آموزش کرلی مو 

به حالت دادن موها به شکلی که کاملا فر نشود کرلی می گویند. معمولا کرلی کردن مو با اتو یا بابلیس انجام می شود.

براشینگ کرلی سه حالت دارد

– با اتو مو را کرلی می کنید که به آن می گویند آیرون

– برس گرد

– با بیگودی

 

بستگی به حالت سشوار کشیدن موها در براشینگ صاف یا حالت دار می شوند. در آخر سشوار کشیدن نیز در صورت احتیاج می توان از اسپری های ثابت کننده استفاده کرد تا موها در اثر رطوبت و عرق کردن حالت خود را از دست ندهند. برای حجم دادن و براق کردن موها پیش از سشوار موس یا کرم مو بزنید .

 

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

کرلی مو چیست

علت لاغر شدن ناگهانی

آموزش شیوه كرلي كردن مو با استفاده از پارچه

به حالت دادن موها به شکلی که به طور کامل فر نشود کرلی می گویند. اغلب کرلی کردن مو با اتو یا بابلیس انجام می شود که امکان دارد به مو صدمه وارد کند. چنانچه زمان کافی دارید بهتر است از شیوه های طبیعی برای کرلی مو استفاده کنید. یکی از شیوه های کرلی کردن مو، کرلی مو با استفاده از دستمال پارچه ای انجام می شود که نتیجه قشنگ و با دوامی دارد. یک بار امتحان کنید.

 

حدود 10 تا 20 نوار پارچه‌ای به اندازه‌ی 2 در 8 اینچ (5 در 20 سانتی‌متر) برش دهید.

 

برای کرلی مو با پارچه از یک تکه پارچه‌ی بزرگ مانند روبالشی یا حوله‌ی قدیمی استفاده کنید. با قیچی ، نوارهایی به عرض 5 سانتی‌متر در طول 20 سانتی‌متر ببرید.

 

اگر روبالشی یا حوله‌ی قدیمی ندارید، می‌توانید از یک تکه پارچه بزرگ هم استفاده کنید. دیگران اغلب از پارچه‌های نخی یا پرز حلقوی استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید هر نوع پارچه‌ای را برای کرلی کردن موها استفاده کنید. حتی تی‌شرت‌های قدیمی هم برای این کار قابل استفاده هستند.

 

اگر می‌خواهید دوباره از پارچه استفاده کنید، درزهای آن را بدوزید. درزهای کناره‌ و انتهای پارچه را با ماشین خیاطی بدوزید. این کار مانع از ساییده شدن پارچه می‌گردد. همینطور، می‌توان پارچه را هم شست.

 

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

براشینگ کرلی

 

موهای خود را شانه بزنید تا گره‌های مو باز شود

به منظور اطمینان پیدا کردن از این که کرلی مو به صورت یکنواخت در سراسر موها به وجود می آید، نخست باید گره‌های مو را برطرف کنید. از یک شانه یا برس برای از بین بردن گره‌های مو استفاده کنید.

 

اگر موهای شما خیلی گره‌دار است، یک نرم‌کننده برای از بین بردن گره‌ها بر روی موهای خود استفاده کنید.

 

موهای خود را با اسپری نمک دریایی مرطوب کنید

نمک دریایی به بافت موهای شما کمک می‌کند و سبب می‌شود که برای مدت زمان بیشتری بر روی موها باقی بماند. موهای خود را با قدری از این اسپری بپوشانید تا مرطوب شود. وقتی که موها خیس است، آغاز به بیچیدن پارچه‌های به دور موها نکنید.

 

اگر اسپری نمک دریایی ندارید، می‌توانید از آب معمولی استفاده کنید. نمک دریایی سبب می‌شود که فر موها زیباتر گررد. ولی قبل از آغاز کرلی کردن موها حتماً باید آن را مرطوب کنید.

 

همینطور، می‌توانید از موس یا لوسیون مو به جای اسپری نمک دریایی برای کرلی کردن موها با دستمال پارچه ای استفاده کنید.

 

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو

آموزش شیوه كرلي كردن مو

 

پیچیدن موها

موهای خود را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. از انتهای شانه استفاده کرده و موها از بالای سر تا پایین گردن جدا کنید. بار دیگر با استفاده از انتهای شانه، خط جدا کننده را معلوم کنید. آنگاه، موهای خود را با استفاده از یک خط افقی از یک سمت پشت گوش تا سمت دیگر جدا کنید. به این ترتیب، چهار قسمت مساوی به وجود می آید.

 

اگر دوست دارید می‌توانید قسمت‌هایی از مو که الان استفاده نمی‌کنید را در ظول کرلی کردن قسمت اول با سنجاق جمع کنید. یک بخش ضخیم 1 اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را بین انگشتانتان بگیرید. کرلی کردن را با یکی از بخش‌ها شروع کنید.

 

قسمتی از مو را بین انگشتان خود بگیرید. به منظور داشتن فر موی زیبا بهتر است که دسته‌ی یک اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را جدا کنید. چنانچه می‌خواهید فر موی بزرگ‌تر و شل‌تری داشته باشید، ضخامت دسته‌ی موی جدا شده را بیشتر کنید.

 

برای فرهای بسیار بزرگ و شل، یک بخش جدید جدا نکنید. تنها بخش جلویی طرف اول را به صورت کامل در دست بگیرید. مطمئن شوید که این بخش پیش از شروع کرلی کردن، مرطوب باشد. در صورتی که خشک شده است، کمی نمک دریایی یا آب معمولی به موهای خود اسپری کنید.

 

این بخش از مو را از پایین به دور یک نوار پارچه‌ای بپیچید. کرلی کردن را با انتهای هر بخش از مو که انتخاب کرده‌اید، آغاز کنید. نوار پارچه‌ای را افقی نگه دارید به طوری که عرض آن به طور کامل 2 اینچ (5 سانتی‌متر) باشد. دسته‌ای از موها را به دور پارچه تا جایی بپیچید که می‌خواهید موهایتان فر شود.

 

کرلی مو ,کرلی مو چیست,براشینگ کرلی ,آموزش شیوه كرلي كردن مو