چگونه آلوئه ورا را در یخچال نگه داریم؟

 

مدت زمان نگهداری ژل آلوئه ورا در یخچال

اگر ژل آلوئه ورا را فریز کنید تا مدت طولانی می توانید آن را بعد از اینکه از حالت فریز شده خارج کردید ، مورد استفاده قرار دهید.

یخچال به شما این امکان را می دهد که برای مدت طولانی از فواید آلوئه ورا استفاده کنید.

چنانچه ژل آلوئه ورا خانگی باشد نه صنعتی ، می توانید آن را به مدت ۲۴ ساعت در دمای اتاق ، ۵ تا ۷ روز در دمای  یخچال و ۱ تا ۲ هفته در فریزر نگه دارید.

ژل آلوئه ورا باز نشده و فریز شده در یخچال می تواند چندین سال ماندگاری داشته باشد. ژل باز شده تنها چند هفته خواهد ماند.

شیوه نگهداری آلوئه ورا در یخچال

نگه داری برگ ها

راحت ترین و شاید بهترین روش برای ذخیره آلوئه ورا نگهداری همه برگ آن است، از آنجایی که اکسیداسیون ژل باعث فساد زودتر آن می شود، نگه داری همه برگ از تماس ژل با هوا جلوگیری می کند.

 

شیوه تک مرحله ای 

برگ های آلوئه ورا را در بسته بندی پلاستیکی بگذارید و آن را در یخچال قراردهید، یک عدد کیسه پلاستیکی را بردارید ،برگ های آلوئه ورا را در آن قرارداده و در آن را گره بزنید، این کیسه را تا وقتی که احتیاج داشتید در یخچال نگهدارید، مرطوب ماندن، برگ های آلوئه ورا را تا 20-25 روز سالم نگه میدارد.

 

راه دوم: ژل را نگهداری کنید

از آنجایی که لایه برداری و خارج کردن ژل از یک برگ آلوئه ورا میتواند کار پرزحمت باشد، ولی امکان دارد بخواهید ژل آن را بیشتر خارج کرده و نگهداری کنید.

 

شیوه تک مرحله ای

ژل آن را درون شیشه ای محفوظ از هوا نگهداری کنید.

ژل آلوئه ورا را از برگ یا برگ های آن خارج کنید، چنانچه میخواهید نرزد از یک قیف استفاده کنید و ژل را درون شیشه ای ریخته و در آن را محکم ببندید و در یخچال نگهداری کنید، ژل آلوئه ورا به مدت 6-7 روز سالم در یخچال باقی میماند.

 

نگهداری مکعب های ژل

انجماد هرچیز تازه ای میتواند مدت زمان نگهداری آن را تا چند ماه بالا ببرد، این عمل برای ژل آلوئه ورا هم درست است. همه آن چیزی که احتیاج دارید این است که ژل را برش های ضخیم مکعبی شکل بزنید و در کیسه های زیپ کیپ منجمد کنید.

 

مکعب آلوئه ورا

پوست برگ آلوئه ورا را بکنید و ژل را مکعبی ببرید، از یک چاقوی تراشه دار برای جداکردن لبه های دندانه دار برگ آلوئه ورا استفاده کنید، برگ را در دست خود نگه داشته و آغاز به کندن یک طرف پوست آن کنید، بعد از انجام ،پوست طرف دیگر را هم بکنید، حالا شما باید بخش زیادی از ژل را داشته باشید، شکافی در وسط ژل بدهید و این تکه بزرگ را از هم جدا کنید تا بتوانید قطعه های های کوچکتری از آلوئه ورا داشته باشید.

تکه های مکعبی ژل را در یک زیپ کیپ قرار داده و آن را منجمد کنید، تمام هوا را از کیسه بیرون بیاورید و زیپ آن را ببندید و داخل فریزر بگذارید، برای استفاده از ژل به آسانی مقدار مورد نظری از مکعب ها را درآورید و یک شب در یخچال بگذارید، ژل آلوئه ورای منجمد تا 6 ماه باقی میماند.

 

شیوه مخلوط کردن ژل آلوئه ورا با عسل

بعد از خارج کردن ژل آلوئه ورا  آن را درون یک ظرف پلاستیکی بریزید. توجه کنید این ظرف باید به اندازه کافی بزرگ باشد که تا بتوانید عسل را هم در آن مخلوط کنید.

 

هنگامی که ژل آلوئه ورا و عسل را خوب با هم مخلوط کردید در ظرف را ببندید تا از آلودگی ها به دور باشد.

 

نکات مهم در مورد مخلوط کردن عسل و ژل آلوئه ورا

عسل را با ژل آلوورا به نسبت ۱به ۱ مخلوط کنید ، یعنی یک قاشق عسل یک قاشق ژل آلوئه ورا

عسل مقدار قند طبیعی بسیاری دارد که به حفظ ژل برای مدت زمان طولانی تری از ژل طبیعی کمک می کند. این فرایند مانند شیوه ای است که میوه بیشتر در شربت یا به عنوان کنسول می ماند.

تلاش کنید از یک عسل با کیفیت بالا و بدون مواد نگهدارنده استفاده کنید تا از دوام ژل آلوئه ورا اطمینان پیدا کنید.  ژل را از تابش مستقیم نور آفتاب دور نگه دارید. از آنجا که آلوئه ورا اکنون در محلول ژل با عسل است ، به خوبی با دیگر محصولات مخلوط می شود.

 

موارد استفاده از محلول ژل آلوئه ورا با عسل

– اسکراب صورت

– محصولات مو

– شامپو بدن

 

از کجا بدانیم ژل الوورا قابل استفاده نیست

چنانچه از ژل آلوئه ورا خانگی استفاده می کنید ، بوی بد نخستین نشانه آن است که آلوئه ورا خراب شده است. به جز این ، ژل خانگی حالت مرطوب کننده و آبرسان خود را از دست می دهد.

بیشتر آلوئه ورایی که از فروشگاه تهیه می شود ، بعد از انقضا تغییرات قابل توجهی نخواهد داشت. به همین علت ، بررسی تاریخ انقضا بهترین شیوه برای تعیین اینکه آیا محصول قبلاً خراب بوده است یا خیر. تاریخ انقضا باید در بسته محصول موجود باشد.