درمان میگرن

8 غذایی که به درمان میگرن کمک می کنند

میگرن مانند میهمان ناخواسته ای است که بدون اطلاع قبلی می آید و خلاص شدن از آن دشوار است. اگر غالباً از سردرد رنج می برید ، می دانید که چقدر سخت است. مطمئناً می توانید قرص هایی مصرف کنید یا تمرین هایی را انجام دهید تا درد خود را درمان کنید ، اما این روش های درمانی موقتی هستند ، به این معنی که سردرد باز هم می تواند برگردد.

در اینجا راه دیگری است که می توانید انجام دهید – رژیم غذایی خود را تغییر دهید. در حالی که برخی غذاها وجود دارند که میگرن را تحریک می کنند ، برخی دیگر وجود دارند که می توانند به شما در بروز سردرد کمک کنند. در این مطلب 8 ماده غذایی را که باید روزانه مصرف کنید برای از بین بردن سردردها قرار داده ایم.

1. آووکادو 

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

 مصرف آووكادو همچنین می تواند از بروز سردرد جلوگیری کند

در صورت نیاز به دلایل دیگری برای دوست داشتن این میوه فوق العاده ، آووکادو با میگرن نیز مبارزه می کند. غنی از آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین و زاكزانتین است. آووكادو نه تنها می تواند سردرد شدید شما را از بین ببرد ، مصرف آووكادو همچنین می تواند از بروز سردرد جلوگیری کند.

2. انجیر

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

انجیر به کاهش التهاب و دفع سردردها کمک می کند

انجیر به طور کلی برای بدن ما مفید است ، اما هنگام برخورد با میگرن نیز مفید است . به گفته کارشناسان ، این میوه حاوی پتاسیم است که به کاهش التهاب و دفع سردردها کمک می کند.

3. ماهی سالمون

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

ماهی سالمون به شما در مبارزه با میگرن کمک می کند.

ماهی سالمون پر از اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین B-2 است. مصرف  ماهی سالمون مانع از جمع شدن پلاکت ها می شود ، فرایندی که مسئول سردردهای مکرر است. همچنین باعث کاهش التهاب می شود و به شما در مبارزه با میگرن کمک می کند.

4- سیب زمینی شیرین

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

 مصرف سیب زمینی شیرین باعث کاهش درد و آرامش شما می شود

سیب زمینی شیرین نه تنها لذیذ است ، بلکه به شما در مبارزه با میگرن نیز کمک می کند. سرشار از ویتامین C ، ویتامین B1 و پتاسیم ، مصرف سیب زمینی شیرین هنگامی که دچار سردرد می شوید باعث کاهش درد و آرامش شما می شود .

5- هندوانه و هویج

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

کمبود آب بدن یکی از دلایل اصلی سردرد است

از آنجا که نوشیدن آب در هنگام ابتلا به میگرن کمک می کند ، مصرف غذاهایی مانند هندوانه ، هویج ، خیار و کرفس نیز می تواند به نفع شما باشد. کمبود آب بدن یکی از دلایل اصلی سردرد است ، حتما سطح آب خود را کنترل کنید.

6. کینوا و کلم پیچ

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

کلم امگا 3 و فیبر دارد و این بهترین دفاع در برابر میگرن است

علاوه بر تمام مزایای سلامتی دیگر ، کینوا و کلم پیچ در پیشگیری از میگرن نیز مؤثر هستند. کینوآ حاوی ریبوفلاوین ، منیزیم و آهن ، میگرن را از بین می برد ، در حالی که کلم امگا 3 و فیبر دارد و این بهترین دفاع در برابر میگرن است.

7. ماست

رژیم غذایی میگرن, رژیم غذایی برای میگرن

ماست باعث کاهش بروز میگرن می شود

طبق مطالعات انجام شده ، ریبوفلاوین ، بخشی از ویتامین B ، درمقابل میگرن مؤثر است و ماست سرشار از آن است. اگر اغلب از حملات میگرنی رنج می برید ، ماست را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.