ارتودنسی مشهد

ارتودنسی چیست ؟

ارتودنسی ، به نظر چیزهای بسیار ساده ای است، درست است؟ شما به یک کلینیک ارتودنسی می روید و با پزشک آنجا صحبت می کنید، به آنها می گویید "من می خواهم دندان هایم صاف باشد" و آنها چند بریس یا اینویزیلاین روی شما می گذارند و همه شما تکمیل هستید درست است؟
نه چندان طرح های ارتودنسی مواردی کاملا شخصی هستند، درمان هر گونه درمان ارتودنسی نیازمند توجه زیادی است. دندان‌ها می‌توانند شبیه دانه‌های برف باشند، دندان‌های هر کسی خاص و منحصر به فرد است. حتی اگر دو نفر مال اکلوژن یکسان داشته باشند (کلمه لاتین فانتزی برای نیش بد)، درمان آنها می تواند بسیار متفاوت باشد.
به همین دلیل است که برنامه ریزی درمان ارتودنسی بسیار مهم است. قبل از درمان بیمار، متخصص ارتودنسی یک مرکز درمانی شخصی ایجاد می کند که بر اساس عوامل متعددی استوار است: مانند الگوی رویش و موقعیت دندان ها، شکل صورت و فک و همچنین اهداف بیمار. شکی نیست که برنامه ریزی برای درمان ارتودنسی فردی پیچیده است، اما این جایی است که آموزش قبلی ارتودنتیست مطرح می شود.
doctorone.ir
در حالی که در مدرسه و آموزش ارتودنتیست ها در مورد حرکت دندان، سفالومتری (فقط یک کلمه فانتزی دیگر برای اندازه گیری استخوان های سر و صورت شما در رابطه با رشد صورت)، اصول بیومکانیکی، اثرات رشد و تکامل بر حرکت دندان و موارد دیگر می آموزند. به همین دلیل مهم است که لبخند خود را فقط به یک متخصص ارتودنسی دارای مجوز اعتماد کنید، نه هر کسی.

بنابراین، اولین نکته در ارزیابی چیست؟

به طور کلی، اولین چیزی که هنگام مراجعه برای مشاوره ارتودنسی می شنوید این است که "امروز چه چیزی باعث شد؟" این به ارتودنتیست بینشی می‌دهد که واقعاً چه چیزی شما را به مطب خود آورده است، برخی از افراد و کودکان از دندانپزشکی ارجاع می‌شوند که ممکن است چیزی را دیده باشند که باعث نگرانی شده است یا اگر والدین فکر می‌کنند که ممکن است چیزی درست پیش نرود یا والدین اغلب فرزندان خود را به آنجا می‌آورند. کمی خنده دار به نظر می رسد متخصص ارتودنسی چند نکته را بلافاصله در نظر می گیرد، مواردی مانند سن شما، اگر تمام دندان های بالغ خود را دارید و هر کار قبلی دندان (مانند تاج، بریج یا ایمپلنت). آنها همچنین ممکن است برای فایل شما عکس و اشعه ایکس بگیرند.

آیا توصیه می شود از دندانپزشک ارجاع بگیرید؟

نه، لزوماً برای مراجعه به متخصص ارتودنسی نیازی به ارجاع خاص از دندانپزشک ندارید. مردم گاهی اوقات به دنبال متخصص ارتودنسی می روند زیرا زیبایی کلی دندان های خود را دوست ندارند و می خواهند آن را حل کنند. این یک پایه شروع خوب برای صحبت با دندانپزشک است. دندانپزشکان در بهداشت دهان و دندان تخصص دارند تا بتوانند اطمینان حاصل کنند که دهان شما به اندازه کافی برای انجام کارهای ارتودنسی سالم است.
بعد از ارزیابی اولیه چه اتفاقی می افتد؟
پس از ملاقات با متخصص ارتودنسی، بسته به اینکه قرار ملاقات در ابتدا برای چه کسی بوده است، همه چیز معمولاً دو طرف پیش می رود: خودتان یا فرزندتان.
اگر قرار ملاقات برای فرزند شما بود، طرح ارتودنسی چند وجهی خواهد بود. از آنجایی که هر کودکی در زمان‌های مختلف دندان‌های خود را از دست می‌دهد، ممکن است کودک شما در فاز اول یا دو درمان ارتودنسی بیفتد.
و اما ما …

تیم دکتر وان همراه بهترین و متخصص ترین پزشکان زیبایی در حوزه های مختلف اماده یاری رسانی به شما دوستان عزیز و مشاوره رایگان میباشد

در هر جای سایت که هستید میتوانید با فشردن ثبت نوبت مشاوره بریا مشاوره رایگان با پزشکان ما ثبت نام کنید