دانستنی ها…

مورچه ها می توانند 10 الی 50 برابر وزن خود را بر روی دوششان حمل نمایند

♣ مورچه ها می توانند 10 الی 50 برابر وزن خود را بر روی دوششان حمل نمایند!!!

♣ افرادی که کابوس های شبانه مکرر دارند، ممکن است به طور قابل توجهی بیشتر از یک ضربان قلب نامنظم یا درد قفسه سینه داشته باشند، در مقایسه با افرادی که کابوس نمی بینند. این ممکن است به این دلیل باشد که مشکل قلبی می تواند تنفس در شب را دشوارتر کند.

 

♣ بهرام یا مریخ چهارمین سیاره در منظومه شمسی است که در مداری طولانی تر و با سرعتی کمتر از زمین به دور خورشید می‌چرخد. هر یک بار گردش این سیاره به دور خورشید معادل ۶۸۷ شبانه‌روز زمین به درازا می‌کشد و طول شب و روز نیز از کره زمین کمی طولانی‌تر است.

 

♣ آلاسکا بزرگ ترین ایالت کشورایالات متحده آمریکا است؛ که به واسطه معادن غنی و نیز نفت یکی از ثروتمندترین ایالت های این کشور محسوب می شود.

 

♣ صوت از خلال هوای گرمتر سریعتر حرکت می کند، بنابراین، سرعت لازم برای شکستن مانع صوتی در جو (جایی که دما سردتر است) کاهش می یابد.

 

 

♣ تبریز با جمعیت ۱٬۷۳۳٬۰۳۳ نفر پنجمین شهر پر جمعیت واقع در شمالغرب ایران می باشد.

 

♣ انگور، اکسیری برای پوست است مصرف منظم و کاربرد انگور می تواند پوست نرمی به ما بدهد پس سعی کنید از آن استفاده کنید.

 

♣ بیش از ده قبیله از گروه‌های کوچک انسانی در بخش های دورافتاده جنگل آمازون زندگی میکنند. بعضی از آن‌ها نسبت به غریبه‌ها و کاشفانی که به مناطق زندگی آن‌ها سفرمیکنند مهربان و کنجکاو هستند. آن‌ها چیزهایی که دارند مانند پوستحیوانات, تیر و کمان‌های دست ساز رابا وسایل کاربردی کاشفان مانند کارد و ظروف پخت و پز مبادله میکنند.

 

♣ بعد از روسیه، کانادا دومین کشور بزرگ جهان است.

 

در حدود ۶۵ کیلومتری شمال تهران، قله‌ی دماوند، بلندترین قله‌ی خاورمیانه، قرار گرفته است. این قله ۶ هزار و ۵۱۰ متر ارتفاع دارد