نحوه ی کار با خمیر فوندانت

 

نحوه ی کار با خمیر فوندانت

 

نحوه ی کار با خمیر فوندانت, آموزش کار با خمیر فوندانت

آموزش تصویری قرار دادن خمیر فوندانت روی کیک

 

شما می توانید با استفاده از خمیر فوندانت کیک های خود را به حالت رسمی و شیکی تزیین کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. از این خمیر بیشتر برای تزیین کیک های انیمیشنی و سه بعدی استفاده می شود.

همانطور که قبلا آموزش دادیم خمیر فوندانت را در خانه تهیه کنید. و یا آن را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید.

 

برای نگهداری خمیر فوندانت آن را داخل کیسه فریزر و در کابینت قرار بدهید. می توانید با این روش خمیر را تا یک ماه نگه دارید. اگر خمیر را داخل یخچال قرار بدهید خمیر سفت و شکننده می شود و نمی توان با آن کار کرد.

 

اگر خمیر فوندانت را در خانه تهیه کردید بهتر است حدود یک شب از آن استفاده نکنید و به آن استراحت بدهید و از آن استفاده نکنید.

 

روش کار با خمیر فوندانت,کار با خمیر فوندانت

نحوه ی قرار دادن خمیر فوندانت روی کیک

 

هنگام استفاده از خمیر فوندانت ابتدا روی سطح کار را با پلاستیکی ضخیم بپوشانید. سپس مقداری آرد ذرت و پودر شکر را الک کنید و خمیر را روی سطح کار ورز بدهید تا خمیری نرم و لطیف داشته باشید. سپس خمیر را با وردنه صاف کنید هر لحظه آن را از روی سطح کار بلند کنید و بتابانید تا به سطح نچسبد و باز نازک کنید به صورت یکباره آن را نازک نکنید. بعد از اینکه خمیر نازک شد آن را به صورت آرام و شل به دور وردنه بتابانید.

 

و بعد از اینکه کیک تان را برش زدید و لابه لای آن خامه و موز و گردو قرار دادید. خمیر فوندانت را با وردنه از لبه ی کار روی سطح کار پهن کنید. برای اینکه اندازه ی خمیرتان کم نشود به وسیله ی نخ اندازه بگیرید به این صورت که یک سر نخ را یک طرف کیک قرار بدهید و نگه دارید سپس نخ را به طرف دیگر کیک ببرید و آن را بچینید و زمانی که خمیر آماده شد آن را با نخ اندازه بزنید اگر لازم بود آن را بیشتر باز کنید.

 

مهارت های استفاده از خمیر فوندانت, تزیین کیک با خمیر فوندانت

خمیر فوندانت را روی کیک صاف کنید

 

و به آرامی روی کیک پهن کنید. سپس آن را صاف کنید و اضافه های آن را با چاقو برش بزنید. و بعد با اشکال مختلف آن را تزیین کنید. برای حروف انگلیسی از قالب های فلزی استفاده کنید.

 

روش تزیین کیک با خمیر کیک,راهنمای تزیین کیک با خمیر فوندانت

خمیر را روی کیک بکشید و صاف کنید

 

می توانید از قالب های سلیکونی برای اعداد و یا هر شکلی استفاده کنید فقط لازم است قالب را از خمیر پر کنید و آن را داخل یخچال یا فریزر قرار بدهید تا خودشان را بگیرد و بعد به راحتی با فشار دادن به سمت بیرون آن را خارج کنید.

 

آموزش کار با خمیر فوندانت, راهنمای استفاده از خمیر فوندانت

 

می توانید روی کیک را خامه کشی کنید و برای تزیین آن از خمیر فوندانت استفاده کنید.

 

کار با خمیر فوندانت,نحوه ی کار با خمیر فوندانت

اضافه های خمیر را برش بزنید

 

روش استفاده از خمیر فوندانت, مهارت های استفاده از خمیر فوندانت

بعد از برش زدن اضافه های کیک با کیک را صاف و یکدست کنید

 

تزیین کیک با خمیر فوندانت,روش تزیین کیک با خمیر کیک

تزیین کیک با خمیر فوندانت

 

روش تزیین کیک با خمیر کیک,کار با خمیر فوندانت

کیک با خمیر فوندانت