بهترین همسر دنیا بودن

شاید بگویید که بهترین همسر دنیا بودن دست نیافتنی است ولی بی خبر از این که دانستن و رعایت نکته هایی بسیار ریز و ساده شما را به بهترین همسر دنیا تبدیل خواهد کرد. باور ندارید؟

خصوصیت های بهترین همسر دنیا

مثبت فکر کردن در مورد همسر

داشتن افکار مثبت درباره شریک زندگی تان به این معنی است که شما روی نکات مثبت شخصیتی شریک زندگی تان و نه نکات منفی او، تمرکز دارید. تفکر بیش از حد بر چیز هایی که شما را آزار می دهند ، تنها باعث می شود که شما نقاط ضعف او را بزرگتر ببینید و این نکات حتی بیشتر از قبل، به شما آزار برسانند.

افرادی که در روابط خوبی هستند، درگیر« نادیده گرفتن ضعف ها» هستند؛ به این معنی که آن ها بیشتر تجربیات مطلوب را به یاد می آوردند تا تجربیات نامطوبی که با همسرشان تجربه می کنند؛ بنابراین اگر میخواهید که بهترین شوهر یا زن باشید، روی نکات منفی همسرتان تمرکز نکنید.

بیشتر بخوانید :کنترل کردن مداوم همسر را کنار بذارید

با همسرتان بهتر از رفتاری که با بقیه دارید، داشته باشید

حقیقت تاسف بار این است که مردم دوست دارند با همسران خود بدتر از بقیه رفتار کنند.خود را وقف همسر خویش کنید. البته در این رابطه هم حد تعادل را رعایت کنید.

همدیگر را ببخشید

ازدواج خيلي طولانی است و اتفاقات بد امکان دارد رخ دهد. هر زن و مردی اشتباهاتی را مرتکب می شود و زمان های بد ديگر را درمان می کنند. شما باید بتوانید همسرتان را بخاطر اشتباهاتش عفو کنید و به جلو حرکت کنید.به یاد داشته باشید که دفعه بعد امکان دارد شما احتیاج به بخشیده شدن داشته باشید.

محبّت، محبّت بیشتری می آورد

یکدیگر را لمس کنید، هرروز یکدیگر را ببوسید، و رابطه جنسی( حتی هنگامی که پیر هستید) داشته باشید.کودکان میتوانند استرس زا باشند، ولی آنها هم بزرگ میشوند پس بخاطر  آن ها تمام زندگیتان را از عشق و توجه به همسرتان خالی نکنید.

در مورد حل سختی ها و مشکلات محیط کار با همسرمان مشورت کنیم ؛ زیرا مشورت و همفکری بار مشکلات را سبک تر میکند. در زندگی مشترک با هم مشورت کنید و پیشنهادات خویش را بیان کنید زیرا مشورت باعث رسیدن به زندگی سالم می شود. از همسرمان بخاطر انجام وظایف، مسئولیت ها و همکاري هایش سپاسگذاری و قدر دانی کنیم.

زمانی را صرف کاری که دوست دارید انجام دهید، کنید. چه چیزی شما را شاد می کند و به شما انرژی می دهد- موفق شدن بعنوان یک زوج تنها در صورتی کار می کنند که هر یک از شما قدرتمند و بعنوان یک فرد عمل کنید.

بیشتر بخوانید :اهمیت آغوش گرفتن همسر و تاثیر روانشناختی روی زندگی

به نیازها و خواسته های همسر خود توجه کنید ؛ رفتار دلنشین و توأم با متانت باعث می شود خواسته های خود را به راحت بیان کند. در زندگی خود مسئولانه رفتار کنید یعنی این که در مقابل کاری که برعهده گرفته اید متعهد باشید و از زیر بار آن شانه خالی نکنید.

فکر کردن به همسر در زمان جدایی

زمانی که شما و همسرتان یک روز یا یک زمان را از هم دور هستید و یا زمان جدایی تان افزایش پیدا می کند، آیا وجود او را فراموش می کنید؟ آیا همسرتان مصداق« از دل برود، هرآنکه از دیده برفت» است؟ اگر اینطور است، این میتواند علامت آن باشد که در شما عشق زيادي وجود ندارد. قرار نیست که هر لحظه ای که از همسرتان جدا هستید با حسرت آه بکشید، ولی واقعیت این است اگر همسرتان در کنارتان نیست، حداقل چندبار در روز باید از ذهنتان عبور کند.

بدی ها را نادیده بگیرید و خوبی ها را ستایش کنید

بهترین همسر دنیا خوبی های همسرش را ستایش می کند .در طبیعتِ زندگی، بدی در کنار خوبی وجود دارد. مطالعات نشان داده زوج هایی که بر ویژگی های منفی یکدیگر تمرکز می کنند؛ توانایی دیدن خصوصیت های خوب همسرشان را از دست می دهند.

بیشتر بخوانید :پیام تبریک سالگرد ازدواج به همسر

همه چیز به مدیریت فکر و رفتار شما وابسته است.تصمیم بگیرید ذهن تان را پیوسته معطوف خصوصیت های مثبت همسرتان کنید. نادیده گرفتن نقاط ضعف و حرف زدن و نظر دادن در مورد خصوصیت های خوب همسرتان، احساس خوبی را در هر دوی شما به وجود می آورد. اگر همیشه به ایرادهای همسرتان فکر کنید روز به روز از او دورتر می شوید.

اجازه دهید شما را بشناسد

صحبت از آرزوها و رویاها برای این که بهترین همسر دنیا شویم. بعد از گذشت چند سال از ازدواج، احتمالا زندگی روتین و خسته کننده می شود. چون شما صحبت با همسرتان را متوقف نموده و بر مسایل روزانه تمرکز می کنید. در حالیکه برای این که همسر خوبی باشید هیچوقت نباید از در میان گذاشتن مسایل شخصی تان با او دریغ کنید.

بیشتر بخوانید :آیا به گذشته همسرمان اهمیت دهیم؟

همیشه با همسر خود در موردترس ها، ایده ها، آرزوها و رؤیا های تان صحبت کنید و به رابطه تازگی ببخشید. اگر به جایی رسیده اید که با خودتان کلنجار می روید تا چیزی بیش از جمله ی« روزت را چطور گذراندی؟» برای صحبت پیدا کنید؛ وقت آن رسیده است که به رابطه تان عمق بیشتری بدهید.

قبل از این که حرف بزنید فکر کنید

زوج ها تمایل به توسعه مسائل داغی دارند که سبب بحث های فراوانی می شوند. شما میتوانید با صبر کردن پیش از جواب دادن به چیزی که شما را عصبانی نموده است , دعوا را کاهش دهید. بهترین کار این است که تا ده بشمارید.

اهداف همسر خویش را تشویق کنید

در یک ازدواج موفق، یک همسر از موفقیت های همسرش خوشحال می شود. همسران خوب همسرانشان را در رسیدن به اهدافشان تشویق می کنند. گاهی اهداف, مثل تغيير شغل, وحشتناک هستند و باید به دقت ارزیابی شوند. این کار را با هم و با همفکری هم انجام دهید.

وفادار باشید

خیانت خیلی از ازدواج ها را تمام کرده است و از بین برده است. اگر نمی توانید در بیرون از ازدواج مقاومت کنید، با همه صادق باشید و ابتدا به ازدواج خویش پایان دهید.

بیشتر بخوانید :نشانه های احتمالی پایان یک زندگی مشترک

همسر خویش را هیچوقت با کسی مقایسه نکنید

ما تنها حق داریم هر فرد را با خودش مقایسه کنیم نسبت به گذشته اش که اگر پیشرفت نموده باشد قابل تحسین و تقدیر میباشد و اگرخوبی هایش نسبت به گذشته اش کم رنگ شده باشد یادآوری آن می تواند به تقویت ویژگی های خوب او کمک کند در غیر این صورت مقایسه ممنوع می باشد یک شریک خوب تفاوت بین انسانها را درک می کند و میداند که هر فرد نقاط ضعف و قوت خود را دارد بنابراین شما را با دیگران مقایسه نمیکند.