روش های ساخت رژگونه خانگی

می دانید که لوازم آرایشی شیمیایی برای پوست زیان آور هستند از طرفی هم نمیتوان دور آرایش را برای همیشه خط کشید. باساخت رژگونه خانگی طبیعی تر آرایش کنید.

لوازم آرایش خانگی ساده تر از آن چیزی هستند که فکرش را می کنید و میتوانید آن ها را با مواد گیاهی درست کنید و نه تنها برای پوست ضرر ندارد بلکه موثر هم هستند. در این جا به شما یاد می دهیم که چطور یک رژگونه خانگی به روشی ساده و سریع آماده کنید و به راحتی استفاده کنید.

ساخت رژگونه طبیعی با پودر کاکائو

-مارانتا آروندیناسه( پودری از گیاهی هندی است که از آن نشاسته آماده می گیرند):یک دوم قاشق

-پودر کاکائوی طبیعی:نصف قاشق

-پودر هیبیسکوس( گیاهی از خانواده گل ختمی که در آب و هوای گرم می روید و برای براق کردن استفاده می‎شود):نصف قاشق

-یک ظرف در دار

 

 

مثل هر محصول خانگی دیگری، میزان افزودن پودرها بنا به سلیقه های مختلف، متفاوت است. طوری آن ها را مخلوط کنید تا رنگ دلخواه تان بوجود آید. بهتر است نخست پودر مارانتا را اضافه کنید و آنرا روی دست تان تست کنید.

 

هنگامی که به رنگ موردپسند تان رسیدید، آنرا درون یک ظرف در دار نگه دارید و در صورت احتیاج از آن استفاده کنید.

 

طرزتهیه رژگونه خانگی و طبیعی مایع با پودر چغندر

پودر چغندرپودر نشاسته ذرت اسطوخودوس( به اختیار) کاسه برای مخلوط کردن موادقاشق اندازه گیری محفظه ای برای نگهداری محصول نهایی

 

رژگونه طبیعی,ساخت رژگونه طبیعی ,نحوه ساخت رژگونه طبیعی ساخت رژگونه خانگی با پودرهای طبیعی

 

مرحله 1:روشن به تیره

در یک ظرف حدود یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت ریخته و در نظر داشته باشید که رفتن از رنگ روشن به تیره راحت تر است. بنابراین با یک پایه روشن آغاز کنید تا کنترل رنگ برای شما ساده تر شود.

 

مرحله 2:اضافه کردن رنگ قرمز

حدود نیمی از قاشق چایخوری پودر چغندر را به مخلوط اضافه نموده و دو مواد را خوب هم بزنید تا مخلوط یک دستی شود.

 

این مخلوط به خودی خود برای هدف شما کافی است ولی شما میتوانید حدود 2 الی 3 قطره اسطوخودوس به محصول اضافه کنید تا قدری چسبنده تر شود.

 

مرحله 3:کنترل رنگ

با استفاده از یک قلمو آرایشی رژگونه، رنگ را روی دست تان تست کنید و ببینید آیا باید بیشتر پودر چغندر و یا پودر نشاسته به آن اضافه کنید، بستگی به این دارد که رژگونه دلخواه شما چه میزان تیره یا روشن باشد.

 

پس از راضی شدن از رنگ دلخواه، آنرا به ظرفی که آنرا از قبل تهیه نموده اید ، منتقل کنید. در زیر رژگونه خانگی روی گونه تست شده است.

 

ساخت رژگونه های طبیعی کرمی

برای ساخت رژگونه کرمی در خانه به هر نوع از رژگونه های خانگی که تهیه نموده اید قدری کرم مرطوب کننده متناسب با پوستتان را اضافه کنید و طبق دلخواه تان تیره روشنی رنگ آنرا تنظیم نمایید.

 

ساخت رژگونه براق

رژگونه اکلیلی و براق با اضافه کردن مقدار اندکی پودر اکلیل یا پودر میکا به هر رژگونه خانگی اعم از پودری یا کرمی میتوانید نوع اکلیلی آنرا بسازید.

 

 

نحوه ساخت رژگونه طبیعی با استفاده از رنگ غذا

برای درست کردن یک رنگ گونه مقدار کمی آب، رنگ غذا و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید تا به رنگ دلخواهتان برسید سپس این مواد را در ظرفی ریخته و از آن استفاده کنید.

 

 

شما میتوانید به این ترکیب 1 قاشق چایخوری روغن بابونه اضافه کنید تا پوستتان از اثرهای بی نظیر روغن بابونه هم بی بهره نماند.