بهترین ماسک های صورت خانگی

ماسک جوانسازی آب برنج برای داشتن پوستی زیبا

برنج، آب، شیر، عسل، گلاب، کپسول ویتامین E 

در ماهی تابه ، یک لیوان آب سرد بردارید و 2تا3 قاشق غذاخوری برنج خام به آن اضافه کنید. آنرا روی شعله کم تا هنگامی که نرم شود بپزید. آنگاه آب اضافی را فشار دهید و آنرا در کاسه ای جدا بریزید.

 

کاسه ای را بردارید و برنج پخته شده را در آن بگذارید و برنج را بکوبید تا خمیر مناسب به دست آید. آنگاه یک قاشق غذاخوری از شیر گرم و عسل را بردارید و آنها را با برنج مخلوط کنید. آنگاه، از یک سوزن برای ایجاد سوراخ در کپسول ویتامین ای استفاده نموده و روغن را فشار دهید. در پایان یک قاشق چایخوری گلاب را اضافه نموده و تمام مواد تشکیل دهنده آن را به خوبی ترکیب کنید تا ماسک صورت آماده شود.

 

صورت خود را بطور کامل تمیز کنید و ماسک صورت را با کمک برس روی صورت بزنید. آنرا 20 دقیقه قرار دهید و با آب برنج که کنار گذاشته شده بشویید. در پایان با آب ساده آبکشی کنید.

 

این کار را دست کم هفته ای یک دفعه برای بهتر شدن  نتیجه و جوانسازی پوست تکرار کنید.

 

ماسک هویج برای روشن کردن پوست صورت و جای جوش 

در یک شیشه 4 برش کوچک هویج( یک عدد هویج متوسط) را با 14 قاشق غذاخوری الکل سفید و 6 قاشق غذاخوری سرکه و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و 2 قاشق غذاخوری آب لیمو را با هم مخلوط کنیدو در شیشه را ببندید و تکان دهید.

 

اجازه دهید مخلوط یک روز بماند تا آماده شود.بعد هرروز باگوش پاک کن لوسیون را به صورتتان بمالید.مراقب باشید این مخلوط قوی است.اگر صورتتان حساس است، لطفا پیش از استفاده هر کدام از ماسک ها اول روی دست خویش امتحان کنید..دو تا سه بار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا معجزه ان را در زیبایی پوستتان ببینید..

 

ماسک جو و ماست برای پوست صورت

1 قاشق سوپخوری جو الک شده

یک قاشق سوپخوری سیر تازه

یک قاشق سوپ خوری ماست

عسل به اندازه لازم

 

مواد را مخلوط کنید. چند قطره عسل را با استفاده از قاشق داغ گرم کنید و به مخلوط قبلی اضافه کنید. مخلوط را 10 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و آنگاه مانند مورد قبل صورتتان را بشویید.

 

مزایا:منفذهای پوست درمان می شوند، مرطوب کنندگی، درمان کننده زخم

ماسک زردچوبه و عسل برای از بین بردن لکه های پوستی

۱/۲ قاشق چای خوری زردچوبه را بهمراه ۱ الی ۲ قاشق غذا خوری عسل در ظرفی ریخته و آنها را ترکیب کنید. بعد از زدن ماسک به پوست خود پس از گذشت زمانی حدود ۱۰ دقیقه آنرا با آب گرم بشویید.

 

 

غدد سباسه یا چربی موجود در پوست برای اشخاص دارای پوست چرب بیش از نیاز طبیعی سبوم یا روغن طبیعی پوست را می سازند و تولید بیش از حد این ماده امکان دارد به ایجاد اکنه، التهاب و بستن منفذهای پوست کمک کند. در چنين حالتی استفاده از موز در جمع آوری روغن اضافی بدن و لیمو هم در پاک سازی منفذهای پوستی بکار می آیند.

 

ماسک آب رسان خیار و آلوئه ورا

۱/۲ یک خیار را در مخلوط کن ریخته( میتوانید رنده هم بکنید) آنگاه به آن ۲ قاشق غذا خوری از ژل آلوئه ورا اضافه نموده و خوب ترکیب کنید. ماسک را حدود ۳۰ دقیقه بر پوست خود قرار داده و بعد از آن با آب بشویید.

 

مصرف ماسک هایی از جمله ماسک آووکادو و پودر کاکائو سبب تحریک کلاژن سازی پوست و در نتیجه جوان و شاداب سازی پوست می شود.

 

ماسک موز، آب لیمو ، روغن زیتون 

یک عدد موز

۱۰ قطره آبلیمو 

یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون خالص

 

موز را در یک ظرف له کنید. آبلیمو و روغن زیتون را اضافه کنید تا یک خمیر مایع درست شود.ماسک را روی صورت خود بگذارید. اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست شما بماند؛ آنگاه آنرا با آب گرم بشویید.

 

چربی ها میتوانند سبب انسداد منفذها، پیدایش اکنه و التهاب شوند. موز میتواند چربی پوست را جذب کند و لیمو میتواند منفذها را پاکسازی کند.

 

ماسک هویج برای پوست

برای روشن کردن پوست صورت و جای جوش ..در یک شیشه 4 برش کوچک هویج( یک عدد هویج متوسط) را با 14 قاشق غذاخوری الکل سفید و 6 قاشق غذاخوری سرکه و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین و 2 قاشق غذاخوری آب لیمو را با هم مخلوط کنیدو در شیشه را ببندید و تکان دهید.

 

اجازه دهید مخلوط یک روز بماند تا آماده شود.بعد هرروز باگوش پاک کن لوسیون را به صورتتان بمالید.مراقب باشید این مخلوط قوی است.اگر صورتتان حساس است، لطفا پیش از استفاده هر کدام از ماسک ها اول روی دست خویش امتحان کنید..دو تا سه بار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا معجزه ان را در زیبایی پوستتان ببینید..