شهاب حسینی سوپر استار ایران به آمریکا رفت

2 سال پيش شهاب حسيني در سفري که به آمريکا داشت، در گزارش و گفت‌وگويي با تلويزيون اوسي‌دي‌سي گفت که «به‌عنوان يک توريست به آمريکا نيامده، بلکه يک فرهنگ 2هزارو500‌ساله را به اين‌جا آورده است: از غرب فلسفه بار مي‌زنيم مي‌آوريم شرق و از شرق بار مي‌زنيم مي‌آوريم غرب. او با اشاره به تاسيس يک کمپاني فيلمسازي در آمريکا گفت: دوست دارم ادامه فعاليتم را روي اين طرف متمرکز کنم» و اکنون اين کمپاني راه‌اندازي شده است.

برخي سايت‌هاي خبري از ماندگاري شهاب حسيني درآمريکا نوشتند و اينکه او به همراه کوروش آهاري، کارگردان و الکس برتوف، تهيه‌کننده کمپاني مستقل براي توزيع و توليد فيلم با نام pol media را راه‌اندازي کرده‌اند. هدف اين کمپاني توزيع و توليد، پر کردن فاصله بين هنر، فرهنگ و سينماي ايراني و بين‌المللي با ايالت متحده آمريکا است.

 

«پُل مديا» قرار است فيلم‌هاي ايراني و ديگر آثار بين‌المللي دنيا را در آمريکا و خارج از آن منتشر کند. اين کمپاني همچنين تصميم دارد رويدادهاي زنده مانند حضور بازيگران و فيلمسازان و همينطور ديگر هنرمندان فرهنگيِ ايراني و بين‌المللي و نيز برنامه‌هاي سينمايي را تهيه و توليد کند اين کمپاني، پيش از اين برنامه زنده‌اي با حضور بهروز وثوقي را با مديريت شهاب حسيني توليد کرد. پُل مديا چندين فيلم ايراني و قديمي سينماي ايران از جمله، «تنگسير»، «قيصر»، «داش آکل»، «گوزن‌ها» و «سوته دلان» را نيز در آمريکا توزيع کرده است.

 

شهاب حسيني، از ايران تا آمريکا

حضور شهاب حسيني در آمريکا به اين مقطع زماني محدود نمي‌شود چنانکه 19 تير سال گذشته مهر نوشت شهاب حسيني بازيگر سينما اخيرا در آمريکا فعاليت‌هايي هنري تازه‌اي را از سر گرفته است. شهاب حسيني هم در آن زمان در صفحه شخصي اينستاگرامش، از همکاري با بهروز وثوقي در يک برنامه سينمايي براي بحث و بررسي شش فيلم سينماي ايران خبر داد. در آن زمان تصور شد که دليل حضور شهاب حسيني در آمريکا قهر او با سينماي ايران است، اما با اکران فيلم سينمايي «نبات» اين شايعه تکذيب شد.

 

خردادماه سال 95 در اتفاقي درخشان براي سينماي ايران، شهاب حسيني برنده جايزه بهترين بازيگر مرد جشنواره فيلم کن شد و اصغر فرهادي کارگردان فيلم فروشنده جايزه بهترين فيلم‌نامه را دريافت کرد. اين افتخاري بزرگ و بي‌سابقه براي سينماي ايران و شهاب حسيني بود، که به خاطر بازي در فيلم فروشنده اصغر فرهادي نصيبش شد. تاکنون هيچ‌بازيگر ايراني به اين افتخار دست نيافته بود. پس بردن جايزه کن، در رسانه‌ها خبري منتشر شد که حکايت از آن داشت که او به همراه خانواده‌اش به آمريکا مهاجرت کرده است.

 

پس از آن گفته شد که او مي‌خواهد در ايالات متحده کمپاني فيلمسازي خودش را راه‌اندازي کند. در سال 97 او در اين باره توضيح داد: «در پى فعاليتي که از دو سال پيش آغاز کردم به لطف الهي موفق به تاسيس شرکت فيلم‌سازي با نام نداي هفت آسمان شدم، که هدفي جز کشف آثار و استعداد‌هاي جوان در حيطه‌هاي مختلف نمايشي اعم از تئاتر، سينما، فيلم‌هاي کوتاه، مستند، انيميشن، دنبال نمي‌کند و در راستاي هدفي است که همواره در جهت اهميت به وجود منابع انساني براي خود تعريف کردم و اميدوارم به ياري يگانه يار، موفق به اين مهم شوم.»

 

وي افزود: در عين حال اين شرکت داراي خواهر دوقلويي در آمريکا است به نام seven skies entertainment که در راستاي توليد آثار نمايشي در حوزه‌هاي مختلف آن با استخراج از منابع غني فرهنگ و ادبيات ايران زمين به ثبت رسيده و تاسيس شده به اين اميد که جايگاهي براي ارائه غناي فرهنگي ادبيات و هنر ايران در بازارهاي جهاني باشد. اين هدف جز با عشق خالصانه، تلاش صادقانه و دعاي خير شما مردمي که همواره دلتان براي عزت و سربلندي اين سرزمين مي‌تپد در دسترس نخواهد بود.