چه مواقعی نباید آرایش کرد؟

لطفا این موقع ها آرایش نکنید

آرایش کردن یک کار اختیاری است که هر بانویی هر زمان که خواست آن را انجام می دهد. ولی نیاز است که بدانید چه زمان هایی آرایش کردن می تواند به پوستتان صدمه بزند در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه زمان هایی نباید آرایش کنید.
Concentrated pretty young woman standing and touching her eyelashes over grey background

بعد از شنا

وجود کلر برای پوست شما مناسب نمی باشد. زمانی که پوست در تماس با کلر در آب قرار می گیرد سبب خارش و التهاب پوست می شود .

آرایش در هنگام شنا به بدی داشتن آرایش پس از شنا نیست. در حقیقت در حین شنا استفاده از برخی از مواد آرایشی شاید خوب هم باشد. چون این مواد آرایشی یک سپر دفاعی برای پوستتان در برابر کلر و دیگر مواد ضدعفونی کننده استخر آماده می کنند و در این موقعیت آرایش می تواند تا اندازه ای موثر باشد. ولی مشکل اصلی زمای پیش می آید که شما با چهره ای که روی آن مواد آرایشی همراه با کلر و آلودگی ها و باکتری هایی که از سطح آب جذب کرده اید از آب بیرون می آیید و می گذارید آلودگی‌ها روی پوستتان بماند.

آلودگی هایی که از آب استخر به پوست صورتتان جذب می‌شود و با آرایشتان مخلوط می‌شود ، چنانچه زود شسته نشوند. می‌تواند سبب التهاب شود و همینطور سبب می‌شود که پوست شما بیش از اندازه جوش بزند و در طولانی مدت حتی امکان دارد مشکلات جدی تری را هم به وجود آورد.

در نتیجه شما زمان شنا کردن دو انتخاب دارید: یا کلا می توانید آرایش نکنید و یا اینکه اگر قصد دارید آرایش کنید بعد از خارج شدن از استخر باید هر چه زودتر پوست تان را پاکسازی کنید و بشویید، تا از جوش زدن و ایجاد مشکلات پوستی پیشگیری کرده باشید.

 

وقتی برای تمرین ورزشی می روید

عرق و آرایش با هم برای پوست بسیار دردسر ساز است. در حالی که استفاده از کمی کرم کانسیلر برای برطرف کردن نواقص پوست و یا استفاده از مرهم لب برای مرطوب کردن لب های خشک کاری عادی است، استفاده از کرم های فونداسیون به مقدار زیاد پیش از وارد شدن به باشگاه به سادگی پوست شما را دچار مشکل می کند .

وقتی عرق با کرم فونداسیون مخلوط می شود، سبب می شود که صورت شما آشفته و چرکین به چشم بیاید و باعث مسدود شدن منافذ پوست و نهایتا صدمه های پوستی می شود.

در طول درمان پوستی مثل حذف موی لیزری و میکرو نیدلینگ

آرایش مانع از ریختن فولیکول های مو به آسانی می شود. حداقل دو یا سه روز پیش از لیزر از محصولات آرایشی استفاده نکنید.

پوست شما بلافاصله بعد از درمان حساس است و منافذ آن می توانند به سادگی مسدود شوند.

 

 موقع خواب اصلا آرایش نداشته باشید! 

یکی از مواردی که خانم ها اغلب برای آن بسیار تنبل هستند پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست است. درست است که در پایان یک روز دشوار کاری زمانی که به منزل برگشته اید و فقط می خواهید استراحت کنید، شستشو و پاکسازی پوستتان کاری دشوار و طاقت‌ فرسا برایتان باشد. ولی باید چاره‌ای جز تمیز کردن پوستتان در این وضعیت ندارید. اگر زمان خوابیدن مواد آرایشی روی پوست تان را پوشانده باشند اجازه تبادل حرارتی و عرق کردن در موقع خواب به پوست شما داده نمی‌شود و در نتیجه پوست شما دچار اختلال می شود.

 

در این حالت منفذ های پوست تان بسته می شوند و در نتیجه امکان دارد روز بعد جوش بزنید. همینطور زمانی که خواب هستید پوستتان احتیاج دارد که اکسیژن دریافت کند و مجددا خود را ترمیم کند و چنانچه سطح آن بسته باشد و نتواند به اکسیژن دسترسی پیدا کند امکان دارد صبح روز بعد پوستتان خشک تر از حالت عادی باشد و همینطور در طولانی مدت دچار حساسیت پوستی شوید.

آرایش شما و پوستتان در طول روز مقدار زیادی آلودگی را از هوا جذب کرده است و ماندن تمام این آلودگی‌ها در طول شب روی پوستتان می تواند باعث رشد باکتری ها ، ایجاد عفونت، جوش ،حساسیت ،اگزما و دیگر مشکلات پوستی در آن قسمت شود. همینطور مواد شیمیایی روی پوست می توانند به خشک شدن آن کمک کنند.

 

وقتی آکنه دارید

آرایش برای پوشاندن آکنه و آسیب های پوستی مناسب نیست. استفاده از کرم فونداسیون برای آکنه پیشرفت التیام را به تاخیر می اندازد و شما را با صدمه های پوستی بیش از اندازه معمول روبرو می کند.

بنابراین بهتر است تا وقتی که آکنه به صورت کامل خوب نشده است، آرایش خود را به صورت کامل انجام ندهید.

 

حداقل یک بار در هفته

توجه کنید! پوست شما چند روز احتیاج به نفس کشیدن دارد. پیشنهاد می کنیم که حداقل هفته ای یکبار از آرایش استفاده نکنید.

از اعمال هر چیز سنگینی بر روی پوست صورت خود مثل یک کرم کامل فونداسیون و یا پودر خودداری کنید.

در چنین روزهایی، شما میتوانید به یک کرم ساده یا مرطوب کننده صورت رنگی اکتفا کرده تا شفافیت را به صورت خود بیاورید. یک مرهم لب نیز میتواند خوب باشد.