ملکه انگلیس درگذشت!

 

ملکه انگلیس،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

الیزابت دوم ملکه انگلیس پس از هفت دهه سلطنت در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از وب‌سایت رسمی کاخ باکینگهام، ملکه الیزابت دوم امروز بعدازظهر (به وقت محلی) در سن ۹۶ سالگی و در «کاخ بالمورال» درگذشت.

 

همسر پادشاه و ملکه امروز عصر (به وقت محلی) در بالمورال خواهند ماند و فردا به لندن بازخواهند گشت.

 

او در چند ماه گذشته با مشکلات جسمانی روبرو بوده است و در اکتبر 2021 در بیمارستان بستری شد و پس از آن با عصا در انظار عمومی ظاهر شد.

 

اعلام خبر مرگ ملکه انگلیس ساعاتی پس از آن اعلام شد که شاهزاده‌های این کشور پس از دریافت خبر وخامت حال او، شتابزده به کاخ «بالمورال» اسکاتلند رفتند.

 

از همان ساعات اولیه اعلام خبر وخامت حال الیزابت دوم، رسانه‌های انگلیسی به گمانه‌زنی درباره اجرای عملیات «اسب تک‌شاخ» در اسکاتلند برای مراسم خاکسپاری او و عملیات مشابهی در پایتخت با عنوان «پُل لندن» پرداخته بودند.

 

پیش از این اعلام شده بود ملکه تحت مراقبتهای پزشکی است.

 

اکنون با انتشار خبر مرگ ملکه انگلیس، شاهزاده «چارلز» پسر ارشد او وارث تاج  و تخت این کشور خواهد بود.

 

ملکه الیزابت از اواخر سال گذشته دچار مشکل «حرکتی نامنظم» شده و پزشکان به وی توصیه کرده‌ بودند که تحت مراقبت‌های پزشکی باقی بماند.

 

وی سابقه طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ انگلیس را داشت.

چکیده ای از بیوگرافی ملکه انگلیس ( الیزابت دوم )

نام کامل: الیزابت الکساندرا مری وینزر

شهرت: الیزابت دوم

به انگلیسی: Elizabeth II

زاده: ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ ‏(۹۶ سال)

سلطنت: ۶ فوریه ۱۹۵۲ – تاکنون

تاجگذاری: ۲ ژوئن ۱۹۵۳

همسر: شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو

پدر: جرج ششم

بیوگرافی ملکه انگلیس (الیزابت دوم)

بیوگرافی ملکه انگلیس (الیزابت دوم)

ملکه انگلیس(الیزابت دوم) که بود؟

ملکه انگلیس (الیزابت دوم) ملکه سلطنتی بریتانیا و دیگر قلمروهای مشترک‌المنافع است.

ملکه الیزابت دوم در ۲ ژوئن ۱۹۵۳ تاجگذاری کرد. او مادر پرنس چارلز ، وارث تاج و تخت ، و همچنین مادربزرگ شاهزاده های ویلیام و هری است.

ملکه انگلیس (الیزابت دوم)  متولد چه سالی بود؟

ملکه انگلیس(الیزابت دوم)  در ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ ، در لندن ، از شاهزاده آلبرت ، دوک یورک (که بعدا به پادشاه جورج ششم معروف شد) و الیزابت بووز-لیون به دنیا آمد.

 

کودکی ملکه انگلیس

ملکه انگلیس بزرگ‌ترین فرزند دوک و دوشس یورک (بعدها شاه جرج ششم و ملکه الیزابت، شهبانوی مادر) بود. پدر او زمانی که برادرش شاه ادوارد هشتم در سال ۱۹۳۶ پس از یک بحران قانونی مجبور به استعفا شد، به سلطنت رسید و با پادشاهی او، الیزابت به وارث مقدر امپراتوری بریتانیا تبدیل گردید.

ملکه انگلیس به صورت خصوصی در خانه تحصیل کرد و از آغاز جنگ جهانی دوم چندی از وظایف عمومی خانواده سلطنتی را برعهده گرفت و در طول جنگ در نیروی کمکی خدمت قلمرویی خدمت کرد. در ۱۹۴۷، او با شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو، شاهزاده سابق یونان و دانمارک ازدواج کرد و از او چهار فرزند دارد: چارلز، شاهزاده ولز، شاهدخت آن، شاهزاده اندرو، دوک یورک و شاهزاده ادوارد، ارل وسکس.

اوایل زندگی ملکه الیزابت دوم

در زمان تولد او ، بیشتر مردم درک نمی کردند که الیزابت روزی ملکه انگلیس می شود. الیزابت ، ملقب به لیلیبت ، از دهه اول زندگی خود با تمام امتیازات سلطنتی بودن بدون فشارهای وارث بودن لذت برد. پدر و مادر الیزابت زمان خود را بین خانه ای در لندن و Royal Lodge ، خانه خانواده در محوطه پارک بزرگ ویندزور تقسیم کردند. الیزابت و خواهر کوچکترش مارگارت در خانه توسط مربیان تحصیل می کردند. دوره های دانشگاهی شامل فرانسه ، ریاضیات و تاریخ ، همراه با درس های رقص ، آواز و هنر بود.

مادر و خواهر ملکه انگلیس (الیزابت دوم)

مادر و خواهر ملکه انگلیس (الیزابت دوم)

 

خانواده ملکه بریتانیا

الیزابت در زمان پادشاهی پدربزرگش، شاه جرج پنجم، متولد شد. پدرش، دوک یورک که بعدها با نام شاه جرج ششم به پادشاه رسید، دومین پسر پادشاه بود. مادرش، دوشس یورک که پس از به پادشاهی رسیدن جرج ششم با نام ملکه الیزابت ملکه پادشاهی متحد شد،  او تنها یک خواهر به نام مارگارت دارد.

 

ملکه انگلیس (الیزابت دوم) چگونه به سمت ملکه بریتانیا انتخاب شد

در زمان پادشاهی پدربزرگش، الیزابت سومین نفر در خط جانشینی تاج و تخت پادشاهی بریتانیا بود، پس از عمویش ادوارد و پدرش. با وجود اینکه تولد الیزابت توجه جامعه را برانگیخت، کسی انتظار نداشت او ملکه شود.

۱۰ قدرت باورنکردنی که ملکه انگلیس دارد

وقتی جورج پنجم پدربزرگ الیزابت در سال ۱۹۳۶ درگذشت ، پسر بزرگ او (عموی الیزابت) پادشاه ادوارد هشتم شد. با این حال ، ادوارد عاشق یه زن آمریکایی به نام والیس سیمپسون بود ، و مجبور بود بین تاج و قلب خود یکی را انتخاب کند. در پایان ، ادوارد سیمپسون را انتخاب کرد و تاج سلطنت را کنار زد.

این واقعه مسیر زندگی الیزابت را تغییر داد و او را به عنوان وارث فرض تاج انگلیس در آورد. پدر او در سال ۱۹۳۷ به عنوان پادشاه جورج ششم تاجگذاری شد و نام جورج را گرفت تا بر استمرار با پدرش تأكید كند. مادرش ملکه الیزابت شد. با مرگ پادشاه جورج در سال ۱۹۵۲ ، او ملکه مادر شد و دخترش ملکه الیزابت دوم شد

 

بیوگرافی الیزابت دوم

تاج گذاری ملکه انگلیس( الیزابت دوم)

در ۲ ژوئن ۱۹۵۳ در ۲۷ سالگی در ابی وست مینستر به عنوان ملکه الیزابت دوم تاجگذاری شد.
الیزابت در ۶ فوریه ۱۹۵۲ ، هنگامی که پدرش ، پادشاه جورج ششم ، درگذشت ، مسئولیت پادشاه حاکم را بر عهده گرفت. برای اولین بار ، مراسم تاج گذاری از تلویزیون پخش شد و به مردم اجازه داد از سراسر جهان شاهد شکوه و عظمت این مراسم باشند.