ژل تاخیری چیست؟

مواد اولیه سازنده ژل تاخیری چیست ؟

اکثر محصولاتی که برای درمان دیرانزالی و بهبود رابطه جنسی عرضه می شوند در ترکیبات خود از لیدوکائین استفاده می کنند. لیدوکائین به طور کلی یک داروی بی حس کننده موضعی از نوع آمینو آمیدی است که به شکل های گوناگون تولید شده و از طریق پوست جذب می شود. این ماده با قرارگیری بر روی گیرنده های عصبی میزان ارسال امواج عصبی را کاهش داده و از این طریق بی حسی را به وجود می آورد.

 

مقادیر بسیار بالای آن می تواند خطرناک هم باشد و توصیه می شود در دزهای بسیار پایین از آن استفاده شود. این امر در محصولات زناشویی رعایت می شود و اکثر اوقات شاهد درصدهای بسیار پایینی از این محصول هستیم که می تواند بی حسی موضعی ضعیفی ایجاد کند.

 

بسیاری از نمونه های ژل موجود در بازار نیز از مواد گیاهی به جای لیدوکائین بهره می برند که عوارض ناچیزی داشته و برای سلامت بدن هم بسیار مفید هستند.

فواید صابون گلیسرین برای پوست

تفاوت اصلی لوبریکانت تاخیری با اسپری

شاید مهمترین سوالی که پیش می آید، تفاوت اصلی این محصول با اسپری است. اسپری تاخیری درصد بسیار بیشتری لیدوکائین دارد که حتی تا 10 درصد هم می رسد. این مقدار، با توجه به اینکه ذکر شد چگونه مقادیر بسیار بالای این ماده می تواند خطرناک باشد، برای استفاده مکرر و به مقدار بالا مناسب نیست. اسپری ها به قدری از لیدوکائین اشباع هستند که می توانید از آنها برای بی حسی دندان استفاده کنید و نتایج فوق العاده ای هم بگیرید!

 

ژل ها اکثر اوقات در حدود 2 درصد لیدوکائین در ترکیب خود دارند که نسبت به اسپری بی حسی کمتری ایجاد می نماید. اسپری ها می توانند میل جنسی را کاهش دهند، چون شدت اثرگذاری آنها رضایت مردان از رابطه را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

نعوظ در بعضی افراد بر اثر اثرگذاری بیش از حد لیدوکائین کاهش پیدا کرده و برای افرادی که با مشکل نعوظ مواجهند، می تواند بیشتر از مفید بودن مضر باشد.

 

تفاوت دیگر حلال اصلی آنهاست. اسپری از هوای فشرده و الکل به عنوان حلال بهره می برد که به خصوص در مواقعی که دستان یا آلت مرد دچار خراشیدگی باشد می تواند به سوزش منجر شود. اما ژل لوبریکانت جنسی در اکثر نمونه ها از آب به عنوان ماده اصلی استفاده می کند که هیچ گونه اثر جانبی برای فرد به دنبال ندارد. پایه آب بودن این محصول همچنین به بانوان هم کمک می کند و عوارض جانبی کمتری را برای آنان تضمین می نماید.به طور کلی، می توان با اطمینان گفت که اگر مشکل زودانزالی شدید ندارید، ژلها گزینه های مناسب تری هستند و می توانید برای مدت طولانی بدون عوارض خاص از آنها بهره ببرید.

 

روش استفاده از ژل های تاخیری,تفاوت اصلی لوبریکانت تاخیری با اسپری,مواد اولیه سازنده ژل تاخیری چیست

کاربردهای ژل تأخیری

 

روش استفاده از ژل های تاخیری

پیش از باز کردن درب محصول، مطمئن شوید که در آن پلمب باشد و تاریخ مصرف آن نگذشته باشد. این نوع محصولات از عمر بالایی برخوردار هستند، به خصوص اگر آنها را در جای خشک و خنک نگهداری کرده باشید. باز نبودن درب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چون ورود هرگونه مواد خارجی به داخل محفظه می تواند تمام محتویات آن را آلوده و غیر قابل استفاده نماید. در صورتی که درب محصولتان باز بود، حتی الامکان از آن استفاده نکنید چون ممکن است باعث آلودگی داخلی برای زوجین شود.

 

در مرحله بعد ابتدا محصول را روی قسمتی از بدن خود تست کنید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت نداشته باشید. اگر تورم، سوزش شدید یا قرمز شدن محل استفاده را مشاهده کردید، بهتر است محصول دیگری را به کار بگیرید. در صورت استفاده از موادی که به آنها حساسیت دارید نه تنها لذتی تجربه نخواهید کرد، بلکه با درد شدیدی هم مواجه خواهید شد.

 

اگر نتیجه دو مرحله قبل مثبت بود، حالا می توانید به سراغ استفاده بروید. مدل های مبتنی بر آب سریعتر از سایر محصولات زناشویی اثرگذاری خود را از دست می دهند و هنگام کار با آنها پیشنهاد می شود حتماً از کاندوم استفاده کنید. انواع طبیعی اما این طور نیستند و مشکلی برای شما به وجود نمی آورند.

 

ژل تأخیری, کاربردهای ژل تأخیری,روش استفاده از ژل های تاخیری

نحوه ی استفاده از ژل تأخیری

 

به طور کلی برای استفاده، مقداری از ژل را کف دست خود بریزید و با هر دو دست آن را روی آلت تناسلی بمالید. به آرامی محصول را روی سطح پوست خود مالش دهید و دقت کنید که ناحیه زیر کلاهک معمولاً باید محل تمرکز شما باشد، چون این قسمت به عنوان محل تمرکز اعصاب آلت شناخته می شود. اثرگذاری این محصول بسته به نوع آن بین 10 دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد و باید در تمام این مدت به ماساژ آرام آلت ادامه دهید. همچنین اگر مرد پوست تیره و اندام درشتی دارد، پیشنهاد می شود کار ماساژ محصول را تا 45 دقیقه هم ادامه دهد و بعد به شستشو بپردازد.

 

پس از این زمان باید حتماً پیش از آغاز رابطه آلت را با آب بشویید. باقی مانده های اضافی این ماده در مقادیر بالا می تواند برای بانوان خطرآفرین باشد و بهتر است وارد واژن نشود. دقت کنید نیاز نیست از حجم بسیار بالای ژل استفاده کنید و تنها نیاز دارید که آن را به تمام نقاط اندام تناسلی خود برسانید.

 

با رعایت این نکات، امیدواریم که بتوانید بر مشکلات خود در این زمینه غلبه کرده و هر دو طرف لذت کامل و کافی را از رابطه زناشویی خود ببرند.

 

نظر به اهمیت این موضوع در زندگی زن و شوهر، یادگیری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و حتی به جرئت می توان گفت که به عنوان روشی به منظور محکم نمودن بنیان عاطفی خانواده شناخته می شود.