علائم التهاب در بدن

علائم التهاب پنهان در بدن شما

التهاب نوعی پاسخ موضعی بدن است که به دنبال خراش، بریدگی، سوختگی یا هر نوع آسیب بافتی دیگر بروز می‌کند و باعث تورم، قرمزی، گرمی، و خارش محل آسیب دیده می‌شود.

وقتی بیشتر افراد به التهاب فکر می کنند ، بعد از پیچ خوردگی یا آسیب دیدگی به فکر تورم مچ پا یا زانو می افتند. اما التهاب بسیار جدی تر است. در واقع ، می توان گفت که التهاب ریشه همه بیماری ها است. حتی ممکن است التهاب را مشاهده نکنید ، اما می توانید مطمئن باشید که وجود دارد ، به خصوص اگر غذا درست نمی خورید یا به طور منظم ورزش نمی کنید. به این دلیل که التهاب در واقع واکنش طبیعی بدن به استرس است، چه از نظر رژیم غذایی ، جسمی ، محیطی و یا حتی احساسی.

 

هنگامی که بدن شما ملتهب می شود ، شما را در معرض خطر قرار می دهد ، از افزایش وزن ، میگرن ، آلرژی و سرماخوردگی گرفته تا بیماری های جدی تر مانند نقرس ، بیماری های قلبی ، سکته مغزی ، دیابت ، بیماری آلزایمر و سرطان.

 

حتی سالم ترین افراد در بین ما نیز نوعی التهاب خواهند داشت، اگر در دنیای پر سرعت و پر سموم امروز زندگی می کنید ، التهاب دارید. سوال واقعی این است که شما در مورد آن چه کاری انجام می دهید؟

 

علایم التهاب بدن, بالا رفتن فشار خون و التهاب بدن علایم التهاب پنهان در بدن شما

 

التهاب از کجا شروع می شود؟

شاید تعجب خواهید کرد اگر بفهمید بیشتر التهابات از روده شما شروع می شود.

مردم تمایل دارند که از سیستم هضم خود به عنوان یک منبع بیماری چشم پوشی کنند ، اما این منطقی است که شما در نظر بگیرید که روده ما حدود 70 درصد از سیستم ایمنی بدن ما را در خود جای داده و 80 درصد یا بیشتر از سلول های ایمونوگلوبولین آ (IgA) یا سلولهای ایمنی زندگی می کنند.

 

وقتی فکر می کنید روده های ما خیلی بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کنید ، منطقی تر خواهد بود. در واقع ، روده های ما از یک آستر پیچیده نیمه نفوذ پذیر ساخته شده است که در صورت کشیده شدن ، دو زمین تنیس را می پوشاند!

 

التهاب زمانی است که نفوذ پذیری این اندام بسته به مواد شیمیایی و شرایط مختلف شروع به نوسان می کند. به عنوان مثال ، تمام شبی که با دوستان خود بیرون  می روید می تواند باعث بی نظمی هورمون های تیروئید یا ماندن در ترافیک به مدت دو ساعت بعد از یک روز طولانی کار ، می تواند سطح کورتیزول شما را افزایش دهد ، هر دو باعث نفوذپذیری بیشتر پوشش روده می شود.

 

این به نوبه خود به مواردی مانند سموم و ویروس ها یا باکتری ها ، حتی مواد غذایی هضم نشده اجازه می دهد تا از طریق سوراخ های بزرگتر در این لایه به جریان خون وارد شوند. این وضعیت ، شناخته شده به عنوان سندرم روده نشتی (LGS) ، عامل اصلی التهاب است و در آن موارد سرعت می تواند در سراشیبی شروع شود.

 

آسیب مکرر به دیواره روده از LGS ، در نهایت میکروویلی را از بین می برد (پرزهای کوچکی که در اطراف سلولهای روده وجود دارد و به جذب و ترشح کمک می کند.)

در صورت آسیب ، میکروویلی قادر به پردازش و استفاده از مواد مغذی و آنزیم های لازم برای هضم نیست ، این بدان معناست که در نهایت هضم شما مختل می شود.

 

وقتی این اتفاق می افتد ، بدن شما اساساً زنگ هشدار می فرستد و حمله ای را به اجسام خارجی مانند ذرات غذا یا ویروس های هضم نشده ، مخمر و غیره که از روده شما نشت می کنند آغاز می کند و به عنوان بخشی از این پاسخ ، ملتهب می شود ، باعث واکنش های آلرژیک و در نهایت علائم دیگر (بیماری ها) می شود.

 

انواع التهاب

التهاب می تواند دو نوع باشد حاد و مزمن. آسیب نمونه ای از التهاب حاد است. هنگامی که به خود آسیب می رسانید ، بدن شما مواد شیمیایی تولید می کند که منجر به تورم می شوند ، در نتیجه گلبول های سفید خون را جذب می کنند تا به روند بهبود کمک کرده و از گسترش آسیب بیشتر در بدن شما جلوگیری کنند.

 

اگر آسیب بهبود نیابد ، یا دائماً تحت آسیب دیدگی بیشتری قرار بگیرید ، در نهایت می تواند مزمن یا مستمر شود و این التهاب مداوم شروع به تأثیر بر اندام ها ، اعصاب ، بافت ها ، مفاصل و عضلات ، در هر قسمت از بدن می کند.

 

از آنجایی که بدن ما تقریباً در همه جا بطور مداوم توسط سموم بمباران می شود ، از جمله غذاهایی که می خوریم ، هوای تنفسی و حتی محصولات روزانه ای که استفاده می کنیم ، در نهایت سیستم ایمنی بدن شما بیش از حد کار می کند و بیماری ایجاد می شود.

 

علایم التهاب بدن, بالا رفتن فشار خون و التهاب بدن التهاب می تواند دو نوع حاد و مزمن باشد

 

محرک های التهابی رایج

ما می دانیم که برخی از غذاها قطعاً سالم نیستند ، در حالی که برخی دیگر باعث بهبودی می شوند. اما برخی از غذاها ، وجود دارد که می تواند “غذاهای التهابی” تلقی شود.

امروزه تقریباً در هر ماده افزودنی غذایی که غیر ارگانیک باشد محرک های التهابی موجود دارد و اکنون ، ما در حال بررسی این هستیم که حتی برخی از غذاهایی که  “طبیعی” هستند نیز می توانند محرک باشند.

 

این محرک های التهابی شامل مواردی مانند شکر تصفیه شده ، مواد افزودنی شیمیایی ، GMO ، رنگ های مصنوعی و هرگونه مواد فرآوری شده است. همه اینها اساساً التهاب در روده شما را تحریک می کنند و می توانند منجر به مسائل بهداشتی مخربی شوند.

 

مهمترین علل بروز التهاب

غذا و مواد شیمیایی تنها عوامل محرک نیستند. استرس یکی از بزرگترین دلایل التهاب است.

احتمالاً یکی از دلایلی که ما همیشه استرس را به بیماری پیوند نمی دهیم این است که زمان لازم است تا بدن ما را خراب کند. اما هر کسی که تحت فشار طولانی مدت باشد به شما خواهد گفت که این می تواند کشنده باشد.

 

علایم التهاب در بدن

در نهایت ، بدن شما شروع به  نشان دادن علایم می کند. اما اکنون که این را می دانید ، با شناخت 14 علامت شایع التهاب قبل از اینکه از کنترل خارج شوند ، می توانید آسیب را محدود کنید.

 

14 علامت هشدار دهنده التهاب

• خستگی مزمن

• آکنه

• هوس های غذایی

• پرخوری

• افزایش وزن غیرقابل توجیه (همراه با خوردن بیشتر نیست)

• نفخ شکم

• احتباس آب

• اسهال یا یبوست

• فشار خون بالا

• زخم

• درد مفصل

• سفتی، سختی

• گرگرفتگی

• سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

 

چگونه می توان التهاب را به طور طبیعی درمان کرد

رژیم غذایی مهمترین نکته ای است که باید هنگام پرداختن به التهاب مورد بررسی قرار گیرد.

تنها نکته قابل توجه این است که غذا باید تازه ، فرآوری نشده و تا حد ممکن طبیعی باشد. نوع غذایی که می خورید انواع باکتری هایی را که در روده رشد کرده و زندگی می کنند نیز تعیین می کند.

 

باکتریهای خوب برای هضم و جذب مناسب ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد مغذی موجود در غذای شما ضروری هستند. غذاهای فرآوری شده دلیل اصلی التهاب هستند ، بنابراین باید با حذف همه این موارد از رژیم غذایی شروع کنید.

 

شکر تصفیه شده و گندم نیز از عوامل بزرگ کمک کننده هستند و اگر حساسیت های غذایی دارید ، که در صورت داشتن التهاب بسیار زیاد است ، غذاهایی مانند گلوتن و شیر گاو می توانند التهاب بیشتری ایجاد کنند.

 

یک رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات تازه ، عمدتا خام ، سالادها ، منابع خوب پروتئین ، مانند تخم مرغ ، غذاهای دریایی ، گوشت و مرغ های ارگانیک یا گوشتی و همچنین چربی های سالم شامل چربی های امگا 3 ، میوه های تازه و بسیاری از آجیل ها و دانه ها (خام بهتر است) و مقدار زیادی پروبیوتیک ، چیزی است که می تواند التهاب را برای همیشه بهبود بخشد.

 

به عنوان یک قانون خوب ، سعی کنید از هر غذایی که از قبل بسته بندی شده است خودداری کنید.

همچنین بسیاری از غذاها وجود دارد که به ویژه برای مبارزه با التهاب مفید هستند. انتخاب هر چه بیشتر این موارد به تسریع روند بهبود کمک می کند.