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید کرم دور چشم بالای 40 سال باید به آن توجه داشته باشید، اسید هیالورونیک است که تولید کلاژن در پوست را تحریک می‌کند که این موجب کاهش خشکی، پر شدن چین و چروک‌ها و همچنین افتادگی کمتر در زیر چشم می‌شود تا زیر چشم پرتر به نظر برسد.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید رتینول است که باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شود تا پوست زیر چشم تقویت شود و در برابر آسیب‌ها مقاومت بیشتری از خود نشان دهد، وجود این دو ماده در یک کرم دور چشم بالای 40 سال نشان از قدرت و کیفیت کرم دارد.

 

کافئین برای کاهش پف

اگر کاهش پف زیر چشم برای شما در اولویت است حتما یک کرم دور چشم بالای 40 سال انتخاب کنید که کافئین داشته باشید، همانطور که کافئین در قهوه شما را سرحال و بیدار می‌کند، کافئین در کرم دور چشم هم موجب تحریک جریان خون شده و پوست زیر چشم را بیدار و سرحال می‌کند که در نهایت منجر به کاهش التهاب در زیر چشمان شما خواهد شد.

 

ویتامین c  برای کاهش تیرگی

اگر مشکل اصلی شما تیرگی زیر چشم است اول از همه باید واقع بین باشید و بدانید که اگر تیرگی زیر چشم شما بیشتر به دلیل سن و سال شماست، پس کرم دور چشم تا حد خیلی کمی به شما کمک خواهد کرد و نباید انتظار معجزه داشته باشید.

چرا که هر چه سن ما بالاتر می‌رود تولید کلاژن و الاستین در پوست ما کمتر می‌شود، پوست زیر چشم نازک می‌شود و رگ‌های خونی در این ناحیه به شکل خطوط تیره دیده می‌شوند. با این حال استفاده از کرم دور چشم قطعا بی تاثیر نخواهد بود، اما انتظار اثرگذاری آن مانند سنین گذشته را نباید داشته باشید.

در هر حال اگر مشکل اصلی شما تیرگی زیر چشم است باید به سراغ کرم دور چشم بالای 40 سال بروید که در ترکیبات آن از ویتامین c استفاده شده باشد، کرم های دور چشمی که ویتامین سی دارند در جهت رفع تیرگی زیر چشم بسیار موثر هستند بخصوص زمانی که تیرگی صرفا به دلیل سن و سال نیست و به دلایل دیگری مانند تجمع رنگدانه‌ها می‌باشد.

 

چه زمانی باید از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

برخلاف تصور خیلی از افراد که از کرم دور چشم در مراحل آخر استفاده می‌کنند بهترین زمان استفاده از کرم دور چشم در اولین مرحله بعد از پاکسازی است، دقیقا قبل از استفاده از مرطوب کننده‌ها و کرم های مشابه که سنگین تر هستند.

فلسفه این کار این است که باید ابتدا از کرم‌های سبک تر مانند کرم دور چشم استفاده کنید و سپس از کرم‌های سنگین تر مانند مرطوب کننده و ضد آفتاب چرا که اگر ابتدا از کرم های سنگین تر استفاده کنید، کرم های سبک تر نمی‌تواند به پوست شما برسند و اثرگذاری داشته باشند.

 

چقدر طول می‌کشد تا کرم دور چشم اثر کند؟

اینکه چقدر طول می‌کشد تا کرم دور چشم اثرگذاری داشته باشید کاملا به اثر مد نظر شما بستگی دارد، اینکه به دنبال کدام اثر از کرم دور چشم هستید،  به طور مثال کرم هایی که در ترکیبات آنها هیالورونیک اسید یا کافئین دارند به صورت آنی عمل می‌کنند و در همان لحظه شروع به اثرگذاری می‌کنند و خشکی و پف زیر چشم را از بین می‌برند.

اما اگر منظور شما اثرگذاری ماندگار است به طور متوسط باید حداقل 6 هفته از استفاده مداوم گذشته باشد تا اثرات پدیدار شوند و این حداقل زمان است و بعضا باید تا حدود 8 هفته و بیشتر هم صبر کنید، به طور مثال کرم های دور چشم حاوی ویتامین سی شاید در لحظه بهبودی ایجاد کنند اما برای مشاهده اثرات ماندگار کرم باید چند هفته صبر کنید، در این مدت استفاده مداوم بسیار بسیار مهم است.

 

منبع: سایت خریدیار