آشنایی با جزیره وادهو با ساحلی درخشان در شب

آشنایی با جزیره وادهو با ساحلی درخشان در شب

کشور مالدیو در مجاورت اقیانوس هند قرار دارد. 1200 جزیره در مالدیو قرار دارد که هر کدام از این جزایر زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد. یکی از این جزایر وادهوو است که به دلیل داشتن سواحل و مناظر زیبا و باور نکردنی اش و همچنین پدیده طبیعی دریای ستارگان شهرت دارد.

جزیره وادهوو با جمعیت 500 نفری هر ساله میزبان گردشگران و توریست های زیادی از سراسر دنیا است. در مالدیو ایالات Raa Atoll قرار دارد که این ایالات از بهترین استراحتگاه ها و دیدنی های زیبایی برخوردار است و نزدیک به پانصد نفر جمعیت دارد.

دریای ستارگان یک پدیده طبیعی در وادهوو است که همه ساله باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود. از سراسر جهان توریست ها برای تجربه کردن یکی از به یاد ماندنی ترین منظره هایی که در طول دوران عمر خود خواهند دید به این جزیره سفر می کنند.

 دریای وادهوو , جزیره وادهوو , جزیره وادهوو کجاست

جزیره وادهوو یکی از معروف ترین جزایر در مالدیو است

پدیده طبیعی دریای ستارگان چیست؟

دریای اطراف جزیره وادهوو دارای میکروب و باکتری های بسیاری است که به آن ها فیتوپلانکتون گفته می شود. فیتوپلانکتون ها در روز نور خورشید را در خود ذخیره می کنند و با رها کردن انرژی، برخورد با موج های دریا و اکسیژن آب مانند مروارید های آبی رنگ می درخشند.

فیتوپلانکتون ها دارای مواد مضری برای ماهی ها، انسان ها و موجودات زنده دیگر هستند  و همین درخشندگی آن ها بر اثر برخورد با موج های دریا باعث می شود موجودات دریایی از خوردن آن ها اجتناب کنند ، اما گاهی اتفاق می افتد که ماهی ها فیتوپلانکتون ها را بخورند. فیتوپلانکتون ها در بدن ماهی ها همچنان درخشان هستند.

زمان رخداد پدیده طبیعی دریای ستارگان؟

هیچ کس برای رخداد این پدیده طبیعی نمی تواند زمان مشخصی را معلوم کند زیرا به عوامل مختلفی مانند  رشد فیتوپلانکتون ها و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. همانطور که گفتیم مالدیو 1200 جزیره دارد که جزیره وادهوو یکی از معروف ترین آن ها است. در این 1200 جزیره که در مالدیو قرار دارد بسته به شرایط مناسب می توان این پدیده طبیعی را مشاهده کرد.

به گفته افراد محلی و بومی این منطقه ، پدیده طبیعی دریای ستارگان بیشتر در اواخر تابستان تا پایان سال دیده می شود  اما نمی توان گفت این حتما درست است و جزو حدس و گمان های شخصی هستند. زیرا در این 1200 جزیره مختلف، زمان و مکان دقیق برای رخداد این پدیده نادر و شگفت انگیز متفاوت است.

دریای وادهوو , جزیره وادهوو , جزیره وادهوو کجاست

پاکیزگی محیط جزیره وادهوو از ویژگی های منحصر به فرد آن است

زمان مناسب برای سفر به مالدیو چه موقع است؟

پیشنهاد ما به شما تجربه کردن حداقل یک بار سفر به جزیره وادهوو و دیگر جزایر مالدیو است. مالدیو به بهشت شرق آسیا معروف است ودر طول سال آب و هوای گرم و آفتابی دارد و همین امر باعث می شود تا گردشگران در همه ی فصل ها به مالدیو سفر کنند و از آن لذت ببرند. اما گاهی باران های موسمی در این مناطق اتفاق می افتد و اگر شما قصد سفر به جزایر مالدیو را دارید حتما از وضع آب و هوای آن جا مطلع شوید.

اگر مشتاق سفر در شلوغی هستید باید بدانید که در ماه های دسامبر و مارس بیشترین گردشگران به جزایر مالدیو و جزیره وادهوو سفر میکنند و در این ماه ها اوج رونق و جنب و جوش است. البته ناگفته نماند که دلایل سفر شما به مالدیو می تواند مختلف باشد.

شما در هر موقع از سال بخواهید می توانید به بهشت شرق آسیا سفر کنید. علاقمندان به آفتاب گیری باید در ماه های تابستان به این جزایر سفر کنند زیرا بارش ها در این زمان بسیار کم است و فصل گرم و خشک مالدیو است که دمای آن 30 تا 33 درجه سانتی گراد است. در فصل تابستان به دلیل گرم بودن بدن شما ممکن است دچار کم آبی و آفتاب سوختگی شود.

دریای وادهوو , جزیره وادهوو , جزیره وادهوو کجاست

بهترین زمان برای سفر به جزیره وادهوو فصل پاییز است

در ماه می گردشگری رونق کمتری دارد و تا ماه اکتبر همچنان خلوت است . اگر قصد سفری ارزان را دارید در این ماه ها باید سفر کنید. زیرا نبود رونق گردشگری باعث معتدل شدن هزینه ها می شود و از این نظر فصل مناسبی برای سفر است و از تفریحاتی چون : موج سواری ، غواصی و تفریحات دریایی که در این فصل از سال مشتاقان خاص خود را دارد بهره ببرید.

تمیزی و پاکیزگی محیط جزیره وادهوو از ویژگی های منحصر به فرد آن است که بسیاری را مجذوب خود کرده است. آب های این جزیره ، زلالی و شفافیت خاصی دارند به طوری که زبانزد همه است. شدت زلال بودن آب ها به قدری است که می توان سنگ ریزه ها، ماهی ها و دیگر موجودات زنده داخل آب را به راحتی مشاهده کرد.

پ

مالدیو و جزایر آن ، معروف به زیبایی طبیعی هستند و در دوران کرونا تنها مقصد جهانی محسوب می شوند که همیشه باز هستند. مسافرانی که به این کشور سفر می کنند نیازی به انجام تست منفی کووید 19 ندارند و حتی بعد از ورود در فرودگاه بین المللی اجباری برای قرنطینه نیست. البته در مواردی استثنا هم وجود دارد.

 جزیره وادهوو کجاست , دریای وادهو , زمان مناسب برای سفر جزیره وادهوو

قایق سواری بنانا یکی از تفریحات آبی در جزیره ی وادهوو است

نکاتی برای سفر به جزیره وادهوو

آنچه باید در مورد سفر جزیره وادهوو بدانید اینجا برایتان یادآور شدیم تا شما یک سفر خوب و یاد ماندنی در جزیره وادهوو تجربه کنید.

اگر قصد سفر در فصل های شلوغ و پر رونق جزیره وادهوو را دارید باید خیلی زود بلیط هواپیما و هتل را رزرو کنید.

شرایط آب و هوایی را همیشه در سفرهای خود در نظر داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

از تفریحات آبی جزیره وادهوو مطلع شوید تا برای آن ها برنامه ریزی کنید. از تفریحات آبی می توان  قایق سواری بنانا، قایقرانی کاتاماران، ماهیگیری و فلای بوردینگ و … نام برد.

از منطقی ترین وراحت ترین شیوه ها برای سفر به مالدیو و جزایر آن خرید تور است. خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل ، بیمه مسافرتی ، ترانسفر و … اموری هستند که  برعهده

سفر خوبی برای شما آرزومندیم.  تور می باشند. پس شما بدون دردسر و استرس و نگرانی در کنار خانواده یک سفر شیرین و لذت بخش تجربه خواهید کرد.

دریای وادهو , زمان مناسب برای سفر جزیره وادهوو , سفر به جزیره وادهوو

بهترین نوع سفر به جزیره وادهوو سفر با تور است