نکاتی در مورد نگهداری تخم مرغ

یک بحث قدیمی وجود دارد که پیرامون ایده شستن تخم مرغ تازه وجود دارد، و واقعاً دو روش برای بررسی آن وجود دارد.

چگونه تخم مرغ ها را بشوییم؟

برای درک اینکه چرا سؤالات زیادی پیرامون معضل بزرگ شستشوی تخم مرغ وجود دارد، باید نگرانی های ناشی از شستشوی تخم مرغ را حل کنیم.

چرا تخم مرغ ها را بشویید؟

به درستی، شستن تخم مرغ یک ضرورت است. من فکر می کنم همه تقریباً در این مورد موافق هستند.

 

زمانی که تخم مرغ بیرون می آید در مورد بهداشت آن مشکلی نیست، اما چه چیزی باعث ایجاد مشکل می شود هنگامی که تخم ها با قطره یا سایر باکتری های محیطی در تماس هستند، این بیماری می تواند باعث بیماری های شدید و گاه کشنده در افرادی که آنها را مصرف می کنند شود.

 

1) کولی تنها یکی از باکتری های کشنده است که می تواند به تخم مرغ های شما وارد شود ، به خصوص هنگامی که بدون شستن آنها را می شکنید.

2) سالمونلا

 

آیا باید تخم مرغ های فروشگاهی را بشوییم؟

اگر یک بسته تازه تخم مرغ از فروشگاه مواد غذایی خریدید، احتمالاً می توانید فرض کنید که تخم مرغ ها مراحل سخت شستشو را پشت سر گذاشته اند.

 

آیا می توانم تخم های تازه خود را بدون شستشو رها کنم؟

نکته جالب در مورد تخم های تازه، درست از باغچه، این است که آنها شسته نشده اند. البته و آنها فوق العاده تازه هستند.

 

شما می پرسید که چرا یک تخم شسته نشده چیز خوبی است؟

خوب، قبل از اینکه مرغ تخم مرغ بگذارد، در آنچه که به آن “شکوفه” گفته می شود، پوشیده شده است.

 

شکوفه یا کوتیکول یک پوشش نازک است که کل تخم را می پوشاند و از باکتری ها محافظت می کند. در اصل، تخم مرغ را مهر و موم می کند، بنابراین جوجه های در حال رشد از عناصر محافظت می شوند.

 

همچنین یک شکوفه از خروج رطوبت اضافی از تخم جلوگیری می کند، و این همچنین یکی از دلایلی که آزمایش “شناور تخم مرغ” یک روش عالی برای بیان سن تخم مرغ است، صحبت می کند. هرچه هوای تخم بیشتر باشد ، پیرتر می شود.

 

شکوفه از بیمار شدن افراد از ورود باکتری هایی که در یک تخم مرغ شسته شده (بدون شکوفه) قرار می گیرند محافظت می کند.

 

تخم مرغ هایی که از فروشگاه مواد غذایی خریداری می شوند این شکوفه را ندارند. بنابراین، آنها باید بلافاصله در یخچال قرار گیرند و خیلی زودتر از تخم مرغ های شسته نشده خورده شوند.

 

ضد عفونی تخم مرغ

 

آیا می توانم تخم های تازه خود را روی پیشخوان بگذارم؟

اگر پدر و مادر شما را به دلیل خوردن خمیر شیرینی کوکی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند، احتمالاً با این فکر که یک تخم مرغ را از یخچال بیرون بیاورید برای هر دوره زمانی دچار حیرت می شوید.

 

تخم مرغ های تازه و بدون شستشو را می توان قبل از اینکه در یخچال قرار بدهید آن ها را به مدت چند هفته در محیط خانه نگهداری کنید .

 

تخم مرغ هایی که در محیط خانه نگهداری می کنید بعد از گذشت 2 هفته نسبت به تازه بودن آن ها دیگر طعم خوبی ندارند.

 

بنابراین به شما بستگی دارد که تا کی می خواهید تخم های خود را روی پیشخوان نگه دارید.

 

در هر صورت، مهم است که همیشه قبل از شکستن تخم مرغ های خود آنها بشویید. اگر کثیفی یا باکتری دیگری روی آنها وجود داشته باشد، یک شستشوی مناسب باعث از بین رفتن آنها شکوفه می شود.

 

نحوه شستن تخم مرغ تازه

یک زن و شوهر از دانشکده های فکری وجود دارد که بهترین راهها برای شستن تخم مرغ تازه شماست. بنابراین، بیایید همه آنها را تجزیه کنیم، و شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب است.

 

راههایی برای شستن تخم مرغ ها وجود دارد شما بهترین تصمیم را بگیرید، که کدام روش مناسب است.

 

چگونه تخم مرغ را ضد عفونی کنیم

 

چرا هرگز تخم مرغ ها را در آب سرد نشویید ؟

هنگامی که یک تخم مرغ در آب سرد غوطه ور می شود و اسیدها گرمتر از آب هستند، منافذ باز می شوند و باکتری ها را از بیرون می کشند. بنابراین، اکنون که شکوفه از بین رفته است، باکتری ها به راحتی می توانند بخشی از تخم مرغ مورد نظر خود را مصرف کنند.

 

استفاده از آب برای تمیز کردن تخم مرغ تازه خود.

هیچ چیز بدتر از تخم مرغی کثیف و لکه دار نیست که در یخچال قرار بدهید.

 

در هر یک از این شرایط، شما فقط باید تخم مرغ را بشویید. اگر می خواهید یک تخم مرغ را بشکنید و محتویات آن با پوسته بیرونی در تماس باشد، می توانید به راحتی باکتری ها را به غذای خود وارد کنید

 

زمانی که تخم مرغ شما پر از کثیفی است، این روش تمیز کردن آن را دنبال کنید:

در یک کاسه، آب گرمتر از تخم مرغ را بریزید (گرم نیست)

تخم مرغ خود را درون آب فرو کنید و آنها را به آرامی پاک کنید

تخم مرغ را زیر آب شیر بشویید

تخم مرغ خود را به آرامی خشک کنید

داخل یخچال قرار بدهید یا فوراً استفاده کنید

 

در این روش از صابون یا مواد شیمیایی برای تمیز کردن تخم مرغ ها استفاده نمی شود. برخی برای ضد عفونی کردن تخم مرغ های بسیار کثیف از سرکه استفاده می کنند، اما بعضی اوقات بهتر است تخم مرغ های خیلی آلوده را منتقل کنید، فقط برای اینکه ایمن باشید.

 

ضدعفونی تخم مرغ

 

در آخر، بررسی کنید اگر تخم مرغ شما ترک خورده است، آنها را دور بریزید.

 

به دنبال خطوط تیره باشید و به آرامی تخم مرغ را فشار دهید تا ترک هایی را که ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشوند، در معرض دید قرار دهید. به طور کلی، شما باید این کار را برای همه تخم مرغ ها قبل از پختن آنها انجام دهید، نه فقط تخم مرغ های آلوده.

 

تخم مرغ های خود را بدون آب تمیز کنید

تمیز کردن تخم مرغ های خشک توصیه نمی شود، اما برخی از افراد معتقدند که اگر می خواهید از ورود باکتری ها به تخم خود جلوگیری کنید، امن ترین راه است. اگر تخم های شما بسیار کثیف هستند، اگر نمی خواهید آنها را در آب بشویید، از آنها بگذرید.

 

تنها زمانی که ممکن است شستن تخم مرغ هایم را در نظر بگیرم این است که اگر بلافاصله از آنها استفاده نکنم. ممکن است سعی کنم مقداری از کثیفی از تخم مرغ خارج شود. من قصد دارم قبل از مصرف مقداری را ترک کنم. حتی اگر از این رویکرد استفاده کنم ، هنوز تخم مرغ ها را قبل از پختن آنها می شستم.

 

برای تمیز کردن تخم های خود بدون استفاده از آب ، از اسفنج یا حوله استفاده کنید تا به آرامی تمام خاک و کثیفی های تخم مرغ را از بین ببرید. هرگز از همان پارچه یا اسفنج روی سایر تخم مرغ ها استفاده نکنید، همیشه بعد از استفاده آن را دور بیاندازید.

 

زمانی که تخم مرغ های خود را در یخچال نگه می دارید سعی کنید تخم مرغ ها را به سمت باریک تر قرار بدهید تا از پاره شدن لایه ی هوای درون تخم مرغ جلوگیری شود.

 

اگر لایه ی هوای درون تخم مرغ پاره شود باکتری ها به تخم مرغ وارد می شوند.

 

همیشه تخم مرغ های خود را در یک ظرف تمیز نگهداری کنید و ظرف را بین مصارف تمیز کنید. تخم های شسته شده باید خیلی زودتر از تخم های شسته نشده خورده شوند.

 

در صورتی که تخم مرغ به مدفوع آغشته یا خون آلود بود و یا ترک داشت، بهتر است شسته شده و بلافاصله مصرف شود، باید از قراردادن تخم مرغ در کنار سایر مواد غذایی خودداری کرد و پس از تماس با تخم مرغ، دست‌ها را باید شست.