5 نوع ماسک پوست پرتقال برای لک صورت و جوانسازی

5 نوع ماسک پوست پرتقال برای لک صورت و جوانسازی

ماسک پوست پرتقال تازه یا ماسک پودر پوست پرتقال را به وسیله ترکیب با مواد مختلفی همچون شیر، کشک، ماست، عسل، گلاب و زردچوبه می‌توان تهیه کرد و با توجه به آنتی اکسیدان، ویتامین ث، اسید سیتریک و سایر مواد مفید در پوست پرتقال برای لک صورت، آکنه، جوش سرسیاه و چربی صورت استفاده کرد و پوستی شاداب و روشن داشت.

ماسک پوست پرتقال

ستاره | سرویس آرایش و زیبایی – شاید شما هم درباره خواص پوست پرتقال برای سلامت و زیبایی شنیده اید و به دنبال دستور تهیه ماسک پوست پرتقال در خانه

 هستید تا از مزایای این ماسک خانگی معجزه گر استفاده کنید و پوستی روشن، شاداب و بدون لک و جوش داشته باشید.

ماسک پوست پرتقال

خستگی، استفاده از مواد آرایشی برای طولانی مدت روی پوست، هوای آلوده و … نیاز ما را به ماسک صورت بیش از پیش کرده است. پوست پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و پوست را شاداب و جوان می‌کنند. لکه‌های تیره و قرمزی که بر روی پوست شما وجود دارد می‌توانند از طریق ویتامین ث موجود در پوست پرتقال رفع گردند. همچنین اسید سیتریک موجود در پرتقال جوش ها را خشک کرده و با آکنه مبارزه می کند. ماسک پوست پرتقال همچون لایه بردار عمل می‌کند، باعث روشن و سفید شدن پوست و کاهش چربی اضافه پوست می‌گردد.

طرز تهیه پودر پوست پرتقال

برای تهیه ماسک پوست پرتقال، اصولا از پودر پوست پرتقال استفاده می‌شود؛ بنابراین برای تهیه ی این پودر:

  •  پرتقال تازه را پوست کنده و پوست پرتقال ها را داخل یک سینی بریزید و با فاصله پخش کنید. سپس بگذارید ۲ تا ۳ در سینی بماند تا حسابی خشک شود. پس از خشک شدن کامل پوست پرتقال‌ها  آنها را آسیاب کنید

۱. طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و شیر

پودر پوست پرتقال را با کمی شیر مخلوط کنید تا مخلوطی خمیری شکل به دست آید. سپس به آرامی خمیر به دست آمده را بر روی پوست صورتتان بمالید بگذارید بیست دقیقه تا نیم ساعت بر روی پوست بماند. سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک می‌تواند روغن را از پوست شما حذف کرده و سلول‌های مرده پوست شما را از بین ببرد همچنین در درمان جوش‌های سرسیاه و آکنه موثر باشد . از ماسک پوست پرتقال و شیر می‌توانید هفته ای یک بار استفاده کنید.

ماسک پوست پرتقال و شیر

ماسک پوست پرتقال و شیر

۲. دستور تهیه ماسک پوست پرتقال با ماست
یک قاشق غذاخوری از پودر پوست پرتقال را با ۲ قاشق غذخوری ماست مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت خود قرار دهید به صورتی که یک لایه از آن، تمام صورت به جز دور چشم ها را بپوشاند. پس از بیست دقیقه صورت را با آب سرد بشویید. هفته ای دوبار می‌توانید از ماسک ماست و پوست پرتقال استفاده کنید. ماسک ماست برای پوست صورت به دلیل مواد مغذی موجود در ماست، پوست را تازه و باطراوت، روشن و تمیز می‌کند و همچون لایه بردار عمل می‌نماید.
۳. ماسک پوست پرتقال با ماست و عسل

پودر پوست پرتقال را با ماست و عسل به مقدار مساوی مخلوط کنید، سپس بر روی پوست صورت (غیر از دور چشم‌ها) بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید. می‌توانید هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید. از مهم‌ترین خواص عسل برای پوست لایه برداری، پاکسازی منافذ پوست، درمان آکنه،  روشن کنندگی و نرم کنندگی پوست است.

ماسک پوست پرتقال با عسل و ماست

ماسک پوست پرتقال با عسل و ماست

۴. ماسک پوست پرتقال و کشک

پودر پوست پرتقال را با مقداری کشک مخلوط کرده و چند قطره آب به آن اضافه كنيد تا به صورت خمير در بيايد. سپس آن را روی صورت و ديگر قسمت های بدن که مايل هستيد، قرار دهيد. این ماسک را حداقل ۱۰ دقيقه بگذاريد روی پوست صورت بماند و سپس آن را بشوييد. ماسک کشک و پوست پرتقال همچون يک سفيد کننده ی پوست عمل می‌کند.

۵. طرز تهیه ماسک پوست پرتقال و زردچوبه با گلاب

۱ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با مقداری پودر زردچوبه و ۱ قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید تا خمیری یکدست و نرم درست شود. خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند تا خشک شود، سپس صورت خود را با انگشتانی مرطوب و به صورت حرکات دایره ای شکل پاک کنید. می‌توانید این ماسک را دوبار در هفته استفاده کنید. ماسک زردچوبه و پوست پرتقال برای رفع لکه های تیره مناسب است و به پوست طراوت و تازگی می‌بخشد. همچنین این ماسک ضد باکتری بوده و از فوران جوش‌ها در صورت جلوگیری می‌کند.

خواص ماسک پوست پرتقال و زردچوبه و گلاب

خواص ماسک پوست پرتقال و زردچوبه و گلاب

yektanet-logo-sign

۶. اسپری پوست پرتقال برای صورت

مقداری پودر پوست پرتقال را با آب یا گلاب مخلوط کنید تا یک مایع ایجاد شود. سپس، این مایع را در یک ظرف اسپری ریخته و هر روز مقداری از آن را روی پوست خود اسپری کنید. همچنین می‌توانید این مایع را داخل جایخی‌های کوچک مکعبی ریخته و در فریز بگذارید تا یخ بزند. سپس با این قالب های یخ صورت خود را به آرامی ماساژ دهید. با این روش ها علاوه بر تمیز کردن پوست صورت، چربی پوست شما کنترل شده و پوست روشن‌تر می‌شود.

نکات پایانی

شما می‌توانید از پوست پرتقال تازه نیز همچون یک اسکراب استفاده کنید و آن را روی پوست خود بکشید. با فشار دادن پوست پرتقال روغن آن را بگیرید و چند قطره آن را به وان حمام اضافه کنید. همچنین می‌توانید پوست پرتقال را اگر با کم شکر و روغن بادام مخلوط کنید می‌توانید از آن به عنوان نرم کننده لب خود استفاده کنید. برای درخشندگی و سلامت مو و رفع شوره سر نیز می‌توانید از پوست پرتقال استفاده کنید. برای این منظور پوست پرتقال را خورد کرده و در آب بریزید و اجازه دهید برای مدت یک شب بماند، سپس آن را به مو‌های خود بزنید.