علل رنگ نگرفتن مو

انتخاب نکردن رنگ با کیفیت 

رنگ نامناسب یکی از رایج ترین علل رنگ نگرفتن مو می باشد. امکان دارد در مرحله خرید رنگ مو اشتباه کنید و رنگی که انتخاب کردید. دارای کیفیت خوبی نباشد. پس امکان دارد نتواند تغییر شیمیایی مو را نداشته باشد. پس حتما از رنگهای با کیفیت استفاده کنید. دلیل باز نشدن رنگ مو به علت عدم انتخاب اکسیدان مناسب هم می باشد. برای روشن شدن رنگ مو حتما از اکسیدان ۹ درصد استفاده کنید. در پایه های روشن مو هم از اکسیدان شماره ۱ استفاده کنید.

دقت نکردن به ترکیب مناسب رنگ مو 

انتخاب ترکیب مناسب رنگ خیلی اهمیت دارد. چنانچه موهایتان رنگ مشکی کرده اید. تغییر در رنگ مو تقریبا ناممکن است. به خصوص اگر بخواهید رنگهای بلوند استفاده کنید. اگر موهای خیلی روشن هم داشته باشید. رنگهای خیلی روشن به خصوص دارای توناژ طلایی فرق زیادی بعد از رنگ به وجود نمی آورد.

دلایل رنگ نگرفتن مو

 

چنانچه موهایتان دارای رنگهایی با توناژ نارنجی- قرمزی یا زردی باشد. انتخاب رنگهای مسی – قرمز ماهاگونی یا یاقوتی و یا حتی طلایی تغییر زیادی در مو به وجود نمی آورد. چون رنگهای انتخابی هم توناژ پایه مو هستند. پس تغییر زیادی در رنگ مو به وجود نمی آید. دلیل رنگ نگرفتن مو همخوانی رنگ انتخابی با پایه اصلی موی کنونی است. پس اگر رنگ انتخابی با موی شما همرنگ باشد. تغییری محسوس دیده نمی شود.

 

دلایل رنگ نگرفتن موها, علل رنگ نگرفتن مو,علت رنگ نگرفتن موها چیست

علت رنگ نگرفتن مو

 

آبکشی کردن زود موها

برای رسیدن به نتیجه خوب در زمان رنگ کردن باید حتما به دستور روی جعبه رنگ دقت کنید. برای رنگ‌های معمولی، حداقل ۳۰ دقیقه و برای رنگ‌های روشن حتی تا ۴۵ دقیقه باید صبر کنید. پس عجله ای برای شستن مو  نداشته باشید.

 

زیاد رنگ کردن

یکی دیگر از عللی که سبب می شود موهای خانم ها رنگ نگیرد این است که موهای شان را برای مدت طولانی زیر فشار قرار دهند یا آن را مرتب رنگ کنند یا دیگر کارهای آرایشی را روی آن به صورت همیشگی انجام دهند این سبب می شود که موها صدمه ببینند البته راه کار آن استفاده از شامپو هایی است که رنگ را می برد و این مسئله را حل می کند اگر با چند بار شستن موها با این شامپو ها مشکل حل نشد به پزشک خود مراجعه کنید.

 

ضخامت مو

برخی از مو ها به دلیل بافت نرم و نازک بودن تار مو به خوبی رنگ پذیر هستند و مشکلی ندارند ولی در مقابل هر چه مو ضخیم تر باشد رنگ پذیری کم تری دارند و اغلب این نوع مو مقاومت بیشتری در برابر نفوذ مواد شیمیایی از خود نشان می دهد که یکی از علل رنگ موها است.

 

دلایل رنگ نگرفتن موها, علل رنگ نگرفتن مو,علل رنگ نگرفتن مو

دلیل رنگ نگرفتن مو چیست

 

چرب بودن مو

از علل دیگر رنگ نگرفتن مو می تواند چرب بودن بیش از اندازه موی سر باشد. چربی سبب پیشگیری نفوذ رنگ به داخل تار مو شود بنابراین پیش از رنگ کردن حتما باید موها با شامپو شسته شود.

 

سفیدی مو

اغلب با بالارفتن سن و سفید شدن موها خانمها میل بیشتری به رنگ کردن مو دارند. اغلب موهای سفید به سختی رنگ می گیرند.

وجود رنگ های گیاهی بر روی مو

رنگ های گیاهی مانند حنا به دلیل ذات طبیعی رنگ ماندگاری بسیار بالایی دارد. پس به وسیله رنگهای شیمیایی تغییر نمی کند. بنابراین علت رنگ نگرفتن مو می تواند استفاده از مواد گیاهی باشد. حتی اگر بر روی این موها از رنگهای شیمیایی استفاده کنید نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت. اگر خواستید رنگ موهای خود را تغییر دهید حتماً به آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید. چون برای از بین بردن این رنگ طبیعی باید از ریموور استفاده کند و این ماده شیمیایی باید به دقت استفاده شود تا مو کمتر صدمه ببیند.

 

دلایل رنگ نگرفتن موها, علل رنگ نگرفتن مو,دلیل رنگ نگرفتن مو چیست

علل رنگ نگرفتن مو

 

استفاده از پودرهای دکلره رنگی

پودرهای دکلره رنگی یا رنگهای فانتزی هم به دلیل قوی بودن رنگدانه های مو خیلی دیرتر از مو بیرون می آیند پس در خرید پودر دکلره این نکته را در ذهن داشته باشید. در ضمن فراموش نکنید که رنگ هیچ وقت رنگ را بیرون نمی آورد. تنها دکلره و ریممور این کار را انجام می دهد. پس در این شرایط بعد از قرار دادن رنگ مو جدید تغییری در ظاهرتان به وجود نمی آید.

 

خشکی و شکنندگی مو

رنگ زدن زیاد مو سبب خشکی و شکنندگی مو می شود تکرار رنگ زدن سبب می شود رطوبت مو را از بین برود و خاصیت رنگ پذیری خود را از دست می دهد مو دچار موخوره گردد.

 

دوران شیردهی

مشکل رنگ نگرفتن مو در خانم های که در دوره شیردهی هستند بیشتر به چشم می خورد در این دوره به دلیل تغییرات هورمونی امکان دارد رنگ روی مو جواب ندهد. این مشکل در دوران قاعدگی نیز به علت تغییرات هورمونی و به هم ریختگی آن می تواند سبب رنگ نگرفتن روی مو شود. بنابراین بهتر است در این دوران از رنگ کردن مو خودداری کنیم.