دیاباته: ایرانی هستم و عاشق قورمه سبزی!

شیخ دیاباته مهاجم گلزن استقلال می‌گوید: فوتبال بدون حضور ایرانی‌ها برایم ناراحت کننده‌ است.  

اگر شیخ دیاباته، مهاجم اهل مالی استقلال بد شانس نبود و مصدومیت‌های پی در پی به سراغش نمی‌آمد، به طور حتم تعداد گل‌های زده‌اش در لیگ برتر ایران بیش از عدد ۸ می‌شد. دیاباته موتور گلزنی‌اش از بازی رفت مقابل تراکتور در تبریز روشن شد و پس از هت‌تریک در این دیدار توانست هفته‌ها با پیراهن آبی خوش بدرخشد. اما او باز هم مصدوم شد و دربی برگشت را مثل دربی رفت از دست داد. یک ماه خانه نشینی او با شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی لیگ همراه شد تا او ماه‌ها از مستطیل سبز دور بماند. اولین بازی دیاباته مصادف شد با تراکتوری که خاطره‌ خوشی مقابل آن داشت. هر چند مهاجم استقلال به دلیل نا آماده بودن نتوانست انتظارات را برآورده کند اما قطعاً بازگشت او به میادین برای تیم استقلال و هواداران خبر خوشی خواهد بود.

 

خبرنگار خبرآنلاین با شیخ دیاباته به گفت‌وگو پرداخته که در ادامه می‌خوانید.

پس از مدت‌ها مقابل تراکتور بازی کردی. بازی چطور بود؟

فکر می‌کنم بازی عالی بود. هدف ما پیروزی در همه مسابقات است. خیلی خوشحالم که توانستم پس از ۴ ماه، آن هم ۹۰ دقیقه بازی کنم.

فکر می‌کنی استقلال بتواند سهمیه آسیایی بگیرد؟

نمی توانم بگویم نه. تا زمانی که این امکان وجود دارد، بله می‌توانیم.

به دلیل شیوع بیماری کرونا و ابتلای چند بازیکن استقلال به این ویروس، به نظر شما رقابت‌های لیگ برتر نباید متوقف می‌شد؟

من یک بازیکن هستم و فقط باید به فکر بازی کردن باشم. تصمیم‌گیری در این مورد بر عهده من نیست. هواداران ما فوتبال را دوست دارند و شاید من بگویم لیگ تعطیل شود، آن‌ها این موضوع را درک نکنند.

بازی بدون تماشاگر روی بازی شما و هم‌تیمی‌هایت تأثیر نمی‌گذارد؟

حقیقتاً دلم برای حضور هواداران در ورزشگاه تنگ شده است. بدون حضور آن‌ها من به شخصه ارزش کافی ندارم. در دیدار با تراکتور دورتادور استادیوم را نگاه کردم اما نتوانستم هواداری ببینم. واقعیت این است که فوتبال بدون حضور تماشاگران بسیار برایم ناراحت کننده است. وقتی هوادار در ورزشگاه نیست، احساس می کنم در جای دیگری هستم. زیرا من می دانم ورزشگاه‌های ایران با حضور هواداران بی‌شمارش فضای عالی و شگفت انگیزی دارد.

 بازیکنان استقلال خیلی به من کمک و اغلب با من فارسی صحبت می‌کنند تا بهتر درک کنم

نظرت در مورد مردم ایران چیست؟

مردم ایرانی‌ خیلی خوب هستند. آن‌ها مرا تحت تأثیر قرار داده‌اند. (در ادامه می‌خندد و به شوخی می‌گوید از آنجا که من ایرانی هستم، برای تیم ملی ایران آماده می‌شوم و امتیازات زیادی برای مردم ایران کسب خواهم کرد.

می‌دانم علاقه‌مند به یادگیری زبان فارسی هستی.

بله من دوست دارم به زبان فارسی صحبت کنم. زبان شما بسیار شیرین، زیبا و درک آن آسان است. بازیکنان استقلال خیلی به من کمک و اغلب با من فارسی صحبت می‌کنند تا بهتر درک کنم.

در ایران چه چیزی برای شما جذاب است؟

غذاهای ایرانی که اینجا می‌خورم را دوست دارم اما قورمه سبزی غذای مورد علاقه من است.

زهره فلاح‌زاده