چگونه از شر غبغب زیر گلو خلاص شویم

برای خلاص شدن از شر غبغب:

– ابتدا صورت و گردن خود را به صورت قائم نگه دارید. سپس، گردن را به سمت بالا متمایل کرده و چند ثانیه صبر کنید. در آخر، گردن خود را دوباره پایین بیاورید و به سمت جلو نگاه کنید. این حرکت بالا و پایین بردن را 2 ست در روز و در هر ست 20 بار تکرار کنید. این تمرین باعث ایجاد کشش محسوس در فک و زیر چانه می شود و عضلات این قسمت را به کار می گیرد.

– ستون مهره های کمر و پشت گردن را صاف نگه داشته و سر خود را به آرامی به سمت عقب متمایل کنید؛ تا جایی که سقف بالای سر خود را ببینید. ابتدا دهن خود را باز کرده،‌ و بعد از آن، لب ها را به طرف هم فشار داده به سمت جلو جمع کنید. 5 ثانیه لب های خود را در این حالت نگه دارید، و سپس آزاد کنید. سپس سر خود را پایین بیاورید و حرکت را از ابتدا تکرار کنید. این ورزش را 5 تا 10 بار، و هر روز تمرین کنید.

 

آب کردن غبغب با ورزش ساده,درمان غبغب با ورزش ساده

 

– حرکت بعدی نرمش و چرخش آرام گردن در جهت عقربه های ساعت و سپس در خلاف جهت عقربه های ساعت است. در این تمرین کمر خود را صاف نگه دارید. تمرین چرخش ملایم گردن را 3 ست در روز و 5 تا 10 بار در هر ست تمرین کنید.

– سر خود را به آرامی به عقب ببرید تا جایی که انگار به سقف نگاه می‌کنید سپس سر خود را به جلو حرکت دهید به طوری که کاملا جمع شدن چانه خود را احساس کنید به مدت 10 ثانیه سر خود را در این حالت نگه دارید سپس به وضعیت عادی برگردید.

– بنشینید یک توپ 5 تا 10 اینچی را زیر چانه خود قرار دهید، چانه خود را به سمت توپ حرکت دهید، این حرکت را به مدت 10 تا 30دقیقه انجام دهید.

 

آب کردن غبغب با ورزش ساده,درمان غبغب با ورزش ساده

 

– بنشینید زبان خود را تا آنجایی که می‌توانید از دهان خود خارج کنید، اگر این حرکت را درست انجام دهید، حتما متوجه سفت شدن ماهیچه‌های گردن، فک و چانه خود خواهید شد.

– در‌حالی‌که سر را عقب داده‌اید به سقف نگاه کنید. لب‌های خود را به سمت جلو جمع کنید (مثل بوسیدن).لب‌ها را به محل اولیه برگردانید و سر را پایین بیاورید.

– سر را به عقب هدایت کنید و به سقف نگاه کنید. سر را به سمت راست بچرخانید. فک خود را به سمت جلو بکشید. به مدت ۵-۱۰ ثانیه مکث کنید. حرکت را برای سمت چپ هم تکرار کنید.

 

آب کردن غبغب با ورزش ساده,درمان غبغب با ورزش ساده

 

– پیاده روی ،تند راه رفتن و هر چیزی که بتواند ضربان و سرعت طپش قلب را افزایش دهد،باعث کاهش وزن در کل بدن و همچنین، قسمت گردن میشود، شما باید روزی 20 الی 30 دقیقه،از این تمرینات ورزشی استفاده کنید .

توجه داشته باشید که رژیم غذایی و ورزش کردن،هر دو در کنار هم میتوانند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشند.