خطرات سیگار کشیدن

عوارض و خطراتی متفاوت از سیگار کشیدن

کور شدن:
سیگار کشیدن فایده ای ندارد. مصرف سیگار خطر تخریب ماکولا ناشی از افزایش سن را افزایش می دهد که منجر به نابینایی در افراد بیشتر از 65 سال می شود.

 smoking

عوارض جدی سیگار کشیدن

احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 با سیگار کشیدن:

دخانیات به دیابت نوع 2 کمک می کنند و ریسک عوارض ناشی از این بیماری را افزایش می دهند – از جمله جریان خون ضعیف به پاها. این می تواند منجر به عفونت و قطع عضو بدن شود.

اختلال نعوظ با سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن عملکرد جنسی مردان را تحت تاثیر قرار می دهد. دخانیات باعث می شود رگ های خونی، از جمله آن هایی که خون را به آلت تناسلی می برند، تنگ شوند. خبر خوب این است که ترک سیگار تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد.

حاملگی خارج رحمی:

حاملگی خارج رحمی یک نوع پیچیده باروری در زنان است که به احتمال زیاد در سیگاری ها وجود دارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک تخم بارور شده به جای رحم به جای دیگری متصل می شود. تخمک نمی تواند زنده بموند و زندگی مادر را در معرض خطر جدی قرار می دهد.
سیگار کشیدن و عوارض آن

عوارض خطرناک سیگار کشیدن

احتمال شکستگی کفل با سیگار کشیدن:

افراد سیگاری چگالی استخوان را با سرعتی سریع تری نسبت به غیر سیگاری ها از دست می دهند که خطر شکستن بخش هایی از بدن مانند باسن را افزایش می دهد.

احتمال مبتلا به سرطان کولونکتال :

سرطان کولونکتال که در روده شما شکل می گیرد، دومین عامل اصلی مرگ سرطانی در ایالات متحده است.

آرتریت روماتوئید:

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی مزمن در زنان است که مفاصل دست ها و پاهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد. باعث تورم دردناکی می شود که در نهایت منجر به از دست رفتن استخوان و نقص مفاصل می شود.
خطرات سیگار کشیدن و اثرات سیگار کشیدن

تاثیرات بد سیگار کشیدن برای سلامتی

شکاف لب و کام از عوارض سیگار کشیدن:

این نقص های مادرزادی زمانی رخ می دهند که لب یا دهان کودک در دوران بارداری به درستی رشد نکنند. زنانی که در دوران بارداری سیگار می کشند به احتمال زیاد بچه هایشان با این مشکل مواجه می شوند.

مسائل باروری از عوارض سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن می تواند بر توانایی شما برای باروری تاثیر بگذارد.

بیماری لثه یکی از عوارض سیگار کشیدن:

بیماری های لثه خطر از دست دادن دندان هارا در پی دارد. سیگار کشیدن با پریودنتیت مرتبط است – یک عفونت لثه ای که استخوان ها را از بین می برد. این علت اصلی از دست دادن دندان در بزرگسالان است.