فواید بی نظیر صابون گلیسیرین برای پوست و زیبایی

صابون گلیسیرین به عنوان یک صابون ملایم و مرطوب کننده شناخته می شود که برای شستشوی صورت به خصوص برای پوست های خشک و حساس توصیه می شود.

صابون گلیسیرین معمولا به دلیل ملایم بودن و مرطوب کننده بودن شناخته می شود . گلیسیرین یک محصول فرعی است که در اثر واکنش های شیمیایی مراحل تولید صابون ، ساخته می شود ، یک مایع غلیظ و شفاف است که رطوبت اطراف را به پوست جذب می کند و پوست را هیدراته نگه می دارد.

 

برخی تولید کنندگان گلیسیرین را از ترکیب اصلی صابون حذف میکنند و این محصول به صورت خالص به فروش می رسد یا به دلیل اثر نرم کنندگی پوست در لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده به کار برده می شود.

صابون  گلیسیرین بهترین انتخاب برای افرادی است که پوست خشک و حساس دارند. PH صابون گلیسیرین پایین است و باعث می شود پوست بتواند رطوبت طبیعی خود را حفظ کند و در طول روز هیدراته و با طراوت بماند.

 

طرز تهیه صابون گلیسیرین, صابون گلیسیرین, صابون گلیسیرین دار

مزایای صابون گلیسیرین برای پوست

 

مزایای صابون گلیسیرین

همه ما گلیسیرین را به عنوان ماده مرطوب کنده می شناسیم ،گلیسیرین به حفظ رطوبت پوست یا کاهش از دست دادن رطوبت پوست کمک میکند. تفاوت مهم گلیسیرین با سایر مرطوب کننده ها در این است که این مده به صورت طبیعی در پوست ما وجود دارد و باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

فواید پوست انبه

طبیعی بودن صابون گلیسیرین

صابون گلیسیرین به خصوص انواع صابون هایی که در خانه تولید میشوند  و صابون گلیسیرین دست ساز بدون مواد شیمیایی و کاملا طبیعی هستند البته برخی برندهای صابون گلیسیرین میتوانند شامل ترکیبات شیمیایی باشند.

مرطوب کنندگی صابون گلیسیرین

گلیسیرین خاصیت جذب رطوبت دارد و زمانی که روی پوست می نشیند رطوبت را جذب کرده و باعث آبرسانی و هیدراته ماندن پوست می شود و بر خلاف برخی صابوت ها که پوست را خشک و پوسته پوسته می کند خاصیت رطوبترسانی فوق العاده دارد. استفده روزانه از صابون گلیسیرین تا چند ساعت پوست شما را هیدراته نگه داشته و باعث می شود پوستی نرم تر و انعطاف پذیرتر داشته باشید.

پوستی سالم با صابون گلیسیرین

پوستی که هیدراته شود ، پوستی سالم است. مرطوب نگه داشتن پوست باعث می شود که خطوط روی پوست و چین و چروک ها از بین بروند. با این که صابون گلیسیرین یک گزینه عالی برای تمام بدن است ولی شستشوی صورت با آن مزایای فوق العاده ای دارد. صابون گلیسیرین به کاهش و از بین رفتن آکنه های پوستی کمک می کند.

 

صابون گلیسیرین مناسب پوست حساس

صابون های گلیسیرینه دست ساز به طور کاملا طبیعی تهیه می شوندو مناسب پوست های حساس هستند و فاقد مواد مصنوعی و شیمیایی هستند که باعث تحریک پوست های حساس می شود.  اگر مبتلا به بیماری های پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس هستید ، صابون گلیسیرین به احتمال زیاد برای شما مناسب بوده و پوستتان را تحریک نمی کند و حتی می تواند به از بردن علایم اختلالات پوستی کمک کند.

 

پاک کنندگی ملایم صابون گلیسیرین

خاصیت پاک کنندگی ملایم صابون گلیسیرین نبه شما کمک می کند از شر چربی های اضافه و آلودگی هایی که باعث بسته شدن منافذ پوستی شده اند خلاص شده و باعث کاهش آکنه پوستی شود.

 

خاصیت ضد پیری صابون گلیسیرین

خاصیت مرطوب کننده صابون گلیسیرین مانع از ایجاد چین و چروک و خطوط ریز روی پوست شده و به عنوان یک محصل ضد پیری عمل می کند.

 

فواید صابون گلیسیرین, صابون گلیسیرین قرمز, صابون گلیسیرین برای جوش

طرز تهیه صابون گلیسیرین

 

طرز تهیه صابون گلیسیرین دست ساز

اگر میخواهید از خواص صابون گلیسیرین بهره مند شوید بهترین کار این است که خودتان در صابون گلیسیرین دست ساز خانگی تهیه کنید. تهیه صابون گلیسیرین در خانه کار بسیار ساده است و نیاز به مواد زیادی ندارد.

 

برای تهیه صابون گلیسیرین باید گلیسیرین جامد را از عطاری خریداری نمایید. گلیسیرین در انواع شفاف ، رنگی و سفید به فروش می رسد که انتخاب نوع آن کاملا سلیقه ای است.

شما چند قطر اسانس معطر دلخواه و یک قالب برای صابون و اسپری الکل نیاز دارید.

 

گلیسیرین را خرد کنید و روی حرارت بن ماری یا به مدت 30 ثانیه در مایکروفر ذوب کنید.

چند قطره اسانس روغنی به گلیسیرین اضافه کنید و هم بزنید یکدست شود.

قالب دلخواهتان را روی سطح صاف قرار دهید و داخل قالب را با الکل اسپری کنید تا کف و دیواره های قالب با یک لایه نازک الکل مرطوب شود. برای راحتی کار می توانید از قالب های کوچک سیلیکونی استفاده کنید.

 

الکل از ایجاد حباب هنگام سرد شدن صابون جلوگیری می کند.

قالب را با گلیسیرین پر کنید.

حدود 1 سانتی متری بالای قالب را خالی نگه دارید.

گلیسیرین خیلی سریع خودش را می گیرد بنابراین کمی سرعت به کارتان بدهید و در صورت نیاز دوباره گلیسیرین را ذوب کنید.

حدود 1 – 2 ساعت صبر کنید تا گلیسیرین کاملا سرد شده و خودش را بگیرد.

تا زمان مصرف صابون را در ظرف دربسته نگهداری کنید.

 

بهترین صابون گلیسیرین, صابون گلیسیرین بچه, مزایای صابون گلیسیرین

صابون گلیسیرین

 

علت شفاف بودن صابون های گلیسیرینه

در صابون های شفاف از حلال های مخصوص مثل شکر و  الکل به مقدار بیشتر استفاده می شود تا صابون هنگام سرد شدن کریستال های کوچکتری تشکیل بدهد و در حالت کلوئیدی و شفاف بماند.

در مراحل ساخت صابون یک مرحله کلوئیدی دارید که در این مرحله نور توانایی عبور از صابون را دارد ولی بعد از سرد شدن صابون و تشکیل کریستال های زنجیره بلند ، صابون کرد مب یشود. برای ایجاد شفافیت در صابون گلیسیرین از اتانول و شکر استفاده می شود. این حلال ها صابون را در مرحله کلوئید نگه داشته و مانع از تشکیل کریستال های بلند می شود.