ضد حال علی فتح الله زاده به پرسپولیسی ها درباره عدد۴

ضد حال دوباره علی فتح الله زاده به پرسپولیسی ها درباره عدد ۴

فتح‌الله‌زاده: پرسپولیسی‌ها هر زمان به پوکر آسیایی رسیدند کری بخوانند

فتح‌الله‌زاده مدیرعامل پیشین استقلال گفت: شاید نیم قرن طول بکشد که تیمی به افتخارات استقلال برسد، اما باشگاه ما در سایه هواداران فهیم خود دو بار در تاریخ، قله قهرمانی قاره آسیا شد.

 

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل پیشین استقلال با اشاره به اتفاقات اخیر اطراف این باشگاه، مدل امتیازگیری آبی‌پوشان و البته جشن سالگرد قهرمانی در آسیا حرف‌هایی به زبان آورد که خواندنش خالی از لطف نیست:

*این روز در تقویم همه استقلالی‌ها یک روز فراموش‌نشدنی محسوب می‌شود که ۵۰ یا ۶۰ سال یکبار رخ می‌دهد.

*شاید نیم قرن طول بکشد که تیمی به چنین قله پرافتخاری برسد، اما استقلال این افتخار را داشت که در سایه هواداران فهیم خود دو بار در تاریخ، قله قهرمانی قاره آسیا را فتح کند.

*بدون تردید یکی از بهترین تیم‌های تاریخ باشگاه استقلال بود، اما دو مرتبه دیگر هم من بهترین تیم‌های تاریخ را ساختم. اولین بار همان تیمی بود که با مرحوم ناصر حجازی به فینال جام باشگاه‌های آسیا رسید، اما متاسفانه در آن روز با دو سانتر، مغلوب حریف شدیم و به قهرمانی نرسیدیم. البته آب و هوا هم علیه ما بود. یک تیم دیگر هم داشتیم که در آسیا سوم شدیم. تیمی پر از ستاره.

علی فتح‌الله‌زاده گفت:

*تیمی که سوم آسیا شد، به خاطر آنکه پر از ستاره بود، توسط رسانه‌ها به تیم کهکشانی‌های استقلال مشهور شد که من هم این لقب را خیلی دوست داشتم.

*مشکل اصلی تیم فرهاد مجیدی مسائل روحی و روانی است. اگر بتواند این موضوع را مدیریت کند بدون تردید نه‌ تنها در لیگ برتر سهمیه آسیا می‌گیرد بلکه در جام حذفی هم لیاقت قهرمانی دارد.

*من از همه هواداران و دلسوزان استقلال می‌خواهم به جای انتقاد، در این شرایط پای کار بیایند و وارد فضای حمایت از این بازیکنان شوند تا کار دشمنان را خنثی کنند.

علی فتح‌الله‌زاده گفت:

*الان زمان انتقاد نیست، چون این کار می‌تواند به استقلال لطمه‌های بیشتری بزند. باید بدون توجه به برخی مسائل و حواشی از این کادرفنی و بازیکنان حمایت بیشتری کرد تا بتوانند در این فصل سهمیه بگیرند و قهرمان جام حذفی شوند.

*من از فرهاد مجیدی درخواست کردم و حتی برایش پیغام فرستادم که آرامش خود و بازیکنانش را حفظ کند و به جای آن‌که اجازه به حاشیه رفتن تیم را بدهد، با کنترل شرایط روحی و روانی استقلال همه چیز را تغییر بدهد.

*واقعا از برخی دوستان پرسپولیسی انتقاد دارم. آنها حق دارند کری بخوانند، ما هم حق داریم این کار را انجام بدهیم.

علی فتح‌الله‌زاده گفت:

*اصلاً استقلال و پرسپولیس از آنجا که تنها باشگاه‌های هم‌وزن فوتبال ایران هستند، باید برای همدیگر کری بخوانند تا تنور فوتبال داغ باشد، اما نباید این کری‌خوانی‌ها به بداخلاقی و توهین تبدیل شود. گاهی می‌بینیم که کری وارد کانال توهین می‌شود و این اصلاً برای من جالب نیست. امیدوارم طرفداران هر دو تیم حرفه‌ای باشند و به جذابیت فوتبال کمک کنند؛ چون فوتبال یک سرگرمی است و باید از آن به شکل بهتری استفاده کرد نه در فضای توهین، به دنبال تخریب یکدیگر باشیم.

*اصلاً خود من هم علاقه خاصی به کری‌خوانی دارم. به تازگی یک کری سنگین هم برای پرسپولیسی‌ها خواندم و گفتم شما در لیگ برتر پوکر کردید، مبارک‌تان باشد، اما ما پوکر آسیایی داریم. هر وقت به آنجا رسیدید ما حرف‌های شما را می‌شنویم.