افزایش قدرت سرایت ویروس کرونا

به گزارش مهر، قاسم جان‌بابایی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان کوثر کرج اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده قدرت سرایت ویروس کرونا افزایش پیدا کرده است با اینکه شاهد جهش در این ویروس نیستیم.

وی با بیان اینکه در ابتدای شیوع کرونا شاهد رعایت مطلوب پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم بودیم، تصریح کرد: این حساسیت‌ها به مرور زمان کم شده است و امروز شاهد بی‌توجهی بخشی از جامعه نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستیم که عامل شیوع بیشتر این بیماری شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنوز درمان اختصاصی برای کرونا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تنها راه برای پیشگیری از این بیماری رعایت بهداشت و زدن ماسک است و هیچیک از داروها و واکسن‌ها ی اعلام‌شده تاکنون مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی نیستند.

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو بیان کرد: این امر در صورتی که با همکاری مردم همراه نباشد قطعاً موجب افزایش شیوع کرونا در سطح جامعه می‌شود، بنابراین باید علاوه بر هشدار به مردم برای نرفتن به مسافرت، محدودیت‌هایی نیز اجرایی شود.

جان‌بابایی با بیان اینکه باید اقدامات پیگیرانه را در دستور کار خود قرار دهیم، اظهار کرد: کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا مهمترین هدف وزارت بهداشت در این زمینه است، البته این امر نیازمند همکاری مسئولان و همراهی مردم است.

وی متذکر شد: همکاران ما در استان البرز به ویژه شهر کرج اقدامات بسیار مطلوبی را برای مدیریت بیماری کرونا انجام داده‌اند که جا دارد از آنها تقدیر و تشکر کنم.