کیوان شهرکی نسب

نوشیدنی قهوه در ایران هم مانند دیگر کشورها بسیار محبوب است و از مهم ترین نوشیدنی ها به شمار می‌رود. اگر ازعاشقان قهوه باشید حتما احساس نشاط و شادابی بعد ازنوشیدن قهوه را تجربه کرده اید.

واردات قهوه
قهوه را از گیاهی با همین نام به دست می‌آورند‌. شرایط اقلیم و آب و هوای ایران برای رشد گیاه قهوه مناسب نیست و بنابراین امکان تولید دانه قهوه وجود ندارد. به همین علت کشور ایران یکی از واردکنندگان قهوه است و این محصول را به شکل دانه سبز، دانه رست شده و یا پودر قهوه وارد می‌کند‌.
محبوبیت قهوه در کشور ما رو به افزایش است و این را می‌توان از گسترش کافه ها و مراکز فروش قهوه در سطح شهر متوجه شد. برای تامین نیاز قهوه کشور واردات این محصول در اولویت قرار دارد. در این راه نقش واردکنندگان و متخصصین این حوزه بسیار مهم و تاثیر گذار است.
یکی از بزرگ ترین واردکنندگان قهوه به کشور کیوان شهرکی نسب است. نقش ایشان در تامین قهوه مصرفی کشور بسیار اثر گذار بوده و علاوه بر واردات در بخش های مهم دیگر صنعت قهوه هم بسیار فعال هستند. ایشان برای این کار تمامی مجوزهای لازم از جمله مجوز وزارت بهداشت را کسب کرده اند.
همان طور که گفته شد واردات قهوه به ایران به شکل های مختلف انجام می‌شود. نوع قهوه ای که آقای شهرکی نسب در واردات آن متخصص هستند بیشتر به شکل دانه سبز قهوه است.
در واقع آقای شهرکی نسب با هدف تولید انواع مختلف قهوه اقدام به واردات دانه سبز قهوه کردند.
سپس با راه اندازی چند واحد مختلف تولیدی به فرآوری، رست و آسیاب این دانه ها پرداختند.
به دلیل محدودیت هایی که در چند سال اخیر در بحث واردات محصول پیش آمده و همینطور فراز و نشیب بازار ارز، واردات قهوه آماده و پودر قهوه کاهش پیدا کرده است. اما نیاز بازار داخلی همچنان پابرجا بود و باید راهی برای تامین قهوه پیدا می‌شد.
کیوان شهرکی نسب با دیدگاه افزایش تولید داخلی انواع قهوه وارد این حوزه شده است و در واحدهای تولیدی خود انواع مختلف قهوه به صورت رست شده، آسیاب شده و گرانول قهوه را تولید و عرضه می‌کند. پایه همه این قهوه ها همان دانه های سبز هستند.
انواع مختلف قهوه از جمله اسپرسو، ترک و فرانسه با کافئین کم و یا کافئین بالا در بسته بندی و اوزان مختلف تولید و وارد بازار می‌شود.
از بین ۵۰ کشوری که امکان تولید قهوه دارند تنها تعدادی به صادرات آن مشغول هستند. تجارت قهوه بسیار پرسود و درآمدزا است و برای بسیاری از کشورها محصولی استراتژیک محسوب می‌شود. گسترش تولید قهوه و صادرات آن از مهم ترین موضوعات کشورهای مختلف است.
واردات قهوه ایران بیشتر از کشورهایی مثل امارات، رومانی، هند، چین، کنیا، ترکیه، کلمبیا و‌ اندونزی انجام می‌شود. همان طور که قبلا گفته شد کیوان شهرکی نسب در حوزه قهوه بسیار باتجربه و‌ متخصص هستند. به همین علت در واردات بهترین و مرغوب ترین انواع دانه قهوه توانسته خوب عمل کند.
نوع قهوه وارداتی ایشان بیشتر از نوع عربیکا و روبوستا است. همان طور که می‌دانید این دو مرغوب ترین نوع قهوه هستند. بهترین نوع روبوستا در اندونزی تولید می‌شود که یکی ازکشورهای مبدا در واردات قهوه به ایران است.

کیوان شهرکی نسب
کیوان شهرکی نسب

صادرات قهوه
در چند سال گذشته تولید قهوه در کشور افزایش یافته است. همچنین کیفیت این قهوه ها در سطح خوبی قرار دارد. آقای شهرکی نسب از پیشگامان و اولین کسانی بودند که طرح صادرات انواع مختلف قهوه را ارائه کردند. تا آن زمان ایشان به واردات دانه های سبز قهوه و فرآوری و رست آن ها برای تولید انواع مختلف قهوه مشغول بودند‌ اما با گذشت زمان و بهبود کیفیت قهوه، شروع به صادرات آن به کشورهایی مثل عراق، افغانستان و ارمنستان کردند.
این صادرات موفقیت آمیز بود و زمینه ای فراهم شد تا گسترش پیدا کند‌ و قهوه ایرانی هم در خارج از کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

صنعت قهوه در ایران
قهوه در بسیاری از کشورها جایگاه ویژه ای دارد و تولید آن اهمیت زیادی دارد. ورود قهوه به ایران نیز در گذشته های بسیار دور اتفتق افتاده است. اما با این وجود هنوز کشور در صنعت قهوه پیشرفت به خصوصی نداشته است.
قهوه از نظر رشد اقتصادی و درآمد زایی بعد از نفت در رتبه دوم قرار دارد.
در کشور ما هم اگر ب همین ه آن توجه ویژه ای شود می‌تواند در کنار نفت منبع درآمد بسیار خوبی باشد.
از اهداف فعالان صنعت قهوه ایران به ویژه کیوان شهرکی نسب رساندن تولید قهوه کشور به مرحله ای است که بتواند علاوه بر تامین نیاز کشور به صادرات آن هم پرداخته شود‌.
همچنین کیفیت محصولات باید به سطحی برسد که قابل رقابت با انواع خارجی باشد.
رشد این صنعت در کشور به سود اقتصادی زیادی می‌انجامد که بسیار قابل توجه است.
کیوان شهرکی نسب به عنوان تولید کننده برتر قهوه در داخل کشور، حمایت خود را از شرکت های تازه تاسیس برای ورود به صنعت قهوه کشور اعلام کرده است.
کیوان شهرکی نسب با تجربه ای که در فرآوری قهوه دارد اقدام به تولید انواع مختلف قهوه فوری کرده است. در بین انواع مختلف قهوه اعم از دم کردنی یا میکس، قهوه فوری هم محبوبیت زیادی دارد و تولید آن در داخل کشور موفقیت بزرگی محسوب می‌شود‌.

لوازم و تجهیزات آماده سازی قهوه
روش های آماده سازی قهوه هم بسیار متنوع هستند و از ابزارآلات و دستگاه های مختلفی کمک گرفته می‌شود. به تازگی آقای شهرکی نسب اقدام به سرمایه گذاری در تولید و واردات دستگاه ها و تجهیزات تهیه قهوه مثل انواع اسپرسوساز، قهوه ساز برقی و غیره کرده اند تا بهترین نوع این تجهیزات هم در بخش صنعتی و هم خانگی در دسترس مردم قرار بگیرد.

کلام آخر
حمایت از افراد متخصص و دانش آن ها در همه زمینه ها باعث می‌شود تا در بخش های تولیدی مختلف پیشرفت های بزرگی حاصل شود. در واقع حمایت از این افراد در دستیابی به نتایج مهمی مثل ایده های خلاقانه و اصیل و همینطور عملکردهای موفق بسیار موثر است.
صنعت قهوه ایران هم به افراد متخصصی مثل کیوان شهرکی نسب بسیار نیازمند است تا به رشد و شکوفایی بیشتری برسد.
https://k1caffe.com