بهترین روش رفع موخوره

یکی از دشمنان اصلی مو های بسياري از خانم‌ها، موخوره ها هستند. داشتن موی سالم، مستلزم حفظ و تعادل رطوبت و پروتئین در مو است. کمبود پروتئین باعث ریش ریش شدن مو و کش امدن آن شده و کمبود رطوبت سبب شکنندگی مو ها و در پایان ایجاد مو خوره می شود.

همینطور عواملی مانند استفاده از اتو مو، سشوار، بابلیس، استفاده بیش از حد از رنگ مو، دکلره و بطور کلی ماده های شیمیایی، شانه کردن مو های خیس، سفت بستن موها، کوتاه نکردن مو ها و بسياري مورد ديگر وجود دارد که سبب بوجود آمدن مو خوره می شود.

درمان مو خوره

شیوه درست کوتاه کردن مو

مرحله نخست:ابتدا موهای اسیب دیده را بررسی کنید، میتوانید از آیینه استفاده نموده و موها را با دقت نگاه کنید، مو خوره معمولاً در نوک موها و گاهی در نقاط ديگر مو ایجاد می شود.

 

مو خوره و اسیب های مرتبط معمولاً به چند شکل گوناگون امکان دارد رخ دهد، چنانچه هریک از این موارد را مشاهده کردید نسبت به کوتاه کردن مو اقدام کنید:

 

نوک موها به دو یا چند شاخه تقسیم شده باشد. نقاط سفید در انتهای موها دیده شود. گره های تک رشته ای که بیشتر در موهای خشک و فر ایجاد می شود.

 

مرحله دوم:اگر تصمیم کوتاهی کامل ندارید میتوانید خودتان با استفاده از قیچی مو( نه قیچی های معمولی) قسمت اسیب دیده را کوتاه کنید. برای این کار حدود 0.64 سانتیمتر بالاتر از محل مو خوره را قیچی کنید.

 

اگر کوتاهی مو، به ناحیه اسیب دیده بیش از حد نزدیک باشد احتمال عود مو خوره وجود دارد. در بعضی موارد گردی کوچکی در بالای محل اسیب دیده مشاهده می شود، مطمئن شوید که از بالای آن نقطه کوتاه کنید.

 

مرحله سوم:بطور مرتب موهای خود را کوتاه کنید. باتوجه به سلامت مو، نوع مو و مدت زمانی که برای درمان در نظر گرفته اید هر یک ماه تا سه ماه نسبت به کوتاهی موها اقدام کنید.

 

اگر نمی خواهید موهای تان خيلي کوتاه بنظر برسد از روش کوتاه کردن لایه ای استفاده کنید. از ارایشگر بخواهید موهای اسیب دیده را کوتاه نموده و موهای سالم در سطوح زیرین را دست نخورده بگذارد.

 

مرحله چهارم:بعد از کوتاه کردن مو، چنانچه تصمیم استفاده از نرم کننده دارید حتماً دقت کنید که بعضی محصولات تنها مو خوره را مخفی می کنند و مشکل اصلی هم چنان پابرجاست. از این محصولات میتوانید برای ترمیم موقت استفاده کنید ولی در طولانی مدت امکان دارد سبب خشکی و اسیب بیشتر موها شود.

 

hair loss treatmend-درمان موخوره

روغن ها برای درمان خانگی مو خوره

هنگام استفاده از روغن ها برای جلوگیری از مو خوره، روغن های زيادي وجود دارند که از میان شان روغنی را انتخاب کنید که با نوع موی تان سازگار باشد. درحالی که روغن های نارگیل، زیتون، کرچک و جوجوبا انتخاب های رایجی هستند، شما میتوانید از روغن آرگان مراکشی، روغن هسته انگور و یا ترکیبی خانگی از همه روغن های محبوبتان هم استفاده کنید.

 

– ۲- ۳ قاشق غذاخوری روغن مو/ ترکیب روغن

– حوله گرم

 

مدت زمان ۴۵ دقیقه

روغن را در کاسه ای بریزی و چندثانیه حرارت دهید تا گرم شود. با ماساژ دادن روغن به پوست سرتان آغاز کنید و بعد آنرا به موهای تان بزنید. روی نوک موهای تان بیشتر تمرکزکنید چرا‌که این ها اسیب دیده ترین قسمت هستند.

 

وقتی که همه موها را با روغن پوشاندید، موهای تان را با حوله گرم ببندید و ۴۵ دقیقه به همین وضعیت بگذارید. پس از ۴۵ دقیقه، موهای تان را با یک شامپوی غیرسولفاته ملایم بشویید. به موهای تان نرم کننده بزنید. اجازه دهید موی تان خشک شود. ۲- ۳ بار در هفته.

 

چرا این درمان خانگی مو خوره موثر است؟

روغن ها رطوبت را در موی شما نگه داشته و ساقه موهای تان را هم تغذیه می کنند. با استفاد ه منظم، موی شما نرم تر و صاف تر می شود.

 

 

درمان مو خوره با حنا

یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی برای درمان مو خوره حنا میباشد که موهای شکننده و اسیب دیده را تغذیه نموده و برای تقویت مو هم موثر می باشد.

 

قدری حنا را در آب خیس کنید و بگذارید یک ساعت بماند، آنرا بر روی موها بمالید و چنانچه میخواهید که موها رنگ نگیرند بعد از یک تا دو ساعت با آب گرم خوب بشویید.

 

ماساژ مو با روغن های طبیعی

برای حفظ چربی و رطوبت مو و جلوگیری از مو خوره شدید، پوست سرتان را با روغن های طبیعی مثل روغن زیتون ، روغن بادام، روغن نارگیل یا ترکیبی از این روغن ها، ماساژ دهید. ماساژ دادن مو سبب حفظ رطوبت طبیعی موها و جلوگیری از خشکی مو می شود.

 

برای این کار، قدری روغن کف دست ها بریزید و به آرامی، ساقه و نوک موها را ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن حداقل به مدت یک ساعت روی موها بماند و بعد با شامپو مناسب، موها را شست و شو دهید. حتماً پیش از سشوار کشیدن، از یک سرم موی مناسب استفاده کنید تا در برابر گرما به موها اسیب کمتری وارد شود. فراموش نکنید که نباید هرروز از سشوار، اتو و بابلیس استفاده کنید.