نحوه قفل کردن سلول ها در اکسل

مرحله 1:

تمام سلول ها را در برگه انتخاب کنید. به طور پیش فرض زمانی که شما از sheet یا workbook محافظت کنید، تمام سلول ها قفل می شوند. این بدین معنی است که شما نمی توانید آنها را تغییر و یا حذف کنید و محتوای مندرج در آن غیرقابل تغییر است. سلول های قفل شده را می توان انتخاب کرد، اما شما می توانید آن را به محافظت شده تغییر دهید.

اگر تصمیم به قفل کل صفحه دارید، می توانید این کار را به سرعت و بدون مراحل اضافه انجام دهید.اگر شما نیاز به قفل کردن فقط چند سلول خاص در صفحه خود دارید، ابتدا مطمئن شوید که کل صفحه باز شده است.

 

یکسان کردن سلول ها در اکسل, قفل کردن سلول های دلخواه در اکسل

 

مرحله 2:

برای باز کردن کل صفحه، روی ویندوز 10 کلیک راست کنید (دو انگشت روی MacOS). سپس بر روی Format> Protection کلیک کنید. انتخاب “Locked”را لغو کنید یا علامت آن را بردارید و روی OK کلیک کنید.

 

یکسان کردن سلول ها در اکسل, قفل کردن سلول های دلخواه در اکسل

 

مرحله 3:

تمام سلول هایی که می خواهید قفل کنید را انتخاب کنید. شما می توانید تمام سطر یا ستون یا سلول های خاص را انتخاب کنید. برای انتخاب سلول های خاصی که در کنار یکدیگر قرار ندارند، کلید Command را در MacOS یا کلید Control در ویندوز 10 نگه دارید تا هر سلول را به صورت جداگانه انتخاب کنید.

 

مرحله 4 :

بر روی یکی از سلول های انتخاب شده، روی ویندوز 10 راست کلیک کنید (دو انگشت روی MacOS). سپس بر روی Format> Protection دوباره کلیک کنید.

 

یکسان کردن سلول ها در اکسل, قفل کردن سلول های دلخواه در اکسل

 

مرحله 5:

این بار، علامت “Locked” را فشار داده و OK را کلیک کنید.

این به اکسل می گوید که شما می خواهید این سلول های خاص را قفل کنید.

این مرحله، با این حال، دقیقا صفحات را قفل نمی کند. برای قفل کردن این صفحات، شما هنوز هم باید روی اکسل برای محافظت از برگه کار کنید.

 

مرحله 6:

در منوی اصلی، به برگه Review بروید و روی Protect Sheet کلیک کنید.

یک جعبه گفتگوی باز خواهد شد تا شما چند گزینه را انتخاب کنید و همچنین رمز عبور را تنظیم کنید. اگر شما نیاز دارید، رمز عبور را تنظیم کنید.

 

یکسان کردن سلول ها در اکسل, قفل کردن سلول های دلخواه در اکسل

 

گام 7:

“Select unlocked cells” را علامت بزنید و همه چیز را انتخاب کنید.

این به طور موثر سلول هایی را که انتخاب کرده اید را قفل می کند، اما همه چیز را برای ویرایش باز می کند.