پورشه رکورد زد

ورشه به‌تازگی با خودرو الکتریکی تایکان، موفق شده است رکوردی جدید در کلاس خودروهای الکتریکی سدان نوربرگ‌رینگ ثبت کند.

به گزارش  تسنیم،  پس از ثبت رکوردی عجیب با خودرو کاین توربو S هیبریدی در پیستی در حال تعمیر، پورشه باردیگر قدرت خودروهای الکتریکی خود را با مدل تایکان به رخ همگان کشیده است. پورشه تایکان که اولین خودرو تمام‌الکتریکیخودروساز آلمانی محسوب می‌شود، با ثبت زمان 7 دقیقه و 42 ثانیه، رکوردی جدید برای خودروهای چهاردر الکتریکی در پیست مشهور نوربرگ‌رینگ ثبت کرده است.

رکورد تایکان، تنها چهار ثانیه از زمان 7 دقیقه و 38 ثانیه پورشه پانامرا توربو کمتر بود که در سال 2016 ثبت شده بود.لارس کرن، راننده‌ی تیم پورشه، رکورد جدید را در مسیر 20.6 کیلومتری جهنم سبز ثبت و افتخاری دیگر به کلکسیون افتخارات پورشه در پیست نوربرگ‌رینگ اضافه کرده است. همان‌طورکه می‌دانید، پورشه در سال گذشته با خودرو مسابقه‌ای 919Evo که بدون محدودیت‌های کلاس LMP1 تقویت شده بود، با رانندگی تیمو برنهارد موفق شد ثبت رکورد 5 دقیقه و 19.55 ثانیه را ثبت کند.

پورشه برای رکوردشکنی تایکان از مدل پرچم‌دار استفاده کرده بود که از دو موتور الکتریکی (یک موتور برای هر اکسل) بهره می‌برد. خودرو اشاره‌شده از سیستم انتقال قدرت چهارچرخ و فرمان‌پذیری تمامی چرخ‌ها برخوردار است و با استفاده از رینگ‌های 21 اینچی، بیش از 600 اسب‌بخار قدرت دراختیار راننده قرار می‌دهد. پورشه تایکان از سیستمی با نام «کنترل شاسی 4D پورشه» استفاده می‌کند که در هر لحظه، تمامی متغیرهای شاسی و زیربندی را کنترل و تنظیم می‌کند.

سیستم کنترل شاسی 4D پورشه کنترل تعلیق بادی انطباقی و پایداری الکترومکانیکی را شامل می‌شود که برای دستیابی به بهترین عملکرد طراحی شده‌اند. تنظیمات این سیستم تا حدود زیادی به حالت رانندگی انتخاب‌شده وابسته است و تمامی تنظیمات در حالت اسپرت پلاس، در بالاترین حد خود قرار می‌گیرند. پیش از معرفی رسمی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت، پورشه تایکان 2020 چهارم سپتامبر به‌صورت هم‌زمان در سه برنامه‌ی مختلف در کشورهای آلمان و چین و کانادا رونمایی خواهد شد.

افرون‌بر‌این، برنامه‌ی رونمایی اولین خودرو الکتریکی پورشه برای تمامی کاربران اینترنتی به‌صورت زنده پخش خواهد شد. درپایان، یادآوری می‌‌کنیم زمان ثبت‌شده‌ی پورشه پانامرا توربو S در مسیر بلندتر 20.8 کیلومتری پیست نوربرگ‌رینگ بوده است.