پروتز سینه در مشهد و نحوه انجام آن

پروتز سینه در مشهد یک روش زیبایی برای حجیم کردن سینه ها و دادن فرم به آنها است که جهت ترمیم و تغییر بافت سینه مورد استفاده قرار میگیرد و طرفداران زیای دارد .

اما … امروزه در جامعه ی پزشکی زیبایی و با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع و اقسام مدل های پروتز سینه طراحی شده است که برای خیلی از زیباجویان این گمراهی را به وجود آورده که استفاده از چه نوع پروزتزی بهتر و کم ضرر تر است …

امروز با دکتر وان همراه باشید و با مطالعه ی این مقاله تمامی گمراهی های خود را از بین ببرید .

پروتز سینه

doctorone.ir

 

عمل جراحی پروتز سینه

عمل پروتز سینه یک جراحی کاملا ایمن و مناسب با کمترین ریسک برای خانم ها است. پروسه جراحی سینه یک الی دو ساعت زمان با بیهوشی کامل نیاز دارد.

با همه این تفاسیر متقاضی باید قبلا از انجام پروتز سینه، یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص خود داشته باشد تا در آن جلسه تمامی مراحل جراحی و روش های دیگر برای حجیم کردن سینه به فرد توضیح داده می شود.

انتخاب پروتز برای این جراحی با توجه به شرایط مختلف مانند پهنای سینه، بافت سینه و … در انتخاب صورت می گیرد. برش های لازم برای جایگذاری پروتز سینه طی سه مرحله صورت می‌گیرد. هاله دور سینه، زیر بغل، چین زیر سینه از جمله این برش‌ها هستند.

پروتز سینه شفاف در دستان یک زن

چرا پروتز سینه نیاز است؟

پروتز سینه یا همان ایمپلنت سینه یکی از انواع جراحی های زیبایی پرطرفدار در بین خانم‌ها است.

علت این امر هم گاهی کوچکی بیش از حد، شکل نامتعارف سینه ها، نارضایتی خود افراد، وجود بیماری هایی است که باعث از بین رفتن بافت سینه می شود.

پروتز سینه دارای انواع مختلفی است که در ادامه این مطلب در مورد هر یک از آنها صحبت می کنیم.

انواع پروتز سینه

  1. Low Profile: پروتز با برجستگی کم.
  2. Moderate: پروتز با برجستگی متوسط.
  3. High Profile: پروتز با برجستگی زیاد.
  4. Extra High Profile: پروتز با برجستگی بسیار زیاد.

-پروتز سینه گرد:

این نوع پروتز برای افرادی که تمایل به داشتن سینه ‌های برجسته دارند، مناسب است. افرادی که اهمیت زیادی به بافت و خوش فرمی پروتز سینه می دهند، معمولا پروتز گرد را انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که چرخش تکرار شونده پروتز و همچنین امکان جراحی اصلاحی در پروتز سینه گرد وجود دارد.

2-پروتز سینه اشکی:

قطره اشکی یا پروتز سینه اشکی نوع دیگری از انواع پروتز سینه است. این نوع پروتز برای افرادی که تمایل به داشتن سینه های طبیعی تری دارند، گزینه خوبی است. به طور کلی کسانی که بافت سینه کم حجمی داشته یا بافت سینه ندارند، به طوری که سینه های آنها بدون شکل و فرم خاصی است، می‌توانند برای ایجاد شکلی طبیعی تر در سینه هایشان از پروتز قطره اشکی استفاده کنند.

به طور کلی سه جنس مختلف برای طراحی پروتز سینه وجود دارد. پروتز سینه ژل مانند سیلیکونی، پروتز سینه آب نمکی و پروتز سینه ثابت از انواع جنس پروتزهای سینه بر اساس جنس و مواد تشکیل دهنده هستند. در ادامه این مقاله به بررسی تک به تک این پروتزها می پردازیم.

1-پروتز سینه آب نمکی:

همانطور که از اسم این نوع پروتز مشخص است، این سینه های آب نمکی گرد از آب نمک سالین یا یا استریل پر شده است. جداره این نوع پروتز سیلیکونی و غیر قابل نفوذ است. پروتز سینه آب نمکی سفت تر از پروتز سینه سیلیکونی است و اگر این پروتز در داخل بدن پاره شود، مشکلی بوجود نمی آید. این پروتز در بدن حالت تخت و صاف پیدا کرده و مایع درون آن هم به راحتی در بدن جذب می شود؛ زیرا همین مایع به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. از جمله مزایای این پروتز هزینه کمتر، احتیاج به برش کمتر و نیاز کمتری به معاینات حساس دارد. پروتز سینه آب نمکی دارای معایبی هم است. این پروتز امکان ایجاد پین خوردگی بیشتری دارد، ممکن است به هر دلیل خالی شود. توجه داشته باشید که بهتر است افراد زیر 18 سال از این نوع پروتز استفاده نکنند.

2-پروتز سینه سیلیکونی:

این پروتز سیلیکونی مانند ژل چسبنده است. از اجزای مختلف سیلیکون ساخته شده است. با توجه به تحقیقات انجام شده، خانم ها بروتز سینه سیلیکونی را برای جراحی پروتز سینه انتخاب می کنند؛ زیرا این پروتز امنیت بیشتری دارد. البته دلیل دیگر این انتخاب هم شباهت بیشتر آن به بافت خود سینه است. این پروتز در صورت صدمه مشکلی برای فرد بوجود نمی‌آورد. در نهایت ژل‌های داخل خود پروتز به داخل لایه های دیگر نفوذ می کنند. سن استفاده از پروتز سینه سیلیکونی هم 22 سال به بالا است. در صورت انجام جراحی پروتز سینه سیلیکونی باید به صورت مداوم تحت نظر پزشک متخصص باشید. از مزایای پروتز سینه سیلیکونی، چین خوردگی کمتر، کاهش ریسک خالی شدن به صورت ناگهانی و طبیعی تر بودن ظاهر سینه و… است. از معایب پروتز سینه سیلیکونی هم می توان به هزینه بالاتر، برش بیشتر روی پوست و نیاز به معاینات بیشتر اشاره کرد.

3-پروتزهای سینه ثابت:

پروتزهای ثابت یا Gummy Bear در صورت پارگی هیچ تغییری به شکل ظاهری نخواهند داشت. علت نام گذاری هم دقیقا همین موضوع است. از نظر شکل ظاهری، قسمت پایینی این پروتزها برجستگی بیشتری دارد. با توجه به اینکه این نوع پروتزها حالت سفت‌تری دارند، کمتر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند. اما مشکلی بزرگی که در پروتزهای سینه ثابت وجود دارد، نحوه قرار گیری آنها است.

پروتز خارجی سینه

پروتز خارجی سینه در واقع یک مدل از سینه مصنوعی است.

کسانی که به دلایلی مجبور به برداشتن سینه خود می شوند، می توانند از این پروتز استفاده کنند. حفظ تناسب بدن و زیبایی سینه ها با این نوع پروتز امکان پذیر است.

این افراد در صورت نگذاشتن پروتز سینه دچار مشکلاتی اعم از کمر درد، گردن درد، افتادگی شانه و … می شوند؛ زیرا در این حالت بدن دچار تغییر حالت سینه شده است و نیاز به انجام پروتز است.

مواد اولیه برای ساخت پروتز خارجی، ژل سیلیکون، فوم، الیاف فیبر و … است. این نوع مواد تشکیل دهنده کمک می کنند تا پروتزها همان حس و وزن طببیعی سینه انسان را داشته باشند.

پروتز خارجی سینه

تهیه پروتز سینه معمولا با خود شخص است. به همین دلیل افراد قبل از تهیه پروتز سینه باید اطلاعات کافی در مورد برندهای مختلف پروتز سینه داشته باشند.

در جراحی پروتز سینه عواملی مانند مهارت پزشک، بافت سینه و … در کیفیت جراحی موثر هستند.

اما فراموش نکنید که کیفیت پروتز سینه هم از عواملا مهمی در این حوزه است.

پس بهتر است زمانی اقدام به جراحی پروتز سینه کنید که توانایی تهیه بهترین برند پروتز سینه را داشته باشید.

برندهای خوب و باکیفیت می توانند از بروز عوارض جانبی این جراحی بکاهند.

در انتخاب برند مناسب پروتز سینه می توانید از پزشک متخصص خود مشاوره بگیرید. امروزه شرکت های مختلفی در حال تولید پروتز سینه با ویژگی های متفاوتی هستند.

پروتز سینه برند منتور

برند پروتز سینه منتور از بهترین و با کیفیت ترین برندهای آمریکایی است.

این برند در سال 1969 در امریکا تاسیس شده است. سابقه فروش بالا در برند منتور و هم‌چنین رضایت افراد باعث شده است تا منتور هر روز بیشتر از دیروز خودش موفق شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از 5 میلیون نفر از این برند برای پروتز سینه خود استفاده کرده اند.

قطعا برای شما هم سوال است که چه چیزی در برند منتور باعث دوام و خوش نامی آن شده است؟

کیفیت بی نظیر منتور و پایداری محصولات آن در شکلگیری این موفقیت تاثیر به سزایی داشته است. پروتز سینه منتور دارای جنس سیلیکونی با حالت چسبندگی است. پوشش خارجی سیلیکون در برند مانتور دارای بهترین کیفیت بوده و از چندین لایه های مختلف تشکیل شده است؛ این لایه ها باعث ایمنی بیشتر و دوام بیشتر پروتز می شوند. اگر آسیبی پروتز به سینه منتور وارد شود، تنها لایه خارجی آن پاره شده و مابقی لایه ها سالم باقی می مانند.

مزایای این نوع پروتز

  1. برند منتور دارای نمایندگی معتبری در کشور ما است؛ در نتیجه امکان دستری آسان به این پروتز باکیفیت وجود دارد.
  2. پروتز سینه منتور دارای پوشش سیلیکونی چند لایه است. این موضوع باعث شده است تا پروتز سینه منتور از آسیب‌های احتمالی بیرونی در امان بماند.
  3. پروتزهای سینه منتور از نظر کیفیت، مورد تایید استانداردهای جهانی و FDAآمریکا هستند.

به طور کلی برند پروتز سینه منتور دارای سه محصول است.

  • مموری ژل: این مدل از پروتز سینه منتور پروتزی کاملا گرد و به حالت بافت سینه انسان است. محدوده سایزهای پروتز سینه منتور هم بسیار گسترده است و برای هر کسی قابل استفاده است. این مدل اندازه ها و پروفیل های مناسب با بدن انسان دارد و احساس نرم و حالتی طبیعی بودن به سینه می دهد.
  • مموری شیپ: شکل کلی این پروتزهای منتوری شبیه به قطره اشکی است.
  • آب نمکی منتور: پروتز سینه آب نمکی منتور نسبت به مابقی مدل ها کمی سفت تر و محکم تر هستند.

پروتز برند موتیوا MOTIVA

برند موتیوا هم یکی از بهترین و باکیفیت ترین برندهای پروتز سینه ساخت کشور آمریکا است. شرکت موتیوا در سال 2004 راه اندازی شد و فعالیت خود را از همان سال ها شروع کرد و امروزه در 60 کشور جهان محصولات موتیوا در حال فروش است.

شرکت موتیوا از همان ابتدا سعی کرده است تا به کیفیت پروتزهای خود توجه کند و رضایت مشتریان را بیش از هرچیزی مهم می دانسته است. برند موتیوا در حال حاضر ایمپلنت های مختلفی را برای قسمت هایی از بدن تولید می کند که همه آنها دارای کیفیت قابل قبولی هستند.

پروتزهای برند موتیوا دارای 10 سال گارانتی است که این گارانتی باعث شده است تا بتواند مشتریان زیادی را جلب کند. در حال حاضر برند موتیوا و منتور دارای رقابت های شدیدی با یکدیگر هستند. در این چند سال اخیر هم برند موتیوا توانسته است در بین ایرانی ها هم راه پیدا کند و از گذشته هم محبوب تر شده است

قیمت پروتز سینه موتیوا:

قیمت پروتز سینه موتیوا در زمان نگارش این مطلب بین 7 تا 11 میلیون تومان بوده است. البته قیمت دقیق و مشخصی را نمی توان برای آن تعیین کرد. عواملی مانند کیفیت ساخت پروتز، نوع آن، فناوری ساخت آن، خدمات ارائه دهنده برای مشتریان و … همه باعث می شوند تا قیمت این نوع محصولات متفاوت باشد.

اما باید بدانید که به طور کلی پروتز سینه موتیوا به دلیل کیفیت بالایی که دارد دارای قیمت بالاتری هم است.

جنس پروتز سینه موتیوا:

معمولا جنس کلی پروتزهای سینه در برند های مختلف با یکدیگر مشابه هستند. پروتز سینه کیسه هایی با ابعاد مختلف هستند.

لایه خارجی این پروتزها جنس سیلیکونی مقاومی دارند. پروتز سینه موتیوا هم دارای لایه های مختلفی از جنس سیلیکون است که برای محافظت از محتویات داخلی آن طراحی و درنظر گرفته شده است.

ماندگاری پروتز سینه موتیوا:

ماندگاری پروتز سینه و دوام آن مهم ترین مسئله ای است که متقاضیان حتما در مورد آن تحقیق می کنند. اصلی ترین تلاش برند موتیوا هم در این مورد بوده است و سعی کرده تا بهترین دوام و ماندگاری را برای پروتزهای خود ایجاد کنند، به همین دلیل هم محصولات برند موتیوا دارای گارانتی های 10 ساله هستند.

ژل مخصوص آلتیما و پلاس در داخل پروتز سینه موتیوا استفاده می شود. این لایه باعث می شود تا مقاومت پروتز سینه در مقابل فشارهای بیرونی افزایش پیدا کند.

پروتز سینه پلی تک

پروتز سینه برند پلی تک در سال 1986 در کشور آلمان راه اندازی شده است.

این پروتز سینه کیفیت خوبی دارد و توانسته است جایگاه خوبی در بازار اروپا بدست آورد.

برند پلی تک با توجه به استانداردهای جهانی محصولات خود را تولید و روانه بازار می کند. براساس بررسی های انجام شده محصولات این برند با بدن انسان سازگاری خوبی دارد و مشکل خاصی بوجود نمی آورند.

سایزهای پروتز سینه پلی تک:

متقاضیان برای عمل پروتز سینه به دنبال برندی هستند که کیفیت و سایزهای مناسبی برای اندام آنها داشته باشد. پروتز سینه پلی تک هم دارای سایزها و ابعاد و طرح های بسیار مختلفی است که طیف وسیعی از افراد را راضی نگه داشته است.

معمولا کسانی که در بافت سینه خود حجم چربی بیشتری دارند باید پروتز سینه Opticon را انتخاب کنند تا به سایز مد نظر خود برسند.

البته توجه داشته باشید که خانم های لاغر اندام با بافت چربی کمتری هستند باید از پروتز سینه Optimam  از برند پلی تک استفاده کنند تا از فرم و حالت و ابعاد پروتز سینه خود بعد از عمل رضایت داشته باشند.

دوام پروتز سینه پلی تک:

قطعا ماندگاری پروتز سینه برای طرفداران برند پلی تک هم بسیار اهمیت دارد.

خانم ها تمایل دارند که دوام پروتزهای انتخابی آنها بالا باشد و به زودی فرم و حالت آنها از بین نرود. برند پلی تک هم اهمیت این موضوع را به خوبی می داند و تمام تلاش خود را کرده است تا کیفیت پروتزهای خود را افزایش دهد تا ماندگاری بیشتری هم داشته باشند.

پروتز پلی تک دارای یک پوشش خارجی است که جنس آن میکرو پلی اورتان است. این جنس می‌تواند احتمال پارگی پروتز سینه را کاهش دهد و ماندگاری آن را تا حد زیادی افزایش دهد.

قیمت پروتز سینه پلی تک:

قیمت پروتز سینه های پلی تک در مقایسه با برندهای مشابه و هم کیفیت آن، مناسب تر است و نیازی نیست تا مبلغ فضایی برای آنها پرداخت کنید.

در کشور ما قیمت پروتز سینه پلی تک حدود 6 تا 10 میلیون است که این قیمت کاملا تخمینی است. فاکتورهایی مانند نوع پروتز، کیفیت، برند، نوع فناوری، مدت زمان گارانتی و … همه در قیمت پروتز سینه موثر هستند.

پروتز سینه برند ناگور

قطعا در میان برندهای معروف و باکیفیت پروتز سینه های مختلف، نام ناگور هم وجود دارد.

برند ناگور در سال 1979 در کشور انگلیس راه اندازی شده است. امروزه برند ناگور محصولات خود را به بیش از 60 کشور در کل جهان صادر کرده است و استقبال خوبی از محصولات ناگور شده است.

یکی از نقاط قوت پروتز سینه های ناگور ضمانت طولانی مدت آنها است. زمانی که یک برندی محصول خود را به مدت طولانی ضمانت می کند، به این معنی است که از محصول خود اطمینان کافی دارد.

مقاومت محصولات ناگور اعم از پروتز سینه ناگور به دلیل استفاده از فناوری Nagotexدر پوسته پروتزها بسیار بالا رفته است و این محصولات را در برابر نشتی و پارگی کاملا مقاوم کرده است.

پروتز سینه ناگور دارای انواع مختلفی اعم از پروتز سیلیکونی، پروتز آب نمکی است. شکل و ظاهر این نوع پروتز هم به صورت گرد و اشکی است.

سایزهای پروتز سینه ناگور:

با توجه به اینکه میزان چربی و اندازه سینه در افراد مختلف یکسان و شبیه به هم نیست، ناگور بیش از 270 مدل و سایز را برای پروتز های خود در نظر گرفته است.

به طور کلی انتخاب سایز مناسب برای پروتز سینه ناگور بهتر است توسط جراح و متخصص خودتان تعیین شود.

قیمت پروتز سینه ناگور:

قیمت پروتز سینه ناگور در مقایسه با برندهای دیگر بسیار کمتر و به صرفه تر است.

البته این قیمت مناسب ربطی به کیفیت آن ندارد. در واقع برند ناگور در عین به صرفه بودن دارای کیفیت بسیار خوبی است. به گفته خود مسئولان برند ناگور، این برند تمامی توجه خود را بر روی ماندگاری و دوام و کیفیت پروتزها گذاشته است.

جنس پروتز سینه ناگور

پروتز سینه ناگور تقریبا کروی شکل و دارای پوششی لایه لایه است. داخل این نوع کیسه هم دارای ژل سیلیکونی و یا مایع استریل آب نمک است.

عوارض جراحی پروتز سینه

پروتز سینه هم مانند هر نوع جراحی دیگری دارای عوارضی است.

البته با توجه به مهارت پزشک و نحوه مراقبت های بعد از عمل ریسک این عوارض هم به همان نسبت کاهش می یابد.

ایجاد عفونت بعد از جراحی پروتز سینه:

عفونت یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بعد از جراحی پروتز سینه گریبان‌گیر افراد می شود.

دلیل ایجاد عفونت هم معملا عدم رعایت بهداشت در حین انجام جراحی است. برای مثال استریل نبودن وسایل اتاق عمل و رعایت نکردن اصول بهداشتی هنگام پانسمان باعث ایجاد عفونت می شود. پزشک متخصص برای کاهش این ریسک بعد از جراحی قرص آنتی بیوتیک تجویز می‌کند.

بخش دیگری از کنترل عفونت بعد از جراحی مربوط به خود فرد می‌شود.

فرد موظف است قرص های آنتی بیوتیک را در موعد مقرر مصرف کرده و به موقع نسبت به تعویض پانسمان با استفاده از وسایل استریل شده اقدام کند. اگر عفونت پروتز سینه بعد از جراحی حاد شود، پزشک مجبور به تخلیه پروتز می شود.

درد ناشی از پروتز سینه بعد از جراحی

معمولا بعد از جراحی، یک درد مزمن به سراغ افراد می آید که کاملا طبیعی است. تورم و انقباض کپسولی علت دردهای مزمن بعد از جراحی پروتز سینه است. بهتر است پزشک خود را هنگام بروز این دردها باخبر کنید.

ایجاد انقباض کپسولی بعد از جراحی پروتز سینه

انقباض کپسولی فرآیندی است که بعد از جراحی فرد با آن مواجه می شود که به دلیل ورود جسم خارجی به بدن این انقباض ایجاد می شود.

بدن سعی دارد در این مواقع شروع به تولید بافت فیبروز در اطراف کپسول کند. این روند طبیعی است زیرا هر زمان که بافت خارجی وارد بدن شود، این پروسه تکرار می شود.

انقباض کپسولی برای بعضی افراد بیشتر و برای بعضی دیگر کمتر است. اگر درد ناشی از انقباض کپسولی خیلی شدید شود، پزشک مجبور به انجام جراحی برای برداشتن آن می شود.

خونریزی بعد از جراحی پروتز سینه:

خونریزی بعد از جراحی پروتز سینه هم روندی طبیعی است.

این عوارض باید ایجاد شوند و این دوره‌ها بگذرند تا بیمار به بهبودی برسد. اما گاهی این خونریزی‌ها شدید‌تر می‌شود. زمانی فرد دچار خونریزی شدید می‌شود که مراقبت‌های بعد از جراحی را جدی نگیرد.

برای مثال ورزش‌های سنگین و فعالیت‌های سنگین انجام دهد. در این حالت خونریزی شدید می‌شود. بعد از بروز خونریزی حتما باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم جهت جلوگیری از خونریزی انجام شود.

ایجاد مشکل در شیردهی بعد از جراحی پروتز سینه:

بهتر است اگر تصمیم برای بارداری و شیردهی دارید، آن را قبل از انجام جراحی پروتز سینه با پزشک خود در میان بگذارید. زیرا پروتز سینه باعث ایجاد اختلالانی در شیردهی می‌شود. باید نظر پزشک را در این موارد بدانید و او را بی اطلاع نگذارید.

ایجاد پارگی در پروتز سینه:

شکستن پروتز سینه، آسیب به بافت و پارگی آن از جمله مشکلاتی است که ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد شود. پارگی و نشت پروتز سینه باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

نشت و پارگی زمانی اتفاق میفتد که بافت رویی پروتز سینه از بین می‎‌رود و مواد تشکیل دهنده داخل پروتز که مایع هستند، به غدد لنفاوی نفوذ کنند.

در صورت بروز هر گونه عوارضی بعد از جراحی پروتز سینه باید فورا نزد پزشک متخصص خود مراجعه کنید. در صوت نوجه نکردن به این علائم و عوارض ممکن است اتفاقات ناخوشایندی برای شما پیش بیاید.

فرم ناجور پروتز سینه و چروک شدن آن:

دفرمگی پروتز بعد از انجام پروتز سینه از جمله عوارضی است که برای افراد بوجود می‌آید.

این عوارض در نتیجه استفاده از پروتزهای بی‌کیفیت بوجود می‌آید. در پروتزهای سالین یا آب‌نمکی این مشکل بیشتر بوجود می‌آید.

حرکت مایع داخل پروتز باعث بوجود آمدن این دفرمگی می‌شود. البته در پروتزهای سیلیکونی هم شاهد این نوع عوارض بوده‌ایم. بی کیفیت بودن پروتزهای سینه بعد از جایگذاری باعث ایجاد این قبیل مشکلات می‌شود. این عوارض خیلی سریع شکل ناخوشایندی به سینه‌ها می‌دهد.

ایجاد سروما بعد از جراحی پروتز سینه:

زمانی که مایع در اطراف پروتز سینه جمع شود، سروما بوجود می‌آید.

از جمله عوارض این عارضه، تورم، برجستگی و شکل نازیبای سینه و درد زیاد در سینه است. پزشک موظف است در این شرایط مایع را با استفاده از سرنگ‌های مخصوص تخلیه کند.

گاهی حجم این مایع خیلی زیاد است. در این حالت نمی‌توان با سرنگ مایع را تخلیه کرد. پزشک از طریق برش سطح پوست اقدام به تخلیه مایع می‌کند. گاهی متخصصان با قرار دادن درن در داخل محل جراحی، باعث خارج شدن سریع این مایعات می‌کنند. در نتیجه مشکلاتی اعم از درد و تورم و … بوجود نمی‌آید.

نامتقارنی سینه بعد از جراحی پروتز سینه:

شکل و فرم مناسب سینه معمولا خود یکی از اهداف عمل پروتز سینه است.

گاهی فرد بعد از انجام جراحی سینه متوجه عدم تقارن در سینه های خود می شود. این موضوع به علت هایی نظیر عدم مهارت پزشک، عدم تقارن مناسب اولیه پستان ها اتفاق میفتد.

جابه‌جایی پروتز سینه هم می تواند علت دیگری برای عدم تقارن سینه ها باشد. در این حالت معمولا فرد تصمیم به جراحی ترمیمی می گیرد. مهارت و توانایی های پزشک متخصص و آشنایی او با زیبایی شناسی و این مباحث بسیار اهمیت دارد.

ایجاد زخم‌های پوستی بعد از انجام پروتز سینه:

جراحی سینه باعث ایجاد برش در پوست می‌شود. همین برش باعث ایجاد زخم و یا اسکارهایی در محل برش می‌شود. اسکار پوستی معمولا برای همه افراد بعد از جراحی پیش می آید اما میزان ان در افراد مختلف، متفاوت است.

فشار به سینه، کیده شدن سینه، سرما و … از جمله مواردی است که باعث افزایش این عوارش پوستی می شود.

برای کاهش این عوارض پزشک باید با مهارت کامل بخیه ها را بزند. خود شخص بیمار هم باید از گن های طبی استفاده کرده و هیچ گونه فشاری به سینه وارد نکند. در این حالت ریسک این نوع عوارض کاهش می‌یابد.

تاریخ انقاضا یا ماندگاری پروتز سینه:

توجه داشته باشید که تمامی پروتزهای سینه دارای تاریخ تولید و انقضا هستند.

قبل از خرید پروتز سینه به تاریخ انقضای آن توجه کنید. اگر تاریخ آن تمام شده باشد، به هیچ عنوان نباید از آن پروتز استفاده کرد. البته بعد از جایگذاری در سینه دیگر تاریخ انقضایی وجود ندارد. تنها قبل از جایگذاری باید به تاریخ انقضای آن توجه کرد.

سوالات متداول

بهترین سن برای جراحی پروتز سینه:

بهترین زمان برای جراحی پروتز سینه در دهه دوم و سوم زندگی است. با جراحی سینه فرم زیبا و متعارفی در سینه ها ایجاد می شود.

طبق تحقیقات انجام شده زنان در سن 19 تا 34 سالگی بیشتر نسبت به جراحی سینه اقدا می کنند. البته درصدی هم در سنین 35 تا 50 سالگی تن به این جراحی می دهند. سلامت زنان در این جراحی بسیار موثر است.

زنانی که سلامت کامل بدنی دارند، ریسک کمتری در این جراحی خواهند داشت و نتیجه جراحی بهتر خواهد بود. زنان باید برای انجام پروتز سینه سن بالای 18 سال داشته باشند.

آیا بیمه جراحی پروتز سینه را قبول می‌کند؟

هر گونه جراحی که به منزله زیبایی انجام شود، بیمه ان را ساپورت نمی کند. جراحی پروتز سینه هم از جمله عمل‌های زیبایی است که بیمه مسئولیتی در قبال آن ندارد و هزینه های آن را قبول نمی کند.

تفاوت بین پروتز سینه و تزریق چربی:

به طور کلی جراحی سینه به دو روش کاشت پستان و انتقال چربی صورت می گیرد. در روش انتقال چربی، چربی های اضافی بدن را از قسمت های شکم، ران و یا پاها گرفته شده و سپس چربی را وارد سینه می کنند.

در این نوع روش سینه با قرار گیری چربی ها حجم می گیرد. حتی قسمت هایی که چربی از آنها گرفته شده است هم لاغر می شوند. تزریق چربی یک روش کم تهاجمی در نظر گرفته شده و در نتیجه عوارض کمتری برای فرد به همراه دارد؛ چرا که چربی از خود بدن فرد گرفته شده و بدن آن را ماده خارجی تلقی نمی کند.

اما در روش پروتز سینه همانطور که توضیح دادیم، پروتز مصنوعی در زیر بافت پستان یا عضلات سینه جای می گیرند.

حال سوال اینجاست که کدام یک از این دو روش مناسب تر هستند؟

باید بدانید که برای اصلاح فرم سینه و رفع نواقص، تزریق چربی به سینه گزینه بهتری است.

ما برای حجیم کردن سینه پروتز سینه گزینه مناسب تری است. البته در انتقال چربی باید بدانید که ممکن است چربی ها در خود بدن هضم شوند. پروتز سینه بهترین روش برای رفع مشکل افتادگی سینه ها است.

هزینه پروتز سینه نسبت به تزریق چربی بیشتر است. جالب است بدانید که چربی نمی تواند فرم خاصی به سینه افراد دهد، اما پروتز سینه به دلیل تنوعی که دارند فرم و شکل‌های مختلفی به سینه می‌دهد. در روش  تزریق چربی بخیه‌ای زده نمی‌شود؛ در نتیجه دیگر نگران جای اسکار مانند پروتز سینه نخواهید بود.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم تا جای ممکن شمارا با صفر تا صد داستان پروتز سینه ،کیفیت ،هزینه ، مزایا و عوارض آن آشنا کنیم …امیدواریم که برایتان مفید واقع شده باشد .

در نهایت ، اگر همچنان احساس میکنید برای انجام عمل پروتز سینه به تحقیقات بیشتری نیاز دارید

همین حال میتوانید از طریق سایت دکتر وان بهترین متخصاان زیبایی کشور ارتباط گرفته و بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید.