طرز تهیه پشمک لقمه ای

مواد لازم برای تهیه پشمک :

شکر 1 کیلوگرم
سرکه  نصف قاشق چایخوری
آرد سفید  200 گرم
روغن 400 گرم
آب  نیم لیتر

طرز تهیه پشمک بدون فر و به صورت ساده :

بهتر است بعد از اینکه مواد را تهیه کردید یک قابلمه و یک سینی را کنار دست خود قرار بدهید و سپس شروع به درست کردن پشمک کنید. ابتدا شکر را در نیم لیتر آب حل کنید. سپس آب و شکر را در داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید.

 

اجازه بدهید تا محلول آب و شکر به جوش بیاید. بعد از این که به جوش آمد، سرکه را به بقیه مواد اضافه کنید و با قاشق یا ملاقه مواد را هم بزنید تا حالتی غلیظ به خود بگیرد.

 

بعد از این که مواد حالت غلظت به خود گرفت. کف سینی را چرب کنید و مواد را داخل سینی بریزید.

 

صبر کنید تا مواد سرد شود. سپس آن را با دست چنگ بزنید تا حالت نرم مانندی پیدا کند و بعد از این که نرم شد مواد را به حالت کلاف در بیاورید.

 

آرد و روغن را داخل قابلمه ای بریزید و آن را سرخ کنید، اگر پشمک رنگی یا طعم دار می خواهید باید آن را در این مرحله به آرد اضافه کنید. بعد از این که آرد شما کاملا سرخ شد آن را در کف سینی خود بریزید.

 

مواد پشمک را که به صورت کلاف درآورده بودید روی آرد قرار بدهید. سپس آن را به صورت مدوام از دو طرف بکشید و به شکل 8 انگلیسی تا بزنید و سپس در ادامه دوباره حلقه کنید و این کار را چند مرتبه ادامه بدهید و مواد را از دو طرف بکشید تا دایره ای که تشکیل می شود بزرگتر شود و در نهایت همانند پشمک شود. در این جا کار تمام است و پشمک شما آماده است.

 

طرز تهیه پشمک,درست کردن پشمک

مراحل درست کردن پشمک

نکاتی در طرز تهیه پشمک :

 زمانی که محلول آب و شکر را روی حرارت قرار دادید، شعله ی گاز را روی حرارت متوسط رو به بالا قرار بدهید برای اینکه محلول شما بتواند قوام خوبی داشته باشد باید حرارت آن زیاد باشد.

 

• اگر دوست داشتید به پشمک خود طعم کاکائویی بدهید، کافی است زمانی که آرد و روغن را کف سینی می ریزید مقداری پودر کاکائو هم به آن اضافه کنید. اگر هم دوست داشتید پشمک خود را در رنگ های مورد علاقه خود تولید کنید حتما از رنگ های خوراکی که مجاز هم هستند استفاده کنید تا ضرری برای شما نداشته باشد.

 

• درست کردن پشمک در خانه کار مشکلی است بنابراین خیلی با دقت و حوصله پشمک را در خانه درست کنید.

 

نکاتی برای تهیه پشمک, آموزش درست کردن انواع پشمک

طرز تهیه پشمک شکلاتی قالبی

 

طرز تهیه ی پشمک چوبی:

پشمک چوبی را با دستگاه درست می کنند و درست کردن آن بدون دستگاه کار مشکلی است.

 

برای طرز تهیه پشمک چوبی، پس از این که پشمک آماده شده، چوب خود را آماده کنید و پشمک را با استفاده از چاقو یا قیچی جدا کنید و به دور چوب بپیچید. به این ترتیب پشمک چوبی شما آماده است. نکته ای که در مرحله ی آخر باید توجه کنید این است که تا زمانی که مطمئن نشدید پشمک آماده است به هیچ عنوان آن را با چاقو یا قیچی نبرید.

 

طرز تهیه پشمک لقمه ای:

پشمک را به صورت بالا آماده کنید و آن را درون قالب های کوچک فشرده کنید و به آرامی داخل قالب جدا کنید. به روشی دیگر شکلات مورد نظرتان را به روش بنماری آب کنید سپس با قاشق داخل قالب مورد نظرتان بریزید و آن را بچرخانید تا یک لایه ی نازک از شکلات به شکل قالب داشته باشید سپس آن را چند دقیقه داخل یخچال بگذارید تا سرد شود.

 

بعد از آن پشمک را داخل قالب بگذارید، و به آرامی فشار بدهید. و روی آن شکلات آب شده بریزید. و داخل یخچال یا فریزر قرار بدهید تا زودتر سرد شود. سپس آن را به آرامی جدا کنید و در ظرف سرو بچینید.